AŞK ASTEROİTLERİ EROS VE PSYCHE BURÇLARDA NASIL BİR AŞIKSINIZ?

SEVDİĞİNİZ KİŞİ NASIL BİR AŞIK? ONA BU ÖZEL GÜNDE NE HEDİYE EDİLEBİLİR?

Kalbimiz boş ta olsa, dolu da olsa hepimiz özel bir Sevgililer Günü yaşamak isteriz. Sevdiğimiz kişi tarafından ayaklarımızın yerden kesilmesini ve romantik bir gece yaşamayı hangimiz istemez. Sevgilinizi nasıl daha mutlu edebilirsiniz? Hayalinizdeki sevgili nasıl biri? Bazen hepimiz bir ihtimale aşık oluruz. Hayalimizde yarattığımız aşkı ararız. Bazen sevdiğimiz kişinin ruhumuzu anlamasını bekleriz. Peki, biz onun beklentilerinden ne kadar haberdarız?


Astrolojik olarak her kişinin doğum haritasında nasıl bir insanla birlikte olmaktan mutlu olabileceği, aşk potansiyeli, zevkleri ve beğenileri ile ilgili bir çok gösterge yer alır. Bir erkeğin haritasında Venüs ve Ay burcu, bir kadının haritasında Mars ve Güneş’ e, ayrıca Aşk evi 5. Ev, Evlilik evi 7. Ev, Cinsellik evi 8. Ev gibi alanlara bakılarak nasıl biri tarafından mutlu edilebileceği konusunda bir fikir edinilebilir.


Bunların yanı sıra , doğum haritalarında Aşk tanrısı Eros ve Aşk tanrıçası Psyche adı verilen asteroitlere ve haritamızda yer aldığı burçlara bakılarak çok isabetli yorumlar yapılabilir. İşte sizlere hem kendinizin, hem sevdiğinizin haritasında Eros ve Psyche’ nin hangi burçta yer aldığını bulabilmeniz için doğum yılınıza göre bakabileceğiniz efemerisi yazının en altında sunuyorum. Bu listeden kendi aşk tanrınızı/tanrıçanızı bulun. ( efemeris sadece 1990 a kadar verilmiştir, bu tarihten sonra doğanlar ancak bana doğum bilgileri ile nazbayatli@ttmail.com adresine başvurarak aşk asteroitlerinin hangi burçta olduğunu öğrenebilirler.)


Eros erkekler için nasıl bir sevgili olduğunu ve neyin onu mutlu edeceği ile ilgili olarak, Psyche ise kadınlar için aynı şekilde nasıl bir kadın olduğunu ve erkekten beklentilerinin ne olduğunu anlamak için bakılabilir. Ayrıca ne türden hediyeler onun beğenisini kazanır diye düşünerek sizlere alternatif bir kaç öneri de yaptım.


AŞK TANRISI EROS BURÇLARDA ( ERKEĞİ NASIL MUTLU EDEBİLİRSİNİZ? )
EROS KOÇ’ TA : “ OYNADIĞIM OYUNDA KATIL BANA…DÜŞÜNMEDEN GEL, ŞİMDİ, HEMEN ! …. ANCAK KAZANMAMA İZİN VER”

Eros bu burçta eylem ister, rekabet , mücadele, kadınını uğraşarak elde etmek ister. Kolay avlardan hoşlanmaz. İlişkiye başlamak ne kadar zor olursa onu o kadar cezbeder. Sevgilisini tehlikelere karşı korumak, onu kurtarmak ve kahramanı olmak ister. Onun tarafından korunduğunuzu hissettiğinizi hissettirmelisiniz. Cesaretine güvenmelisiniz. O ruhunda bir savaşçı kral taşır. İnatçıdır, kolay kolay yorulmaz ve enerjisi yüksektir, genç yaştan itibaren aşk hayatı hareketlidir. Kadınlardan çekinmez. İlk adımı atacak cesarete sahiptir. Önce davranan kızı kapar ilkesi ile hareket eder. Güçlü bir iradesi vardır ve istemi karşısında durulmasına pek alışık değildir. Korkak ve silik tiplerden hoşlanmaz. Birine sadece ona ihtiyaç duyduğunu söylediği için bağlı kalabilir çünkü zorda birini bırakıp gitmeyi erkekliğine yediremez. Öğrenmesi gereken, aşk hayatının bir güç gösterisi ve bir rekabet alanı olmadığıdır. Kim meydan okursa onu elde etmek için uğraşır. Ancak asıl onun kalbini çalacak kişi heyecan verici, çıtkırıldım olmayan, onun saygısını kazanacak, aynı zamanda yumuşak başlı biridir. Onun aslında dıştan göründüğü hoyrat, tehlikeli, maceracı, düşüncesiz ve bencilce eğilimlerinin altında gerçekten kötülük düşünmeyen bir şövalye ruhu taşıdığını görebilen bir kadın onu gerçekten elde edecektir. Her şeyden önemlisi tabii ona bu kadar dayanabilen bir kadın bulunabilmesidir. Cinsellik alanında oldukça hareketli ve enerjik bir sevgilidir. Her Koç gibi kırmızıyı ihmal etmeyin ve kırmızı bir şeyler giymiş ve fethedilmeyi bekleyen bir kadın onu heyecanlandırır. Ne kadar zor elde edilirseniz, o kadar ateşli olacaktır bilesiniz. Güçlü ve başarılı kadınlar onları asla korkutmaz, hatta kur sürecini daha da ilginç hale getirmesine yardımcı olur. Onu istediğinizi belli edin, ama araya bir macera sokup, mutlu sonu geciktirin! Bu Eros’ a yalan söylemekten kaçının, yalanınızı yakalarsa size asla bir daha güvenmeyecektir.


ALTERNATİF HEDİYELER : Spor giysiler, futbol maçı ya da bir spor karşılaşması biletleri, araba yarışı oyunu , veya Formüla yarış kaseti, birlikte bungee jumping denemesi, spor salonu üyeliği, ormansı kokular, doğallık içeren eau de cologne’ lar, sağlam botlar, bir dağ anorağı, savaş sanatları ile ilgili bir kitap, arabası için bir hediye, çamur güreşi yapan kadınlar erotik düşlerini süsleyebilir, veya birlikte katılacağınız bir doğa yürüyüşü gezisi. Arkadaşlarını evinize çağırıp birlikte maç izleyebiliyorsanız kalbini çaldınız demektir. Yüksek tempolu, Hard Rock, bol davul sololu ve bas gitarlı müzik parçalarından hoşlanır.


EROS BOĞA’DA : “ SARIL BANA, DOKUN…SAÇLARIMIN ARASINDAN PARMAKLARINI GEÇİR.. ÖP BENİ…ŞARABIM NEREDE.. ?”

Sabahın köründe kalkıp spor yapacak bir tip değildir. Sabah mutfaktan gelen kahve kokusuyla yataktan kalkmayı sever. İstediği kadını elde edebilmek için öyle birileri ile rekabet yaşamayı sevmez. Kalıcı ve sadakat içeren bir ilişki sürdürmekle ilgilenir. Bir gecelik maceralara pek girmeyi sevmez, zaten baştan çıkarma sanatında oldukça tembeldir, oturduğu yerden kalkmadan, mümkünse akşam yemeği masasında kur yapmayı tercih eder. Kimsenin peşinden koşmaya istekli değildir. Ne istediğini iyi bilir. Üstüne başına özen göstermemiş bir kadın dikkatini çekmez. Yemeyi içmeyi ve şehirdeki en iyi restoranları bildiği için, böyle yerlerin keyfini çıkaracağı alımlı bir kadını tercih eder. Şık, zamana dayanıklı klasik feminen bir kadın imajını tercih eder ve kendine yakışanı giyen kadınları sever. Uzun tırnaklara ve güzel bacaklara düşkündür. Boyun dekoltesine dayanamaz. Kendi boyunları da en hassas bölgeleridir. Gizli gizli, içten içe, hayalinde mayo mankeni gibi bikini giymiş bir fıstığın ona bol karbonhidratlı bir akşam yemeği pişirdiğini canlandırır. Mutlu sondan önce karnını iyice doyurmuş, Fransız şarabını içirmiş olduğunuzdan emin olun. Oldukça dokunulmaktan hoşlanan ve bedensel dokunuşlara cevap veren bir erkektir. Kadife, saten, ipek gibi kumaşlardan çok hoşlanır. Saten çarşaflara dayanamaz. Ama sürekli seks beklemeyin. Rahatına oldukça düşkündür, rahatsız yerlerde oturmaktan haz etmez, evin rahat, toprak renklerinde döşenmiş ve bahçeli olanını sever. Bir hamak veya salıncak bulursa keyfini çıkarmadan edemez. Eğer servet sahibi bir kadınsanız veya iyi bir işte çalışıyorsanız, hatta bir de onun finans bilgisine başvuruyorsanız, kalbini çaldınız demektir. Sonrasında asla gözü başka çayırlıklara , kimsenin yeşilliklerine kaymayacaktır. Aşık olduktan sonra oldukça kıskanç, sahiplenici ve sadakat bekleyen bir aşık olacaktır. Aynısını siz de yapın kıskanın, sahiplenin ve gerektiğinde ipleri elinize alın. Hoşuna gidecektir.


ALTERNATİF HEDİYELER : Masaj, spa, sauna gibi vücut bakımı seansları hediye verebilirsiniz. Sevdiği yiyeceklerden bir sepet yapınız, taze sebze ve meyveye hayır diyemez, organik ve ev yapımı gıdaların ambiyanslı bir ortamda servis edildiği restoranlara davet edebilirsiniz. İyi bir şarap, konyak veya nadir bulunan bir içki hoşuna gider. Gençlik günlerinin müzikleri her zaman onu mutlu eder. Yeşil notalar taşıyan kokuları sever. Kaliteli bir kaşmir kazak veya atkıya bayılabilir. Onun en sevdiği tatlı veya turtayı ve en sevdiği yemeği pişireceğinizi söyleyerek onu her daim heyecanlandırabileceğinizi bilmelisiniz.


EROS İKİZLER’DE: “ EN GÜZEL SÖZ HENÜZ SÖYLENMEMİŞ OLANDIR. BEN DE SANA HENÜZ EN GÜZEL SÖZÜMÜ SÖYLEMEDİM !…”

Eğer bu erkeği cezbetmek istiyorsanız onunla konuşun. Fikirler, entelektüel stimülasyon onu etkiler. Bilgisini, az bilinen konulardaki bilgisini ortaya koymaktan ve dinlediği kadar dinlenilmekten hoşlanır. Zeki, espirili ve hazır cevaptır. Romantik bir erkek sayılmaz, aşkı yaşamaktan çok, kitaplarda okumak veya filmlerde izlemek daha çok hoşuna gider. Daha önce bilmediği konulardan konuşarak ilgisini çekebilirsiniz. Akıl oyunlarına bayılır. Birlikte oynayacağınız bir zeka oyunu çok hoşuna gider. Aşırı duygusallık gösterilerinden hoşlanmaz. Fazla ilgiye muhtaç bir kadın ve sonsuz aşk düşüncesiyle hareket eden biri ona cazip gelmez. Onun bakış açısıyla insan değişir, değişim süreklidir. Zamana dayanacak bir ilişki ona göre aşkın kanıtı değildir. Aşk ancak iki zihnin aynı idealler çerçevesinde sürekli yenilenerek aynı paralelde gelişebilmesi ile mümkündür. Bu erkek aynı rolde 2 günden fazla kalmaya dayanamaz. Kişilik maskesini değiştirmek ona daha ilginç gelir, çünkü kendisinden bile sıkılabilir. Aynı ruh halini de sürdürmek istemez. Onda göreceğiniz değişik ruh hallerine ve kişilik rollerine uyum sağlamayı bilmelisiniz. Fantezilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin, bu konuda en rahat hareket edebileceğiniz kişi Eros’u İkizler’de olan erkektir. Tekdüzelikten nefret ettiği için sık sık yeni yerler keşfetmeye bakın. Merakını çekecek ilgi alanlarını onunla paylaşın. Kitap kulüpleri, tiyatro, sinema, müzeler, yeni çıkmış kitaplar ve filmler onu mutlu eder. Yeni yayınları, oyunları ve trendleri takip edin. Arkadaşları ile iyi geçinin, onlarla aynı dilden konuşmasını bilin. Gerektiğinde fikrinizi söylemekten çekinmeyin ve asla onun yanında aptal görünmeyin veya sakın onu aptal yerine koyacak bir şey yapmayın , yoksa sizden kolayca uzaklaşacaktır. Bunu kavga, patırtı ile yapmaz, sadece numaranızı kaşla göz arasında telefonundan siliverir . Şikayet eden, mızmız ve zor beğenen kadınları sevmez. Sadece meraktan her sosyal çevreden veya tipten kadınla birlikte olabilir. Önyargılı seçimleri veya kafasında katı biçimde şekillenmiş bir ideal kadın tipi olmayabilir. Onu mutlu etmek için hiç beklemediği zamanda ona güzel mesajlar yollayabilir veya notlar yazabilirsiniz. Yazarak ifade edilen duygular, sözlerden daha makbul gelir.


ALTERNATİF HEDİYELER: Zekasına hitap edecek her türlü oyun ve kitap, espirili t-shirtler, almanaklar, anekdotlar, albümler, bir sanatçının tüm eserlerini içeren kitaplar, şiir kitapları, edebi değeri olan her şey, sanat filmleri DVD veya CD leri, kültür turları, ilgi alanını içeren dergilere üyelik, akıtmayacak bir dolmakalem, değerli bir yazı seti, çalışma masası için bir hediye, hatta onu bir yabancı dil kursuna kayıt yaparak şaşırtırsanız mutlu edersiniz.


EROS YENGEÇ’TE : “ TÜM SEVİNÇLERİNİ VE DERTLERİNİ PAYLAŞ BENİMLE.. SEVGİNİ HEP GÖSTER…ŞEFKATİNLE SAR BENİ…”

Duygusal olarak oldukça hassas ve klasik değerlere inanan bir erkektir. Aşkının karşılık bulacağı bir ilişkiyi tercih eder. Duygularının incinmesinden oldukça çekindiği için öyle kolay kolay içini dökemeyecek ve aşkını hemen itiraf edemeyecektir. Bir kadını bilinen , iyi test edilmiş, yanılmaya fırsat vermeyecek yöntemlerle baştan çıkarmayı bilir. Bir ilişkiye başladıktan sonra hem sevgilisi, hem kendini güvende hissedeceği anne benzeri bir kucak olmayı ihmal etmeyiniz. Annesi ile aman ha! İyi geçinin… Annesi bir yana , dünya bir yana… İdealindeki kadın oldukça kadınsı biridir. Yumuşak ve fedakar, verici biri olmalıdır. Çocukları sevmeli, hayvanları korumalı, mutfakta becerikli, yaratıcı yönü gelişmiş ve her daim saçı başı derli toplu ve şık görünmelidir. Hem feminen olmalısınız, hem de klasik bir şıklık sergilemelisiniz. Fazla açık saçık veya ucuz görünümlü kadınlardan hoşlanmaz, çılgın renkleri veya aksesuarları sevmez. Biraz Sophia Loren veya Meryl Streep tarzı kadınları sever. Hem kadınsı, hem sade bir şıklık, hem de her an beline önlüğü takıp ona tavuk çorbası yapabilecek bir imaj. Özel günlerinizde, romantik bir akşam için duygulu müziklerin çalındığı , mum ışığında, sevdiği yemekleri yiyebileceğiniz, garsonlarla samimi olduğunuz ve ne istediğinizi siz söylemeden bilecek ve getirecek bir hizmet anlayışı benimsemiş bir restorana gitmeniz akıllıca olur. İşler ilerlediği vakit, bu duygulu ve romantik erkeğim erotik eşiğinin hemen geçilebileceğine hayret edeceksiniz. Mutlu sona ulaşmakta pek çekingen sayılmaz. Bir kere gerçek anlamda yakın olduğunuz zaman bir daha sizden uzaklaşmak istemeyecektir. İstendiğini bilmek ve sevgilisinin dikkatini üzerinde hissetmek ister. Derin bir bağ kurmak ve sizi sevgisi ve ilgisi ile mutlu etmek isteyecektir. Fazla ilgiden ve bir anne şefkati gibi bir sevgiden hoşlanmayanlar için kolay bir aşık değildir.


ALTERNATİF HEDİYELER: Gençliğinin müziklerini içeren bir pot pori albüm, sevdiği restoranda bir yemek, birlikte geçirdiğiniz günlerin anısını içeren bir hediye, ya da birlikteliğinizi daim kılacak retrospektif bir fotoğraf albümü, annesine bir hediye, barbekü partileri için bir hediye, dünyanın en yakışıklı şefi yazan bir önlük veya üzerinde adı yazan bir şef şapkası onu mutlu edecektir. Bol öpücük kondurup, sevgi dolu sözler ile verdiğiniz her hediye onun için değerli olacaktır.


EROS ASLAN’DA : “ BANA BAK , BANA HAYRAN OL, BANA SAHİP OLMAK İÇİN SAVAŞ… KRALLIĞIMDA PRENSESİM OLMAK İSTİYORSAN BİR PRENSES GİBİ DAVRAN…”

Ben, ben , ben..! İlgi, alaka ve hayran kitlesi bir Aslan’ı en çok mutlu edecek 3 şeydir. Kendine layık olacağını düşündüğü dişi, herkesin isteyip te sahip olamadığını bildiği ve kendisine evet diyecek bir kadındır. Rekabete katlanamaz ama herkesin elde etmek istediği kadına sahip olmak ve onu bir ödül gibi kolunda gezdirmek hayalini süsler. Onun romantik anlayışında ideal kadın bir süper star olmalıdır. Bir süper star gibi giyinmeli, davranmalı ve kendisine öyle davranılmasını beklemelidir. Bu anlamda lüks yaşam ve bunu yansıtan bir başarı grafiği Aslan’ı cidden derinden etkiler. O hayatın çirkin, ucuz, yakışıksız ve dramatik yüzünü görmek istemez ve ona bunu hatırlatan yerlere gitmeyi de hiç sevmez. Bu nedenle ona kişiliği ve büründüğü hava ile aradığı pırıltılı etkiyi yansıtabilecek ve kaygının değmediği bir ruh hali taşıyan , bir prenses modunda yaşamış bir kadın ister. Aradığı kadın bir prima divadır. Sıcak, neşeli, cömert ve yetenekli olmalıdır. Girdiği ortamlarda hemen dikkat çekecek bir çift olmalıdırlar. Magazin haberlerine konu olacak bir aşk yaşamalı ve çevrede onların dedikodusu yapılmalıdır. Eros Aslan erkeği, yaşadığı aşkın özel, herkesinkinden farklı ve spot ışıkları altında yaşanmasını arzu eder. Zengin , şık ve pahalı olan her hediyeyi ve mekanı sever. Karanlık, boğucu, dumandan göz gözü görmeyen, fazla kalabalık ve fazla kozmopolit ortamları sevmez. Aşkını romantik bir jestle kırmızı güller eşliğinde, sizi baştan çıkaracak bir gülümseme ile itiraf etmesini bekleyebilirsiniz, bunu ancak dünyada değecek tek kadın siz olduğunuza inanırsa yapacaktır.


ALTERNATİF HEDİYELER : En son çıkan ve ambalajı şık ve baştan çıkarıcı bir erkek parfümü hediye edebilirsiniz, yanında vücut losyonu ile set olarak alırsanız daha mutlu edersiniz. Altın kol düğmeleri, kravat iğnesi, Hollywood’un şaşaalı dönemlerine ait eski filmler, sevdiği aktör veya aktrislerle ilgili antolojik eserler, biyografileri sever. Şımartılmaya bayıldığı için lüks bir otelin spa salonlarında bir gün hediye edebilirsiniz. En pahalı şampanyanın yanında en kaliteli puro’yu hediye ederseniz keyfine diyecek olmayacaktır.


EROS BAŞAK’TA: “ SARIL BANA, BANA BİRŞEYLER SATIN AL, NEDEN BUNU ALDIĞINI ANLAT, BANA NEYİ, NİÇİN YAPTIĞINI SÖYLE .. SÖYLEKİ BENİ NE KADAR ANLADIĞINI BİLEYİM…! “

Sürekli analiz edecek ve neyi neden yaptığınızı bilmek isteyecek bir erkekle beraber olduğunuzu bilin. Detaylara önem verir, geçiştirilmekten asla hoşlanmaz. Niyetinizi bilmek ister. Sizi tartar, ölçer ve analiz eder. Hayatta her şeyi kafasında 1 den 10 a kadar giden bir ölçekte notlandırarak, değerlendirir. Aşka bakış açısı da, bir kontrol listesi gibidir. İsteklerini bilir ve sizin hangilerine uyup, hangilerine uymadığınızın yanına check koyduğu bir listesi mutlaka vardır. Başak gibi aşırı göze çarpmayan görünümlü ve kendini ortalara atmayan birinin, insanlar ve ilişkiler hakkında inanılmaz gerçekçi ve güçlü bir algılama yeteneği vardır. Kadınları kolaylıkla tanır. Ne istediklerini ve nasıl biri olduklarını bilir. Daha önemlisi kendine uyup uymayacağını bir kerede ayırt edebilir. Bu nedenle Başak erkeğinin üzerinde yaratacağınız ilk intiba çok önemlidir. Standart cazibe noktalarına hitap etmelisiniz. Gözlemci ve bundan zeki çıkarımlar yapabilecek ve ayağını yere sağlam basan kadınlardan hoşlanır. Sade ama üzerinde çalışılmış kendine yakışanı bilerek giyinmiş bir kadın onu etkiler. Çok fazla makyaj ve çok fazla ben buradayım , bana bakın enerjisi yayan kadınlardan hoşlanmaz. Erkekleri de, kadınları gibi temizlik olgusuna düşkündürler. Sade ve temiz, az ve öz kavramı onları etkiler. Bu erkekle işinizdeki sıkıntılarınızdan konuşabilirsiniz. Sırlarınızı dökebilirsiniz, nasıl güzel bir omlet yapılır tekniklerini konuşursunuz. Kısacası tam bir partner olunacak kişidir aslında, Gizem, aşırı romantizm veya duygusal aşk sahneleri beklemeyiniz. Başak erkeğinde ne görüyorsanız, onu beklemelisiniz. Dürüstlüğe önem verir, kadınca oyunlardan hoşlanmaz. Ondan tavsiyeler almanıza bayılır. Zeka ve mantıklı gözlemler ile etik davranarak onu her daim baştan çıkarabilirsiniz


ALTERNATİF HEDİYELER : Günlük hayatı kolaylaştıran her alet onun işine yarayacaktır. İşe yarayan ve bir fonksiyonu olan hediyeleri tercih eder. Araba temizleme kiti, elektrikli el süpürgeleri, ayakkabı boyama seti gibi 3’ü bir arada olan hediyeleri severler. Kendin Yap türü ürünlere de düşkündürler. El becerileri çok gelişmiş olduğu için maket oyuncak seti de hediye edebilirsiniz. Gözlemci ve analitik yanları çok gelişmiştir. Bu yeteneklerini kullanabilecekleri oyunlar, doğa ve doğanın işleyişi ile ilgili öğretici kitaplar, çevrecilik bilinci veya küresel kirliliği önleyici temalı her şeye ilgi duyabilir. Caz , Soul ve R&B türü müzikler sevebilirler, bu türden müziklerin CD leri veya konser biletleri hoşlarına gidebilir.


EROS TERAZİ’DE : “ HAYAT DEDİĞİN ELEGAN BİR ŞIKLIKTAN VE GÜZEL OLAN ŞEYLERDEN İBARET OLMALIDIR…. LÜTFEN KULAĞIMIN DİBİNDE BAĞIRMA…. ÇOK DİBİME GİRMENE GEREK YOK …. ORADA YER VAR ..! “

Bu erkek ilişki ustasıdır, ancak bire bir ilişkilerde mükemmelliği ve rafine bir zevk arar. Onun güzel zaman geçirme anlayışı, şık ve elegan bir atmosferde kibar ve neşeli bir sohbettir. Adab-ı muaşeret önemlidir. Nerede, nasıl davranacağını bilen bir kadın onun için ilk testi geçmiş demektir. Eros Terazi’de ilişkide rollerin net olarak paylaşıldığı bir konumdur. İlişkide eşitlik ve adalet çok önemlidir. Beğendiği kadın, onun ilgilendiği konularda ki bu sanat, moda, sahne sanatları veya edebiyat alanından biri olabilir , fikir sahibi olmalıdır. Görgüsüzlüğe ve kabalığa tahammül edemez. Sofistike bir şıklık, yani moda olanı bilip, kendine yakışanı giyebilen ve seçebilen bir kadın onu etkiler. Lükse düşkündürler, ama bir Aslan gibi kendilerine herkesin bakmasına gereksinim duymazlar, sadece bakıldıkları zaman kalitelerinin anlaşılması onlar için yeterlidir. Kaliteli ve kalitesinden dolayı ucuz olamayacak şeyler onların ilgisini çeker. Sıcak ve samimi bir biçimde sohbet ederler, biraz kararsız oldukları için ufak tefek kararları onlara bırakmanız veya karar verirken sabırla beklemeniz iyi olur. Terazi Hava grubundan bir burç olduğu için Ateş grubundan (Koç, Aslan, Yay) burçlarla sabırsızlık yüzünden tartışmalar yaşayabilirler. Terazi erkeği biraz tembeldir. Kendini çok yormak veya yıpratıcı işlerde yorulmak istemez. Fazla dip dibe ve boğucu ilişkilerden hoşlanmaz, ilgisiz asla kalmaz ama özel alanına çok girilmesinden hoşlanmaz , ancak o istediği zaman sizi kabul edecektir, bunun için de 3 gün öncesinden hazırlık yapmaya başlayacaktır. Size akıl vermekten, neredeyse danışmanlık yapmaktan hoşlanır. Arada sırada muhalif ve şeytanın avukatlığını yapan bir yanları da vardır. Muzip yanları ortaya çıkınca bu tavıra bürünmeyi severler, ama Allahtan çok uzun sürmez. Kendi haline bırakırsanız ve güler yüzle dinlerseniz eski mülayim ve kibar hallerine geri döneceklerdir. Özel günlerinizi hiç unutmazlar, hediye almayı becerebilecek nadir erkeklerden biridir. Sizin ne istediğinizi bilecek ve sizi mutlu edecek hediyeyi seçmeyi bileceklerdir. Son çıkan kokuları, moda renkleri veya trendleri iyi takip ederler. Oldukça romantik bir aşık olabilirler. Çiçekleriniz, iyi bir restoranda rezervasyonunuz, kartınız ve iltifatlarınız eksik olmayacaktır.