top of page

YAY BURCUNDA DOLUNAY


23 MAYIS 2024

2 DERECEDE SAAT 16:53 TE GERÇEKLEŞECEK.

 

Bir dolunay zamanına daha gelmiş bulunmaktayız. Her dolunay bir farkındalık zamanıdır ve Yay burcu doğum haritamızın neresindeyse o alanda bir açılım yaşayacağımız, varsa krizlerimizi çözeceğimiz ve BİLİNÇLİ kararlar alacağımız bir 15 günlük sürece girmiş bulunmaktayız.

Yay burcunda gerçekleşecek bu dolunay anında gökyüzünde 22 derece Terazi burcu yükseliyor ve 23 derece Terazi’de yer alan şanslı Spica yıldızı ile kavuşuyor. Sosyal yaşamın, ilişkilerin, evlilik ve ortak çalışmaların ön plana çıkacağı bir hedefimiz olacak.


Zihinsel konular ve projelerle, bilgi toplamak, paylaşmak ve aktarmakla ilgili, eğitimler ve iletişim konularına yönelik planlarımız olabileceği görülüyor. Yay burcu din, siyaset, politikalar ve kültürlerle alakalıdır. Bu dönemde yoğun bir biçimde bireysel anlamda veya kolektif alanda bu konularla ilgileneceğimiz aşikar, 2 derece Yay burcunda Yed Prior adlı Delta Ophiuchus TK yıldızında yer alan bir yıldız ile kavuşuyor. Yılan tutan Ophiuchus’on sol elini sembolize ediyor. Yılanın başını tutan bu el hem Kuzey Ay Düğümü gibi çalışır, hem de şifa getiren, sorunları teşhis edip çözüm bulmayı ve iyileştiren bir enerjiye işaret eder. Bu yıldız Satürn karakterlidir ve sorunlarımıza ciddi bir biçimde el atıp plan yapıp plana sadık kalmak akıllıca olur. Bu TK yıldızın diğer adı Aeschelepius’tur yani tıbbı ve sağlık alanını yöneten tanrı sembolizmidir. Yay burcunda elbette yargı hukuk asker ve polis medyanın her kolu bulunur. Bu konularla ilgili açılımlar haberler ve düzenlemeler bekleyebiliriz.


Bu semboller ışığında, hayatımızda zihinsel ve bedensel anlamda yaşadığımız zorluklar varsa bu konularda krizlerimizi fark etmek ve şifalandıracak bir yol bulmak üzere harekete geçebiliriz. İlişkilerde yaşadığımız kutuplaşma farklılıklar ve ilişkilerdeki tutum ve davranışlarımızı ele alabiliriz. Bu dolunay yükselen burcumuza göre hangi yaşam alanımıza düşüyorsa o alan ile ilgili anlam arayışı, hayat amacımızı tekrar gözden geçirmek ve özgürleşmek adına neler yapabiliriz düşünebiliriz.


Düşünceleri yaymak tartışmak etnik ve kültürel konuların ele alındığı haberler ve gelişmeler bu konularla ilgili yargısal kararlar alınabilir. Yay dolunayı özgürlükçü gruplar ve oluşumlar için bir çıkış zamanıdır veya evlerden uzak terörist örgütler ve saldırılar ve çeteler ile ilgili konuların gündeme gelebileceği bir zamana işaret eder.

 

 

BURÇLARA GÖRE DOLUNAY ETKİLERİ

 

KOÇ: Bu dolunay burcunuza uyumlu olan ateş elementinde olan Yay burcunda gerçekleşiyor. Bu dönemde uzun yolculukların, şehir/yurt dışı gezilerinin, akademik işlerin, sınavların ve yabancılarla ilgili konuların hayatınızda ön plana çıkabileceğine işaret ediyor. Uzaklarla kuracağınız bağların gelişeceği ve hayata bakış açınızı değiştirerek kendinize yeni bir yaşam kültürü elde etmek için istek duyacağınız bir dönemde olabilirsiniz. Hukuki ve resmi işleri halletmeye uğraşabilirsiniz, taşınmak yer yurt değiştirmek konusunda planlarınız olabilir. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars bu süreçte Koç burcunda geçiş yapmakta olduğu için hem enerjiniz yüksek hem de oldukça hareketli ve yorulduğunuz bir dönemde olabilirsiniz. Dış dünyada daha fazla görünür olacağınız ve yaratıcı yanınızın oldukça artacağı aşikar. Kendinizi daha çekici, eğlenceli ve sosyal yaşamın içinde daha aktif yer alırken bulacaksınız. Maddi alanınızda yer alan Venüs ve Jüpiter’in son derecelerinde yer alması ve spiritüel & kolektife hizmet alanınızda yer alan Neptün ile destekleyici bir açı kurması ile ruh ve beden bütünlüğünüzü güçlendireceğinizi söyleyebilirim, diğer yandan, ilhama açık olacağınız ve yaratıcı fikirlerle maddi kazanım elde etmek üzere planlar yapabileceğinizi görüyorum. Kendinize ve başkalarına iyi gelecek konularla daha fazla meşgul olacağınız, ruhunuza iyi gelen konulara odaklanacağınız ve maddi anlamda sizi yoran konulara dair pragmatik çözümler bularak bir iyileştirme harekatına kalkışacaksınız. Dolunay şifacı yılancı yıldızı ile kavuşuyor ve sizi mutluluğa götürecek alanlara yönelecek ve zihinsel stresleri elimine etmek için oldukça güçleneceğiniz görülüyor.

 

BOĞA: Bu dolunay sizlerin finansal alanınızda gerçekleşiyor. Para paylaşımınızı, ticareti, kredi ve borçları genel anlamda ödenmesi gereken paraları sembolize eden bu alanda dolunayı karşılayacağınız için bu dönemde maddi konuların odak noktanızda olduğu aşikar ve doğru ve iyileştirici bir çözümle ele alınmasının hayatınızda acil ve öncelikli olduğu görülüyor. Yatırımların, birikimlerin, ticari atılımların, ortaklaşa işlerin, aile ile para paylaşımı önem kazanıyor. Paranızı en iyi şekilde değerlendirmek için kararlar alacaksınız. Ticari fikirler, eğitsel işler, felsefe ve kültürler, metafizik konuları, yabancılarla iletişim, yurt dışı veya şehir dışı konuları sizleri motive edecek. Mali olarak sizi sıkıntıya sokacak ne varsa bu konulara dair bir farkındalık elde edip önlemlerinizi almaya girişeceksiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs ve Jüpiter Boğa burcundan çıkmak üzere son derecelerde yer alıyor, bu sebeple son bir gayretle mali planınızı oluşturup hayata geçirmek üzere son bir fırsattır diyebiliriz. Bu dolunay sizleri konforunuza sahip çıkmaya ve kendinizi rahat ettirmek ve sağlam temeller atmak için neler yapabileceğinizi düşündürmeye yöneltecek. Paranızı sağlama alarak geleceğinize dair daha sağlam yatırımlar yapmak için dikkatli ve akıllı adımlar atma zamanındasınız.

 

İKİZLER: Bu dolunay sizlerin evlilik, uzun ilişkiler ve ortaklık alanınızda gerçekleşiyor. İlişkiler alanında farkındalık yaşayacağınız ve ilişkilere dair kararlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Birlikte olduğunuz kişiyle hayata bakış açınızın aynı olup olmadığı, özgürlüklerinizi nasıl kullandığınız, geleceğe dair hedefleriniz çerçevesinde düşünceler aklınızda yer alabilir. İlişkiler alanında tamam mı devam mı kararları alınabilir. Sağlam ilişkiler bile arada sırada esnemeye gevşemeye ihtiyaç duyabilir ve uyum sağlamakla ilgili testten geçebilir. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Boğa burcunda geçişine başladı ve sizlerin iş ve çalışma alanında yer alıyor ve  bu dolunayda bu sebeple iş alanında sağlamlık güven ve maddi konfor konularında sizi endişeye taşıyan konular varsa bunları daha net görebilir ve güvende hissetmek için çalışma düzeninizle ilgili ne yapabileceğinize dair önemli kararlar alabilirsiniz. İş ortakları, iş birlikleri veya eğitsel iletişimsel işlerin maddi boyutuyla alakalı meseleler  gündeminizde olabilir. Venüs ve Jüpiter de artık Boğa burcundan çıkmak üzere, dolayısıyla ruh ve bede bütünlüğü sizler için önem kazanıyor. Hem ruhunuzu hem bedeninizi koruyacak ve size genel olarak iş alanında ve günlük hayat düzeninizde iyi gelecek çözümler bulmak üzere kolları sıvayacaksınız. Sosyal yaşamınızın canlanacağı ve gelecek planlarınızın yeni umutlar taşıdığını söyleyebiliriz

 

YENGEÇ: Bu dolunay sizlerin iş çalışma ve sağlık alanınızda gerçekleşiyor. Ruh ve beden bütünlüğünüzün önem kazandığı bir 15 günlük döneme giriş yapmaktasınız. Çalışma temponuz artacaktır. Sağlığınıza ve günlük yaşam koşuşturmalarınıza dair kararlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Günlük hayatınızın düzeni, çalışma hayatınızda yapılması gereken işler arasında bir denge kurmanız şart gibi gözüküyor. İş değişikliği yapmak veya çalışma koşullarınızı düzeltmek adına değişimler yapabilirsiniz. Mars bu dönemde kariyer alanınızdan geçiş yaptığı için işle ilgili hedefe oldukça odaklı bir biçimde hareket edip istediğiniz amaca ulaşmak için enerjiniz var. Arkadaşlıklar alanınızda Venüs ve Jüpiter artık Boğa burcundaki geçişlerini sonlandırmak üzereler ve Neptün ile destekleyici açı yapmakta olduğu için yurt içi/dışı  işleriniz ve yolculuklarınız artabilir, yabancılarla bağ iletişim kurmak söz konusu olabilir, hem de resmi dairelerde ve hukuki işlerle uğraşmak ev halletmek zamanınızı alabilir. Başvurular sınavlar onay beklenen süreçler ve yolculuklarla ilgili yapılması gereken işler zamanınızı alabilir. İnternet siteleri, şubeler, departmanlar arası geçiş, işte yer değişikliği ve taşınma gibi konular ön planda olabilir. Ya da git gel trafiğinizin artacağı ve belki iki ev veya çalışma alanı arasında trafiğinizin artacağı görülüyor. Midenize sindirim ve beslenmenize bacak ve bel bölgenize özen gösteriniz.

 

ASLAN: Bu dolunay sizlerin aşk romantizm ve yaratıcılık alanınızda yer alıyor. Flört enerjisinin ve libidonun artış göstereceği zamanlardasınız. Aşk hayatınız alanında size bir değerlendirme yapma fırsatı elde edeceksiniz, hayat görüşü ortak akıl ve amaç alanında kendinize uygun birine çok ihtiyaç duyduğunuzu fark edebilirsiniz veya sevdiğiniz kişi ile ilişkinizi sizi ne kadar mutlu ediyor bakımından ele almanız açısından bu dolunay size yeni bir perspektif sağlayabilir. Yaratıcı çalışmalar hobiler ve sizi mutlu eden her ne konu varsa bu işlerde zihinsel olarak kendinizi daha fazla enerjik hissedeceksiniz. Mars bu dönemde Koç burcunda yer alıyor ve burcunuza destek veren bir konumda yer alıyor. Uzaklarla bağlar yolculuklar Enerji gezegeni Mars’ta burcunuzda geçişini sürdürüyor. Bu da demek oluyor ki bu dolunay döneminde hem aşka odaklısınız hem de çekiciliğiniz artış gösteriyor, hem de eğlenmek, macera yaşamak, gezmek, eğlenmek ve hayatınıza neşe ve keyif katacak şeylere doğru bir adım atmak üzere motivasyonunuz güçleniyor ve bu dolunay size bu süreçte harekete geçme fırsatı verecektir. Diğer yandan, İkili ilişkilerde özgürlükler, hayata bakış açısı ve nasıl bir anlayışla birliktelikler kurulduğunu düşüneceğiniz aşikar. Geleceğe sağlam adımlar atabileceğiniz bir ilişki arayışında olabilirsiniz ancak bir yandan da eğlenmek ve flört etmek için risk alabilecek bir ilişkiyi deneyebileceğinizi de söyleyebiliriz. Yaz aşkı kafasına girmiş olabilirsiniz. Sosyal hayatınızın canlanacağı ve yaratıcı enerjinizin artış göstereceği bir döneme giriş yapacaksınız. Dolunay aynı zamanda riskli yatırımlar alanınızda gerçekleştiği için risk içeren yatırımlara veya birikimleri riske atacak adımlara dair sizi dikkatli olmaya davet ediyor.

 

BAŞAK: Bu dolunay sizlerin ev aile ve özel hayat alanınızda gerçekleşiyor. Ailevi ve yerleşimle ilgili kararlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Profesyonel ve mesleki yaşamla aile ve ev yaşamı arasında bir denge kurmak önem kazanıyor. Ev içinde veya iş alanında ne kadar özgürsünüz, size ait bir alanınız var mı veya ev içinde aile ile iletişiminiz nasıl gidiyor gibi konularda farkındalık elde edeceğiniz bir dönemdesiniz. Kendi işini kurmak veya iş değiştirmek isteyen Başaklar da olabilir. Ebeveynlerinizin iyiliği ve sağlığı ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Ev ahalisi ile ortak kararlar alınması gerekebilir.  Ayrıca eş veya iş ortakları ile kurduğunuz ilişki bu dönemde stresli kararlar içerebilir. Duygusal anlamda sorumluluk yüklenmek size zor gelebilir. Eşin veya partnerin ev yaşamı sizinle ne kadar kaliteli vakit geçirdiği birbirinize karşı taşıdığınız sorumluluklar ve bunun ne kadarının yerine getirildiği çerçevesinde konuşmalar yapabilirsiniz. İlişkilerin ve aile hayatının ön plana çıkarak size önemli kararlar aldırabilecek hatta bazılarınız için tamam mı devam mı anlamında düşünceler yansıtacak bir dönemdesiniz. Hukuki ve resmi işlerin hallolması ve sonuca varması için aciliyet gerektiren adımlar atılması gerekmektedir.

 

TERAZİ: Bu dolunay sizlerin iletişim alanınızda gerçekleşiyor. Kardeşler yakın akrabalar komşular ve yakın çevrenizle iletişimin artış göstereceği bir dönemdesiniz. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmak doğru aktarmak ve bilginizi ortaya dökmek konusunda istekli olacaksınız. Doğru bildiğinizden şaşmayacağınız ve görüşlerinizi güçlü bir biçimde savunacağınız aşikar. Toksik ilişkilere veya kafanıza uymayan kişilerle iletişime sınır koymak isteyeceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Bu dönemde geziler, yolculuklar, eğitsel projeler, satış pazarlama işleri, web siteleri veya kurslarla ilgili konular gündeminizde olabilir. Sizi motive eden merakınızı celbeden felsefelere ve kültürel etkinliklere eğiliminiz artabilir. Düşünceleri toparlamak ne istediğinize karar vermek ve iş hayatında size neyin iyi geleceğini bulmak konusunda çaba gösterebilirsiniz. İlişkiler evlilik ve iş ortaklıkları ve iş birlikleri alanınızdan bu dönemde Mars geçişi var ve Mars Kiron kavuşumu yaşamaktasınız, ilişkilerde ani çıkan tahammülsüz ve sabırsız tutum ve davranışlar stres yaratıcı olabilir. Diğer yandan, iş birliği yapmak zihinsel olarak sizi aktive eden ve heyecanlandıran kişilerle karşılaşmak birlikte projeler yapmak ve iletişimin yoğun yaşandığı bir flört yaşamak için fırsatınız var. Evli Terazilerin eşleri ile daha sabırlı bir tutumla idare etmeleri şart gibi duruyor. Bu dolunay zamanı,  eğitsel konular ve zihinsel projeler ciddiyetle ve sorumlulukla ele alınmalıdır. Yapacağınız her girişimin maddi planını iyi yapmayı ihmal etmeyin. Taşınmak yer değiştirmek veya departman veya şube değiştirmek gibi konular ortaya çıkabilir. Hukuki ve resmi işleriniz devlet katında halledilmesi gereken işleriniz gündemde olabilir ve bu işleri yoluna koymak adına çaba sarf edeceğiniz görülmekte.

 

AKREP: Bu dolunay sizlerin maddi alanınızda gerçekleşiyor. Para kaynaklarınızı ve harcamalarınızı dengeye oturtmak ve bütçenizi iyi yönetmek için daha dikkatli davranmak durumunda olduğunuz bir dönemdesiniz. Harcamaları kısmak ve yatırım yapacağınız ne alan varsa bu konuda gerçekçi davranmak akıllıca olacaktır. Dikkatli bir mali planla Birikimleri değerlendirmek ve yatırımları korumak adına geleceğe yönelik sağlam kararlar almak bu dönemde önem kazanıyor. Ticari atılımlar yapmak, iş birliklerini değerlendirmek, yeni kazanç olanakları keşfetmek için istekli olabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars bu dönemde iş ve çalışma alanınızdan geçiş yapıyor. Sizi mesleki konulara ve profesyonel anlamda işinizdeki hedeflerinize odaklayan bir atılım içinde olabilirsiniz. Bu dolunay kariyer hedeflerinize daha fazla önem verdiğiniz bir dönemde olduğunuza işaret ediyor. Rekabetçi, yaratıcı, hırslı ve sahne ışıklarına hazır olduğunuz bu dolunay zamanı ne istediğinizi net bilerek ve gelecek planlarınızı kararlı bir bakışla ele aldığınız aşikar. Yaratıcı projelere yatırım yapacaksanız maddi kazanç beklediğiniz atılımlarda dikkatli ilerlemek bütçeyi iyi planlamak ve maddi profili iyi çıkarmak konusunun azami önem taşıdığı görülmekte. Ayrıca elbette sağlığınızı korumak sporu arttırmak ancak özellikle baş bölgenizi kaslarınızı bel ve bacak bölgenizi özenle korumak önem kazanıyor.

 

YAY: Sevgili Yaylar ve yükselen Yaylar; Bu dolunay burcunuzda gerçekleşiyor. Düşüncelerinizle, görünümünüzle ve karizmanızla öne çıkmak isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. Sağlığınıza ve dış görünümünüze daha fazla önem vereceğiniz görülmekte. İlişki alanında ve dış dünyada kurduğunuz iletişimde kendinizi nasıl ifade ettiğinizle ilgili dinamiklerin değişebileceği bir dönemde olabilirsiniz. Bu dönemde hayata bakış açınız, düşünceleriniz, yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle karşılıklı birbirinizi nasıl algıladığınız, bireysel istekleriniz ve hedefleriniz konusunda birlikte hayata ve gelecek planlarına aynı pencereden bakabiliyor olmak/olmamak bu dolunayın ana teması olabilir. İlişkilerde dengeleri iyi gözetmeniz gerektiği aşikar. Bu süreçte iş birlikleri yaparak, sosyal birliktelikler kurarak büyüme arzunuz artabilir. Hukuki süreçler veya yapılması gereken resmi işleriniz olabilir ve bu dönemde aşırı savunmacı, gururlu ön yargılı ve sabit düşünceyle davranmadan sakince kararlar almak avantajınıza olacaktır. Burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter bu dönemde Venüs ile birlikte artık Boğa’dan çıkmak üzere ve çalışma alanınızda yer alıyor,  Son bir çaba ile iş ve çalışma alanınızdaki iyileştirme ve düzeltmelere dair yeniden düşünebilir ve gerekli değişimi yapmak üzere kararlar alabilirsiniz. Bazılarınız için bu bir tamam mı devam mı sürecine işaret edebilir ve mesleki amaçlarınız değişime uğrayabilir. Yeni fırsatlar yaratmak isteyeceğiniz ve işle ilgili gelişim kaydedebileceğiniz bir zamandasınız.

 

OĞLAK: Bu dolunay sizlerin ruh ve beden bütünlüğü ve bilinçaltı alanınızda yer alıyor. Bu dönemde ruhen ve bedenen sizi yoran ve omuzlarınıza yük bindiren konuların ne olduğuna dair daha derin bir farkındalık geliştirebilirsiniz. Biraz dinlenmek hay huydan uzaklaşmak ve yaşam enerjinizi geri kazanmak için adım atabilirsiniz. Özellikle zihinsel projelerin yaratıcı enerji ile zihninizde planlandığı aşikar ancak fikirleri hayata geçirirken dağılmak mümkün, öncelik sıralamasını iyi yaparak bu 15 günlük süreçte zihni daha fazla önem arz eden işlere odaklamak akıllıca olabilir. Detoks yapmak, egzersiz yapmak, kilo vermek için çaba sarf etmek, mide ve sindirim konularında bedeni güçlendirmek, yaratıcı alanınızdan artık çıkmak üzere olan Jüpiter ve Venüs sayesinde son bir çabayla eksik kalmış işlerinize el atabilir, zihinsel verimliliğinizi yaratıcı projelere aktarmak için kararlar alabilirsiniz. Sizi ne mutlu ediyorsa onu yapmak üzere size iyi gelecek değişimlere başlamak için bu dolunay süreci çok işinize yarayacaktır. Jüpiter 26 Mayıs’ta burç değiştirecek ve İş ve çalışma alanınıza geçiş yapacak yapılması gereken çok işiniz olacağı aşikar. Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn iletişim eğitim yolculuk sınav ve zihinsel projeler olması gerektiğinden daha zor güç veya enerjisi düşük ilerliyor olabilirsiniz. Yapılması gereken işleri halletmek için daha planlı sorumlu ve enerjinizi doğru kullanarak işleri bitirmek yoluna gitmeli, dağıldığınız noktalar varsa işleri delege etmeyi ihmal etmemelisiniz.

 

KOVA: Bu dolunay sizlerin sosyal yaşam alanınızda gerçekleşiyor. Sosyal yaşamınızın canlanacağı arkadaşlarla bir arada gelecek planları içinde olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Geziler, yolculuklar, sosyal ve kültürel faaliyetler planlayabilirsiniz. Fikirlerin, bilgi alışverişinin ve görüşlerinizi paylaşmanın size iyi geleceği bir dönemdesiniz. Çevrenizi genişletmek farklı etkinlikler yaparak yeniliklere açılmak için isteklisiniz. Arkadaşlıklar alanından size neşeli eğlenceli sizi motive eden teklifler gelebilir. Yaratıcı çalışmalarınız varsa bunları çevrenizle paylaşarak dikkat çekebilirsiniz. Bireysel yanınızı topluluklar içinde ortaya koymak için bu dolunay size ışık tutuyor. Flört yaşamınızı ve arkadaşlarla ilişkilerinizi ve onlarla nasıl bir iletişim kurduğunuzu görmenizi kendinizi fark etmenizi sağlayacak bu dolunayda iletişimin ne denli önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Doğru niyetle gerçek düşüncelere dayalı ve sağlıklı bir bağ kurmanın ilişkileri güçlendireceği ve eğer bu sağlanamıyorsa kendinizi yüzeysel ilişkilerden uzaklaştırmak isteyeceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Eve yerleşime aileye ve özel hayata dair son bir iyileştirme ve konfor elde etme harekatı yapabilirsiniz çünkü yakın zamanda Venüs ve Jüpiter bu alandan çıkıyor olacaklar.

 

BALIK: Bu dolunay sizlerin kariyer alanınızda gerçekleşiyor. Mars ta bu dönemde maddi kazançlar alanınızda yer aldığı için bu dönemde yoğunlukla iş hayatı ve mali konularla ilgili konulara odaklanmış olabilirsiniz.  Mesleki konularda daha fazla enerji ve çaba sarf edebileceğiniz bir dönemdesiniz. Kariyer alanında yeni hedeflere doğru ilerlemekte olduğunuz görülüyor. Mesleki anlamda sizi yukarı taşıyacak ve kariyer hedeflerinize ulaştıracak yeni bir döneme geçiş yapmanıza az kaldı diyebiliriz. Burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter ve Venüs artık Boğa’dan çıkmak üzereler ve sizleri iletişim eğitsel ve zihinsel konular bakımından desteklemeye bu ay da devam edeceği için son bir atılımla eğitimler sınavlar geziler yer değiştirme ve yakın çevre ilişkileri ve kardeşlerle ilgili konularda olumlu gelişmeleri elde edebilirsiniz. Aynı zamanda, Yetişmek zorunda olduğunuz işlerin çok olması, hatta yoğun ve zamanınızı tüketen türden olması muhtemeldir. Eve aileye ve iş hayatına vakit ayırmak ve kendinize özel yaşamınıza zaman ayırmak arasında denge kurmak bu süreçte güç gelebilir, ancak yapılması gerekenlere dair duyduğunuz yüksek sorumluluk duygusu ile hareket edeceğinizden her şeyi bir arada yürütmek zorunluluğu hissedebilirsiniz.. İletişim, bilgi paylaşımı, eğitsel konular, sınavlar, kurslar alanında yoğun ve bitirilmesi gereken zihinsel projeler ön planınızda olabilir. Birçok zihinsel işi bir arada yapmak durumunda kalmak sebebiyle bir miktar işler başınızı aşıyor gibi hissedebilirsiniz. Yakın çevre ilişkileri kardeşler ve akrabalarla kurulan iletişim bu dönemde huzur ve güvenli liman olmasını istediğiniz bir alandır diyebiliriz.


NAZ BAYATLI


DİN HUKUK YARGI VE ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER KONUSU
YAY BURCUNDA DOLUNAY 23 MAYIS 2024

 

81 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page