top of page

VENÜS'ÜN 2 YÜZÜ

VENÜS DÖNGÜSÜ


VENÜS SABAH VE AKŞAM YILDIZI KONUMU NEDİR ?6 Haziran’da gerçekleşen İkizler Yeniayında Güneş ile kavuşum yapan Venüs döngüsünde bir dönüm noktasıydı. Ağustos 2023 ten beri Sabah Yıldızı konumundaydı ve Güneş’ten önce doğmaktaydı. Nisan’ın ortasından itibaren akşam yıldızı konumuna geçecek veTEMMUZ sonundan itibaren Güneş’ten sonra batacak Antik zamanlarda, VENÜS’ün gözden kaybolması insan gözüyle görünür konumda olmaması onun mitolojik karakteristik özelliklerine etki etmiştir.


Mezopotamyalılar Venüs’ü Aşk Tanrıçası ve bolluk bereket ve üreme prensibi olarak görmelerinin yanı sıra onu aynı zamanda Savaş Tanrıçası ile olarak görmekteydiler. Akşam yıldızı iken aşk ve üreme konularını güçlendirirken, sabah yıldızı konumunda savaşı artırır. Sabah Yıldızı konumunda yolculuğunun ortalarına doğru İsrail-Gazze savaşını gördük. Şimdi akşam yıldızı modunda savaş ve barış konusu çok daha fazla önde olacak.


Akşam Yıldızı geçişi Temmuz 2024 – Mart 14 2025 arası akşam yıldızı konumunda kalacak. 4 Şubat 2025 te döngüsünün ortasında olacak ve 22 Mart 2025 te inferior / Süfli konuma geçiş yapacak.

Naz Bayatlı


VENÜS DÖNGÜSÜ SABAH VE AKŞAM YILDIZI KONUMU

22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page