top of page

OĞLAK BURCUNDA YENİAY


11 OCAK 2024   SAAT: 14:57   20 DERECE OĞLAK’TA

 

ZAMANA GÜVEN

ZAMANLA HER ŞEY YERİNİ BULUR

ŞU ANDA AKLI BAŞINDA DAVRANMAK

SONRADAN AH VAH ETMEKTEN SENİ KORUR.

OĞLAK BURCUNDA YENİAY VE BURÇLARA ÖZEL YORUM


 

Oğlak burcunda gerçekleşecek bu yeniay yılın ilk yeniayı. Toprak elementinin güçlü olduğu bu yeniayda, enerjimizi odakladığımız konulara işaret eden Mars ta bu dönemde Oğlak burcunda yer alıyor. Benefik ve destekleyici açıların yer aldığı dinamik bir gökyüzü var önümüzde.

Oğlağın ciddi aklı başında ayakları yere sağlam basan ve planlı tutumu hepimize yansıyacaktır. Bu yeni yıla başlarken boş hayallere kapılmayacağımızı, hayır deme dürtümüzün yüksek olacağını, ilişkilerde ve maddi konularda hesaplı tutumlu ve kendi çıkarımızı koruyacak biçimde davranacağımıza işaret ediyor. Kendimize önem vermek, saygınlığı ve prestiji korumak, mesleğimizi profesyonel bir biçimde yapmak ve gerçekçi davranmak önem kazanıyor.


Disiplinli çalışkan ve verimli olmak için çaba sarf edeceğimiz bu yeni dönemde sade ama emin adımlarla ilerleyeceğiz. Basit sade ve karmaşıklıktan uzak bir tarzı vardır Oğlağın, ilişkide de bu böyledir, iletişimde de. Net olmak anlatmak istediğini direkt gerçekçi lafı uzatmadan amaca giden bir kararlılıkla dile getirmek Oğlağın tarzıdır.


Bu dönemde mali konuları çözüme kavuşturmak, kariyerimiz ile ilgili kararlar almak veya başlangıçlar yapmak üzere adım atabiliriz.


Oğlak tek başına karar alabilecek, yalnız kalabilen kendi başına ayakta durabilecek bir burçtur. Başını alıp gidebilir. Bu dönemde kendiniz için sakin sükunetli ve kafanızı toparlayacağınız bir zamanı kendinize ayırarak, yeni yılda yapmak istediklerinizi planlayabilir, kendinize yeni hedefler belirleyebilir, Oğlağın planlama yapma tarafını avantajınıza kullanabilirsiniz.

 

YENİAYIN GÖKYÜZÜ AÇILARI


JÜPİTER MARS ÜÇGENİ: Kariyer ve finans konularında hızlı aklı başında temkinli adımlar atmak için bize enerji verecek bir açı. Genişlemek büyümek ve uzun vadeli kalıcı etki yaratmak istediğimiz konulara girişim yapmak adına oldukça iyi bir göstergedir. Jüpiter de geri hareketini bitirdiği için daha emin adımlarla hedefe odaklanabiliriz. İş ve finans işleri için iyi bir girişim zamanıdır.


JÜPİTER SATÜRN SEKSTİLİ: İstikrarlı büyümek ve zamanlama konusunda tedbirli olmak bakımından iyidir. Etik, ahlaklı ve doğru bilgi kaynağından yararlanmak adına bize destek olacak bir açı. Kişisel gelişim ve spiritüel konularda da bize enerji verecek bir kombinasyon.

MARS SATÜRN SEKSTİLİ: Mars güçlü olduğu Oğlak burcunda, Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn ile destekleyici bir açı içerisinde olduğu zaman, enerjimizi doğru kullanmaya başlayacağız. Emek vakit nakit dengesini daha iyi kurabileceğiz.


YENİAY URANÜS ÜÇGENLİ: Özgür hareket ederek bireysel isteklerimizi yaratma ve geleceği planlama arzusunu sembolize eden Uranüs bu yeniaya olumlu açı yapıyor. Kariyer ve finans alanında daha profesyonel olmak ve mesleki hedeflerimizi ilerletmek adına oldukça olumlu etkiler bunlar hızlı ilerleyeceğiz.


YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE YENİAY ETKİLERİ


KOÇ:KOÇLAR kariyeriniz çıkışta


Sevgili Koçlar 11 Ocak'ta gerçekleşecek olan 20 derece Oğlak burcundaki Yeniay döneminde kariyer alanında niyetlerinizi gerçekleştirmek için sebatla çalışma enerjisine sahip olacaksınız. Mesleki hedefleriniz de başarı kazanmak için gerçekçi bir biçimde neler yapacağınızı fark edeceksiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars bu ay Oğlak burcunda kalacak ve kariyer alanınızda geçiş yapacak,  bu da güçlü bir biçimde sizleri mesleki konularda ön plana çıkaracak etkilerdir. Toplumsal alanda ve etkilemek istediğiniz kişiler varsa onların dikkatini çekmek için iyi bir fırsatınız var. Yeni iş başvuruları, görüşmeleri, proje başlangıçlarını rahatça yapabilirsiniz. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn sizlerin ruh ve bütünlüğü bilinçaltı ve kolektife hizmet alanında geçiş yapmakta olduğu için ruhunuzu yoran konulara derinden bakmak biraz kendinize dönmek iç dünyanıza inmek ve bilinçaltınızı rahatlatacak sizi stresten arındıracak konulara yönelmek isteyebilirsiniz. Bu yeniay sizleri bir yandan iş dünyasında, sorumlulukları ele almakta ve hedeflerinize profesyonel bir bakışla odaklarken, bir yandan da ruh dünyanıza önem vermek konusunda sizleri destekliyor. Merkür ve Venüs Yay burcunda geçişteler ve kültürel felsefi yolculukları içeren konulara sizleri odaklarken, bir yandan da baskılı malzemeler sosyal medya işleri ve hukuki ve resmi işlerin hızla halledileceğine işaret ediyor. Maddi konuların ve işle ilgili yatırımların gündeminizde bu ay daha yoğun bir biçimde yer alacağını söyleyebiliriz.

 

BOĞA: BOĞALAR Fikirler kültürler yolculuklar revaçta


Sevgili Boğalar yılın bu ilk yeniayı sizlerin uzaklarla bağ kurduğunuz, hukuki ve resmi işleri hallettiğiniz alanda yer alacak. Mars ta bu alanda geçiş yapmakta olduğu için sorumluluk gerektiren ve ciddiye alınması gereken işlerinizi halletmek üzere sizlere enerji verecek. Uzun yolculuklar planlayabilirsiniz, pasaport vize işleri ile uğraşabilirsiniz veya resmi kurumlarda işleriniz varsa bunları halledebilirsiniz. Basın yayın baskılı malzemeler akademik çalışmalar ve mesleki sınavları ele almak için güçlü bir enerjiniz ve odaklılığınız olacak. Savaşma mücadele etmek istediğiniz konularda güç sizden yana. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs ve Merkür bu dönemde yay burcundalar ve sizlerin finansal alanınızda geçiş yapmaktalar. Mali işlerin, vergi, sigorta, tazminat, bonus ve miras vb işlerinizin halledilmesi için hızlı hareket etmeniz gereken bir zamandasınız. Ticari atılımların, ortak para paylaşımının, yatırımların dikkatle ele alınması gerekir. Burcunuzda yer alan şans yıldızı Jüpiter ile hızlı değişimleri sembolize eden Uranüs’ün yeniayla uyum içinde olması sayesinde kişisel hedeflerinize gelecek vizyonunuza bilgi aktarımına ve düşüncelerinizi topluluklarla paylaşmaya dair istek ve planlarınızı gerçekleştirmek için çok fazla şansınız var. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn sizlerin sosyal alanından geçiş yapması sebebiyle topluluklarla arkadaşlarla kurulan ilişkilerde daha hizmet odaklı yardımsever olabilirsiniz ve gelecek projeleri ile ilgili planlarda size ruhen hitap edecek konulara yönelik hedefler koyabilirsiniz.

 

İKİZLER: İKİZLER Para Para Para


Sevgili İkizler Oğlak burcundaki Yeniay sizlerin finansal alanınızda gerçekleşiyor. Maddi konularda daha sağlam ve akılcı planlar yapmak ve istikrarlı olmak için daha fazla çaba harcayacaksınız. Gerçekçi davranmak isterken, yaş tahtaya basmak istemeyeceksiniz. Bu dönemde ticari ve mali adımlar için destekleyici bir gökyüzü altındasınız. Kredi, borç, vergi, sigorta ve yatırımlar alanında toprak elementindeki güçlü etkiler ile sağlam adımlarla ilerleme ve hedeflerinize ulaşma şansınız olacak. Bu alanda ayrıca Mars tüm ay boyunca geçişini sürdürecek bu sebeple paranızı korumak kollamak para paylaşımlarını dikkatle ele almak ve kazançları iyi yönetmek müşterilere daha ciddi davranmak veya kazanç getiren konularda maddi profili iyi hesaplamak ve istikrarlı bir bütçe yapmak konusunda azimli olacaksınız.  Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür ve Venüs bu dönemde ilişkiler alanınızda geçiş yapıyor. Ciddi ilişkilerinizi ve ortak işlerinizi kurduğunuz özel bağları kağıt üzerindeki anlaşmaları yatırımları ve para yönetimini sembolize eden alanda geçiş yapıyor. Dolayısıyla, ilişkiler önemli olacaktır.  Bu süreçte üstlendiğiniz sorumluluklara verdiğiniz sözlere ve yerine getirilmesi gereken mecburiyetlere yönelik olarak zamanınızı enerjinizi paranızı ve kaynaklarınızı nasıl yönettiğinize dair adımlarınızda dikkatli olmalısınız. Bu Yeniay da sizler tek başınıza değil hayatımızdaki özel kişiyle ailenizle veya size gerçekten yakın olan kişilerle bir arada olmanın veya birlikte çalışmanın gücünü fark edeceksiniz ve onların desteğini ve yardımını almanız önemli olacaktır.

 

YENGEÇ: YENGEÇLER İlişki Yönetimi yapılmalı


Sevgili Yengeçler Oğlak burcunda gerçekleşecek bu yılın ilk yeniayında ilişkiler alanınız canlanıyor. Hem evlilik hayatınızda hem kurduğunuz yakın işbirliklerinde ve yakın çevreniz içerisinde kurduğunuz ilişkilerde uyum denge ve birlik sağlamak sizler için ön plana çıkıyor. Mars ta bu alanda geçiş yapmakta olduğu için ilişkilerde düzen ciddiyet istikrar ve sorumluluk hissetmek sizler için ön planda olacak. İş ortaklıkları, sözleşmeler veya hukuki ve resmi süreçleriniz varsa bu konularda yapılması gereken işlere derinden odaklanarak hedefe ilerleyeceksiniz. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn uzun yolculukları akademik çalışmaları hukuki ve resmi işleri yabancılarla kurulacak bağları sembolize eden alanda yer aldığı için gelecek vizyonunuza dair emin adımlarla ilerleyebileceksiniz. Bu alan sizlerin aldığınız bir eğitimin veya kişisel gelişim amacının formal kalıplarını kavramayı ve edindiğiniz bilgi ve deneyimin hatta tecrübeden konuşmanın ne kadar önemli olduğunu sizlere hatırlatacak bir dönemdesiniz. Bu yeni ayda başkalarıyla yaptığınız işbirliklerinin ve onların desteğini almanın, düştüğünüzde sizi kaldıracak birine güven duymanın, ihtiyacınız olduğunda mali olarak dertlerinizi paylaşacak birilerinin olmasının ya da ortak girişimleriniz de ciddi sorumlu ve aklı başında davranan birilerinin yanınızda olması sizler için önem kazanıyor.

Bu yeni ay sürecinde geçmişte yarım kalan Tamamlanmamış konuşulmuş ama tam anlamıyla somutlaşmış iş ve kariyer projeleriniz bu dönemde tekrar ortaya çıkabilir ve bu konuda Beyin Fırtınası yapabilirsiniz. Aynı şekilde geçmişte yarım bıraktığınız ya da vazgeçtiğiniz bir ilişki varsa bu kişiyle tekrar bir araya gelebilir ya da en azından ondan haber olarak, sohbet ederek geçmiş anıları hatırlayabilirsiniz. Birlikte nerede hata yaptığınızı ilişkinin nerede eksik kaldığını görmek bakımından bu yeni ay size farkındalık kazandıracaktır. İş sözleşmeleri anlaşmaları iş ortaklıkları ve işbirlikleri yapmak için bu dönemde önünüze fırsatlar gelebilir Ancak elbette bunları somutlaştırmak için Venüs'ün geri hareketini bitirmesini beklemek avantajınız olacaktır.

 

ASLAN: ASLANLAR O ruha ve bedene iyi bak


Sevgili Aslanlar Oğlak burcunda gerçekleşecek yılın bu ilk yeniayı sizlerin günlük hayat iş ve çalışma koşulları ve sağlık konularını sembolize eder alanınızda yer alıyor. Bu dönemde iş hayatınızı oldukça ön plana almış olabilirsiniz, iş konusunda yeni bir başlangıç yapmak bir projeye atılmak ya da ticari bir girişimde bulunmak için gökyüzü sizi destekliyor. İşle ilgili planlarınızı mükemmelleştirmek için yapılması gerekenleri yapmak konusunda çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Elbette sağlığınıza beslenmenize iskelet ve kemik yapınıza dişlere ve ciltle ilgili konulara dair kendinize daha çok bakım yapmak ve özen göstermek isteyebilirsiniz. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn'ün sizlerin para paylaşımınızı bütçe yönetimini yatırımlarımızı ticari atılımları sembolize eden alanda yer alması sebebiyle ilişkilerde maddi anlamda karşılıklı güvende hissetmek, sağlam bir para akışı ve akılcı bir planla para yönetimi yapmak oldukça önem kazanıyor. Her şeyden evvel bu dönemde kendinizi ilişkilerde ve para konularında güvende hissetmek isteyeceksiniz. Aşk ve romantizm alanınızda geçiş yapan Merkür ve VENÜS geçişi sayesinde gönül işleri daha heyecanlı hevesli hareketli ve neşeli olacaktır. Yaratıcı yanınızı harekete geçirecek ve sizi mutlu edecek konulara eğileceğiniz bir 15 günlük dönem içindesiniz. İlişkiler ve kariyer hedefleriniz bu ay sizler için oldukça ön planda olacağa benziyor.

 

BAŞAK: BAŞAKLAR Aşk Para Tutku Bermuda Şeytan Üçgeni


Sevgili Başaklar Oğlak burcunda gerçekleşecek olan yılın bu ilk yeni ayı sizler için aşk alanında güzel başlangıçlara işaret ediyor. Bu dönemde Aşk hayatınız Gönül işleriniz yaratıcılığınız, yeteneklerinizi geliştirecek hobiler ya da çocuklarınızla ilgilenmek konusunda yenilikler hayatınıza girecektir. Mars gibi enerji ve hareket gezegeninin aşk ve romantizm alanınızda yer alması sizleri elbette aşka flörte aşk oyunlarına odaklıyor ve libidonuzu artırıyor. Bu dönemde kalbi boş Başakların ilişkilere daha fazla odaklanacağını söyleyebilirim. Hali hazırda ilişkisi olan Başaklar da bu dönemde partnerleri ile daha ciddi ilgilenmek ve ilişkide sorumluluk yüklenmek için istekli olacaklardır. Yeniayın Yönetici gezegeni Satürn sizleri yakın ilişkiler evlilik işi ortaklıkları alanınızda geçişini sürdürüyor, Dolayısıyla başkalarının hayatınızdaki işlevi fonksiyonu ve sizin için ne ifade ettiği bu dönemde ciddiyetle düşündüğünüz bir konu olabilir Dolayısıyla bu anahtar kişiler ile ilişkilerinizi geliştirmek ciddi dikkatli ve güven içeren bir tonda bu ilişkileri ele almak akıllıca olacaktır. Yapacağınız işleri yalnız başınıza yapamayacağınızı fark edebilirsiniz ve hem İş hayatınızda hem özel hayatınızda yanınızda size güven verecek akıllı sorumluluk alabilecek ve Sorunlarla karşılaşıldığında yanınızda sağlam durabilecek birilerinin olması sizleri oldukça pozitif etkileyecektir. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür ve Venüs bu yeniayda Yay burcunda ilerliyor ve ev aile ve yerleşim alanınızda geçiş yapıyor, bu sebeple ev işlerine aile ilişkilerine ve aile içi iletişime ve evle ilgili konulara bu 15 günlük dönemde ilginizi yöneltebilir ve her ne oluyorsa konulara daha neşeli ve iyimser bakabilirsiniz.

 

TERAZİ: TERAZİLER Evim limanım , ailem kalemdir


Sevgili Teraziler Oğlak burcunda gerçekleşecek olan yılın bu ilk yeni ay sizler için ev aile ve yerleşim alanında yer alacak. Aile üyelerini Annenize babanıza onların iyiliğine sağlığına daha fazla ilgi göstermek eve ve aileye ait sorumluluklara daha ciddiyetle yaklaşmak niyetinde olabilirsiniz. Aile içerisindeki iletişimi daha güçlendirmek gerekebilir, aile içi ilişkilerde konuşulması gereken birtakım ciddi konular yer alabilir. Ailenizde kurduğunuz ilişkilerde soğuma uzaklaşma mesafe koyma gibi duygular hissediyorsanız bu konuda insiyatif alıp net bir şekilde kendinizi ifade etmelisiniz. Dolayısı ile aile içerisindeki ilişkilerde sorumlulukları yerine hakkı ile getirmek önem kazanıyor. Ayrıca evdeki konfor ve huzuru sağlamak tamiratlar tadilatlar yer değiştirmek taşınmak evdeki eşyaları yenilemek gibi konular aklınızda olabilir. Evden çalışmak iş kurmak isteyen sevgili Teraziler için bu yeni ayda taze kararlar alınabilir. Ayrıca ev ve kariyer arasındaki sorumlulukları dengelemek için çaba sarf edebilir ve akılcı bir gelecek planıyla kariyer hedeflerinizi geleceğe taşıyabilirsiniz. Ancak bunu yaparken ailenin desteğini almak sizler için önemli olacaktır.

Yeniayın yönetici gezegeni Satürn sizlerin iş ve çalışma alanında yer aldığı için özellikle bu dönemde yaratıcı tarafınızı özgüvenle ifade edebilecek, pratik ve somut bakış açısıyla adım atacağınız, bireysel yeteneklerinizi öne çıkaracak bir projeye yönelebileceğiniz bir Yeniay enerjisi altındasınız Özel hayatınızda ve günlük yaşamınızda sizi daha fazla eğlendirecek mutlu edecek konulara yönelmek isteyeceksiniz bu istekle birlikte bu yeni ay enerjisi ile ciddiye alacağız verimli pratik somut sonuçlar elde edeceğiniz bir ilgi alanına yönelmeniz oldukça mümkün. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs bu dönemde sizler için iletişimin eğitsel konuların kardeş ve yakın çevre ilişkilerinin sizler için iyimser neşeli ve vizyoner bir biçimde ele alınması gerekliliğini ön plana çıkarıyor.

 

AKREP: AKREPLER O mesajı atmalısın, o telefonu açmalısın


Sevgili Akrepler Oğlak burcunda gerçekleşecek olan bu yılın ilk yeni ayında iletişim konuları zihinsel projeler eğitsel işler kısa yolculuklar kardeşler ve yakın çevre ilişkileri sizler için ön plana çıkıyor. Bu dönemde geçmişte planladığınız fakat tam anlamıyla Start veremediğiniz işlere tekrar el atabilir eksiklikleri tamamlayabilir ve bir gelecek projesi olarak ajandanıza koyabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars ta yeniay enerjisi ile birlikte zihinsel alanınızda yer aldığı için yaratıcı projelerinize odaklanmak isteyeceksiniz. Taşınmak yer değiştirmek, yeni bir mahalleye gitmek, Eğitimler projeler ve yolculuklar satış ve pazarlama konuları iletişimin  her türlüsü reklam ve kampanyalar yapmak planınız içerisinde yer alabilir. Bu yeniay esnasında ilişkiler gezegeni Venüs ve Merkür maddi alanınızda geçiş yapmakta olduğu için hem kazançları artırmak hem ticaret yapmak, parayı iyi kullanmak, zihinsel projeleri kazanca dönüştürmek hem de var olan yeteneklerinizi kullanarak kazancınıza ek kaynak yaratmak sizler için önemli olacaktır. Sizler için bu dönemde sorumlulukları yerine getirmek, verilen sözleri tutmak ve verimlilik analizi bakımından gözünüze çarpan sizi rahatsız eden konular varsa bu konularla ilgili ciddi konuşmalar yapabilirsiniz. İşleri ele alırken zaman emek ve nakit dengesini iyi planlamanın gerçekçi bir bakış açısı ile planlama yapmanız oldukça önem kazanmakta. Bu yeni ay ile birlikte yaratıcı ve zihinsel projelerin zihninizde şekillendiği yetenekleri geliştirecek eğitim veya kursların sizler için planlandığı Bir sürece işaret edebilir ancak ne yaparsanız yapın görüyorum ki ciddiyetle profesyonel bir bakış açısıyla ve prestijinizi korumak isteyerek yapacağınız görülmekte. Yakın çevrenizde kurduğunuz iletişim de sizin için önemli olan değerleri ortaya koyacağınız gerekiyorsa sınırlarınızı tekrar belirleyeceğiniz bir yeni ay sürecine giriyorsunuz.

 

YAY: YAYLAR PARA PARA PARA MEVZULARI MEVZUNUZ.

Sevgili Yaylar Oğlak burcunda gerçekleşecek olan yılın bu ilk yeniayı sizler için para kaynaklarınızı ve kazançlarınızı sembolize eden alanda yer alıyor. Bu yeni ay ile birlikte sizin için değer yaratacak sizi büyütecek geliştirecek konulara eğilmek isteyeceksiniz aynı zamanda Mars ta bu alanda tüm ay boyunca geçiş yapacak dolayısıyla sizler mesleki anlamda maddi kaynaklarınızı güçlendirecek yeni gelir kaynaklarına ulaşmak için var olan yeteneklerinizi daha fazla ortaya koymak isteyeceksiniz. İş hayatında ve kariyer hedefleriniz de daha ciddi profesyonel ve Prestij kazanacak bir tutumla ilerleyeceğinizi görüyorum. Burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter bu yeniayda çok aktif olumlu açılar yaparak ilerliyor bu sebeple maddi anlamda sizleri daha olumlu geleceğe taşıyacak adımlar atmak bakımından destekliyor olacak. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn ev aile ve yerleşim alanınızda geçiş yapmakta olduğu için ev alanında yerleşimle ilgili konularda özel hayatta ve aile ile ilişkilerde yeniden yapılandırdığınız durumlar olabilir. Kalıplar değişebilir ya da değişen kalıpları daha kalıcı istikrarlı ve güvenli bir düzene yerleştirmek için çaba gösterebilirsiniz. Yönetemediğiniz ve elde olmayan bir takım aile meseleleri varsa bunları duygu bazında değil mantık ve objektif bakış ile gerçekçi çözümlerle ele almak avantajınıza olacaktır. Taşınmak yer değiştirmek miras ve aile büyükleri ile ilgili konuların gündeminizde olduğu bir yeniay sürecindesiniz.

 

OĞLAK: OĞLAKLAR Yürü kim tutar seni


Sevgili Oğlaklar 11 Ocak'ta burcunuzda gerçekleşecek olan yılın bu ilk yeni ayında gelecek planlarınızı, ilişkiler alanında taşıdığınız niyetleri, kariyerdeki hedeflerinizi ve özel ilişkilerinize bakış açınızı ön plana çıkaracak bir  enerji altındasınız. Hedeflerinize güçlü bir odaklılıkla ve enerjiyle atılım yapabilirsiniz. İlişkilere kozmik Bir reset yapma imkanınız olacak, Bunu yaparken karakteristik özelliklerinizi vurgulama ihmal etmemelisiniz. Bu dönemde dış dünyadaki hedeflerinizde emin adımlarla ilerlerken ilişkilerde gerekiyorsa hayır demek istediğiniz konular varsa çizmek istediğiniz sınırları net bir şekilde belirlemeyi ihmal etmeyin. Yeniay esnasında  burcunuzun yönetici gezegeni Satürn diğer gezegenlerde rahatlatıcı ve destekleyici açılar aldığı için bu süreçte isteklerinizi ve planlarınızı doğru adımlarla gerçekleştirme imkanınız var.  Kendinizi önemsemek, bu dönemde sizi mutlu edecek konuların ne olduğuna dair içinizi araştırmak ve sizi tatmin edecek bir kariyer veya ilişki hedefini odaklanmak isteyeceksiniz. Bu niyetler çerçevesinde değiştirmek istediğiniz ne varsa bu konuda planlar yapabilir ve somut adımlar atabilirsiniz. Bu yeni ay sizlere emek vakit ve nakit dengesini iyi kurmak gerektiğini hatırlatacaktır. Zamanınızı gereksiz yere çalan emeğinizin karşılığını alamadığınız her türlü ilişki veya mesleki kalıbı hayatınızda yeniden yapılandırmak için size bu yeni ay enerji verecektir.

Yeniay yönetici gezegeni Satürn sizleri iletişim yeteneklerinizi sembolize eden alanda yer aldığı için bu dönemde oldukça fazla insanla kontak kurup iletişim kurabileceğiniz projelerinize start verebileceğiniz bir zamandasınız insanları etkileyebileceğiniz Profesyonelliğiniz ile göz dolduracağınızı söyleyebilirim. Bu dönemde daha verimli çalışarak başkalarının onayını kazanmak takdirini elde etmek sizler için önemli olacaktır. Kendinizi yaratıcı bir biçimde ortaya koyarken daha olgun fikirlerle, rasyonel ve objektif, uzmanlığımızı yansıtan bir biçimde konuşmaya özen göstermelisiniz. Siz kendinizi ne kadar ciddiye alırsanız başkalarının da aynı paralellikte sizi ciddiye alacağının farkına varmak mümkün, kendinize verdiğiniz değeri özgüvenli bir biçimde dış dünyaya yansıtmayı ihmal etmeyiniz.

 

KOVA: KOVALAR Sessizlik bazen konuşmaktan çok şey ifade eder ve ruhu dinlendirir.


Sevgili Kovalar Oğlak burcundaki Yeniay sizleri Ruh ve Bedensel olarak şifalandıracak ve rahatlatacak şeylere doğru yönelmek isteğinizi artırabilir. Hayatınızda daha fazla huzur hissetmek sizi engelleyen kaygı ve stresten arınmak için bu yeniay size biraz geriye çekilip içe dönmek düşünmek ve ruhunuza hitap edecek şeylere yönelmek için size enerji verecek. Sırtınızda yük gibi hissettiğiniz artık taşımakta zorlandığınız sorumluluklar varsa bu konuda daha mantıklı ve objektif bir bakış açısıyla düşünmek gerekir, bu unsurlara karşı hayır diyerek gerekli sınırları çizmek sizler için daha kolay olacaktır. Bitirmekte zorlandığınız bir ilişki veya iş meselesi varsa bu dönemde kapanışı yapabilirsiniz, kontrolünüz dışında gelişen bir takım gelişmeler varsa bunu kabul edip “B” planına geçmek mantıklı olacaktır. Bir konuda beklemeniz gerekiyorsa sabretmeyi denemelisiniz, kör noktalarınızı olabilir ve tam anlamıyla gerçekliğini göremediğiniz bir durum veya koşul varsa hayatınızda acele etmeden sakin kalarak kendi akışında kolunu gerçekleşmesine izin vermelisiniz. Tek başınıza kalmak tek başınıza çalışmak ya da kendinize ayıracağınız özel bir alan içerisinde rahatsız edilmeden zihninizi toparlamak veya işlerinizi ele almak istiyorsanız bu konuda kendinize toleranslı davranmalı ve gereken alanı yaratmalısınız. Ayrıca kolektife hizmet yardım spiritüel çalışmalar ilham gerektiren konulara dair bu dönemde enerjiniz yüksek olacaktır. Yeniayın yöneticisi ve burcunuzun da yönetici gezegeni olan Satürn bu dönemde maddi alanınızdan geçiş yapmakta olduğu için para kazanmak paranızı daha iyi değerlendirmek ve her ne iş yapıyorsanız veya yapmak istiyorsanız bunu daha profesyonel sınırları net belirlediğiniz ve gerçekçi bir bakışla organize ettiğiniz bir tarzda ilerlemeniz avantajınıza olacaktır.

 

BALIK: BALIKLAR Kendine dost olmayan kimseye yar olamaz.

Sevgili Balıklar Oğlak burcundaki bu yılın ilk yeni ayında ciddiye aldığınız bir takım gelecek projeleri içerisinde olabilirsiniz. Arkadaşlıklarınız bu dönemde ön plana çıkıyor, arkadaşlarla veya bir grupla yapmak istediğiniz bir gelecek projesi varsa bununla ilgili akılcı mantıklı ve somut bir plan yapmak için bu yeni ay sizlere güç verecektir. Bu dönemde arkadaşlarınızın önemi konusunda daha net bir farkındalık elde edebilirsiniz, eğer sizi yoran sizin amacınız daha saptıran vaktinizi ve vaktinizi boşa harcamanıza sebep olan bir takım konular varsa bunları çevrenizde uzaklaştırmak için bu yeniay size hayır diyebilme potansiyeli getirecektir, Tutamayacağınız sözlere evet dememeli eğer elinizi bir taşın altına koyacaksanız sorumlulukları hakkı ile yerine getirebileceğinizden emin olmalısınız. Ya da bir grup, ekip içerisinde bu konuda sorumluluk alamayacak ve ciddi davranamayacağını düşündüğünüz birileri varsa baştan bu konuları net bir şekilde açıklığa kavuşturma yolunu seçerseniz arkadaşlıklarınız yıpranmayacaktır. Dolayısı ile arkadaşlıklarınızın gözünüzdeki değerini değiştirebilecek ve onları yeni bir bakış açısıyla değerlendirdiğiniz veya sorguladığınız bir Yeniay sürecine girmektesiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter bu dönemde gökyüzünde oldukça olumlu açılar yapıyor olması sebebiyle, iletişim kurmak istediğiniz kişilerle, yakın çevre ilişkilerinde, eğitsel konularda ve zihinsel projelerde oldukça avantajlı günlerde olduğunuzu söyleyebiliriz.


NAZ BAYATLI


Oğlak burcunda gerçekleşecek bu yeniayın genel ve burçlara etkisini yazdım.
Oğlak Yeniayı 11 Ocak 2024

 

 


155 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page