top of page

YAY BURCUNDA YENİAY BU DÖNEMDE OLMAYACAK DUAYA AMİN DEMEMEK GEREKİR.

13 ARALIK SAAT  02:32  20 DERECEDE

 

HEM RUHEN HEM FİZİKSEL OLARAK İYİLEŞMENİN YOLLARINI ARAYACAĞIZ.

 


13 Aralık’ta gerçekleşecek olan Yay burcundaki yeniay, yeni hedeflere doğru rotamızı belirlemek adına bize bir başlangıç enerjisi sunuyor.

 

Yay burcunun sembolize ettiği uzak yolculuklar, yabancı ülkeler ve yabancılar ile ilgili bir planımız ve işimiz olabilir, akademik çalışmalar, eğitimler, kültürel faaliyetler ile meşgul olabiliriz, hayata bakış açımız ile ilgili bir farkındalık yakalayabiliriz ve belki hayatımızda yeni bir trendi benimsemek üzere karar alabiliriz. Basın yayın, baskılı malzemeler, sosyal medya ve dijital platformlarda yapmak istediğimiz işleri harekete geçirebiliriz. Hukuki ve resmi işlerimiz ve yurt dışı ile ilgili konularımız varsa bunlara dair girişimde bulunabiliriz.

 

Yeniay zamanında ;

 

Mars savaş ve enerji gezegeni yeniaya Yay burcundan yakın bir kavuşum yapıyor.

Hızlı ve öfkeli, sabırsız ve hedefe odaklı olacağız. Yolumuza çıkanlara sabır ve tahammül göstermeyeceğiz. Duygu bu olsa da yeniayın hemen ardından gelecek olan Merkür retrosu sebebiyle gecikmeler ve ertelenmeler göreceğiz.

 

İlişkiler ve para gezegeni Venüs bu yeniayda Akrep burcunda ve yeniay haritasında para kaynakları alanında yer alıyor. Maddi konularda önemli başlangıçlar yapacağız veya finansal kaynaklarımızı yeni hedeflerle ele alacağımız bir yeniay dönemindeyiz. Krediler borçlar vergi sigorta ve yatırımlar ile ilgili krizlerimizi yönetmeye başlayacağız.

 

Neptün karesi: Yeniaya Neptün kare yapıyor. İdeallerimizin ve idealize ettiğimiz kişilerin fazla gözümüzde büyüttüğümüz tarafları ile ilgili pembe hayal balonları patlayabilir.  Hayal ettiğimiz  konuların ve gelecek planlarının somutlaşması için daha fazla planlı ilerlemek şart olacaktır. Gerçekçi gözlüklerimizi takalım ve yanılmamak için tetikte olalım. Merkür retro da başlayacağı için olmayacak duaya amin demeyelim.

 

İletişim gezegeni Merkür Oğlak burcunda durağan konumda ve yeniayın ardından Retro hareketine başlayacak ve 2 Ocak 2024 tarihine kadar gerileyecek.  25 Kasım^da gölgesi başladı ve 20 Aralık’ta tekrar Yay burcuna geçecek.  MERKÜR YAY burcuna 23 Aralık’ta tekrar gerilediğinde,  kitaplar, baskılı malzemeler, matbaa işleri, dergiler, sinema, tiyatro, edebiyat, yabancı diller, sınavlar, uzun yolculuklar, sertifikalar ve onay belgeleri vb gündemimizde olabilir.

 

Bu ay gökyüzü bizlere güçlü bir Yay enerjisi yansıtıyor. Yay’ın ateş enerjisi ile başlayan bu başlangıçlar dönemi yapacağımız yeniliklerin hemen hayatımızda somutlaşamayabileceğine işaret ediyor. Büyük resmi görüyoruz farkındayız ama son dokunuşları tekrar yapmamız gereken Ocak başına kadar bir sürecimiz olacak. Jüpiter’de Ocak başında R hareketini sonlandıracak ve ondan sonra bizi tutan iplerden kurtulabileceğiz. İç işlerimize odaklanacağız ve özel hayatımızı tekrar organize etmek durumundayız.

 

Bu yeniayda özgürlüklerimiz, ideallerimiz ve spiritüel gelişimimiz bizler için önemli olacak.  Karşımızdaki kişilerin hayat görüşü, entelektüel bakış açısı ve deneyimleri önem kazanacak, bu arada zihnimizi besleyecek konulara eğilmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Öğrenmek bilgi artırmak ve bilgi aktarmak bizler için önemli olacak.

 

Bu yeniayın dokunduğu sabit yıldızın adı Sabik. Ras ALHague/Ophicius  adlı yıldız sisteminin içinde yer alır. Venüs karakterindedir Ancak bu dönemde Venüs düşük konumda kabul edildiği Akrep burcunda yer aldığından, kadınlarla ilgili konular zorlaşacaktır. İlişkilerin zarar veren yanları çok daha fazla ön plana çıkabilir, buna sosyal ilişkiler veya maddi konularda dahildir. Bu dönemde sağlık konusu ilaçlar toksikler ön plana çıkabilir. Bu yeniay; Mental olarak bizi yoran strese sokan konularında daha fazla fark edilmesine öncülük edecektir.

 

 

 

YAY BURCUNDA YENİAY VE BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ


KOÇ: Bu yeniay sizlerin kendinizi daha iyimser, neşeli ve macera yaşamaya açık hissettiğiniz bir dönem başlatabilir. Yolculuklar yapmak isteyebilirsiniz, keşfeden gezen gören tarafınız harekete geçecektir. Akademik işler eğitimler baskılı malzemeler basın yayın konuları sosyal medya platformları ve online dijital platformlarla ilgili işleriniz bu dönemde aktif olabilir. Uzaklarla kurulacak bağların yurt içi ve dışı seyahatlerin yabancılarla iletişimin gündeme gelmesi beklenebilir. Sizler için bu zamanda eğitimlerin felsefe ve kültürlerin spritüel konuların ve çalışmaların önemi artıyor. Kendiniz için günlük yaşamın monoton düzenini değiştirecek hayata daha meraklı keşfetme arzusu ile sarıldığınız, entelektüel tarafınızı açığa çıkardığınız ve esprili ve kalender bir tutumla bunu yapacağınız görülüyor. İlişkileriniz daha keyifli ve eğlenceli olmaya başlayacak. Daha fazla zihinsel projenin içinde bulunacaksınız ve fikirlerinizle dikkat çekeceksiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars bu dönemde yeniay ile Yay burcunda yer almakta ve hayatın anlamını sizi mutlu eden konuları keşfetmeyi ve entelektüel yanınızı besleyecek konulara ve hedeflere yöneleceksiniz. Para konularında daha stratejik ama krizleri ele alarak ve elimine etmeye çalışarak bu yeniayı değerlendirebilirsiniz. Merkür yeniay sonrasında kariyer alanınızdan gerileme hareketine başlayacak ve mesleki konularda iş hedeflerinizde bir tekrar ele alma gözden geçirme ve toplum önünde kurduğunuz iletişime yönelik yenilikler yapabilirsiniz. Kariyer hayatınızdaki ve aile içindeki iletişiminize dikkat etmeli ve prestijinizi korumaya öncelik vermelisiniz.

 

BOĞA: Bu yeniay sizlerin finansal alanınızda yer alıyor. Maddi olarak kazançları artıracağınız yeni fikirler bulmak ve fikirleri harekete geçirmek için atılım yapabilirsiniz. Ticari girişimler, vergi, sigorta, tazminat, krediler ve aile ile ortak karar alarak yapmak istediğiniz finansal başlangıçlar için bu yeniay size ivme kazandırabilir. Aynı zamanda, psikolojik metafizik ve spiritüel konulara ilgi duyuyorsanız bu alanlarda eğitim veya danışmanlık almak adına harekete geçebilirsiniz. Aile içinde para paylaşımınızı, yatırımlarınızı, iş ortaklığınızı ve kazançlarınızı nasıl yönettiğinizi ele alabileceğiniz ve bu konularda adımlar atabileceğiniz bir zamandasınız. Mars’ın bu yeniaya yakın kavuşumu yeniayla aynı alanda gerçekleştiği için bilinç altınızı yoran sizi maddi manevi endişelendiren konuların da gündemde olabileceğine işaret ediyor. Bu da yapacağınız harcamaları elbette artıracaktır. Bir yandan da sizi daha fazla kazanç elde etmek adına motive edecektir ve yeni kaynak elde etmek konusunda sizi motive edecektir. Yapacağınız maddi harcamalar esnasında seçimler yapmak farklı seçenekler arasında doğru kararı almak adına daha dikkatli davranmak avantajınıza olabilir. Ne istediğini bilmek ve detaylara önem vermek işinize yarayabilir. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs bu yeniay döneminde Akrep burcunda ve ilişkiler alanınızda geçiş yapıyor. Uzun süreli ilişkilerin, evliliğin, iş birliklerinin ve hukuki işlerin odak noktanızda olacağına işaret ediyor. İlişkilerin krizli tarafları daha fazla gözünüze çarpmaya başlayabilir elbette. Yeniayın hemen ardından Merkür Oğlak burcunda Retro hareketine başlayacak ve yolculuklar, hukuki ve resmi işler, basın yayın baskılı işler pasaport vize ve uzun yolculuklar konusunda bitmemiş işleri tekrar ele alabileceğiniz görülmekte. Elbette yine bu konularla ilgili yeni başlangıçları bu retro döneminde denk getirmek yerine 2 Ocak’tan sonraya başlangıçları bırakmak akıllıca olacaktır.  


 

İKİZLER: Bu yeniay sizlerin ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları alanınızda gerçekleşiyor. Kalbi boş olan İkizler ve yükselen İkizler arkadaşlar bu dönemde yeni ilişkilere yelken açabilirler. Güçlü bir biçimde ilişkiler alanınız aktif oluyor. Flört etmek eğlemek gezmek tozmak isteyeceksiniz ve çekim alanına gireceğiniz birileri ile karşılaşmanız oldukça mümkün, hali hazırda ilişkisi olanlarınız için de neşeli eğlenceli ve birlikte keşfedeceğiniz keyifli planlara ve etkinliklere birlikte katılabileceğiniz günlerdesiniz. Aynı zamanda, iş birlikleri, iş ortaklıkları yapmak ve ev yaşamı eviniz yerleşiminiz ile ilgili kararlar alıp harekete geçebilirsiniz. Ailenizle ve eşinizle birlikte yolculuklar yapmak, yeni ve farklı ortamlara girmek, kültürel ve entelektüel yanınızı besleyecek aktivitelere katılmak için fırsatlarınız olacaktır.

İlişkiler konusunda yeni kararlar alabileceğiniz ve ilişki hayatınıza canlılık katabileceğiniz bir dönemdesiniz. Mars ta bu yeniaya yakın bir kavuşum yapıyor ve o da uzun süreli ilişkiler alanınızdan geçiş yapıyor. Savaş ve enerji gezegeni elbette tartışmalara veya fikir ayrılıklarına sebebiyet verebilir ama pozitif tarafıyla düşünürsek Mars enerjisi, ilişkiye yeni heyecanlar ve canlılık katmak adına birlikte yolculuklar yapmak yeni ilgi alanları seçmek öğrenmek ve gelişmek için kullanılabilir. Hukuki süreçlere ve anlaşmazlıklara da işaret edebilir, dolayısıyla neye uzun vadeli bir yatırım yapacaksanız detaylarını göz ardı etmeden sıkı bir incelemeye alın üstün körü kararlar almayın. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Oğlak burcunda yeniay ertesinde retro harekete başlayacak ve sizlerin para kaynakları alanınızda bu gerileme gerçekleşecek. Bu sebeple para konularında harcamalarda ve para transferlerinde dikkatli olmak iyi olur. Kredi kartınızı cüzdanınızı ve değerli eşyalarınızı koruma altına almak akıllıca olacaktır.

.

 

YENGEÇ: Bu yeniay sizlerin iş ve çalışma alanınızda gerçekleşiyor. İş yerinizde ve çalışma ortamınızda daha fazla hareketlilik yaşayacak gibi görünüyorsunuz. İş değiştirmek yeni bir işe başlamak ve işle ilgili projelerinizi harekete geçirmek için atılım yapabilirsiniz. Mars ta bu yeniayda bu alanda geçiş yapıyor, Bu sebeple, fazla iletişim görüşme koşturma yaşayabileceğiniz aşikar, dolayısıyla bedene önem vermek sağlığınızı ve beslenme düzeninizi iyi kurmak önem kazanıyor. Spora veya herhangi bir egzersiz programına başlayabilirsiniz. Kalça bel ve bacaklara dikkat ederek kendinizi çok zorlamadan hareket etmek akıllıca olabilir. İşle ilgili yolculukları yapabilirsiniz veya işinizle alakalı yabancılar farklı kültür veya bakış açısına sahip kişilerle veya kurumlarla bağlantıda olabilirsiniz. Fiziksel anlamda yoğun ve yorucu bir temponun içinde olacağınız aşikar. İşle ilgili yeni hedefler koyabilir ve bu hedeflere doğru atılgan bir enerjiyle hareket edebilirsiniz. Venüs bu dönemde aşk flört yaratıcılık romantizm ve çocuklar alanınızdan geçiş yapıyor. Çocukların krizlerini çözmek onların yaratıcı yeteneklerini desteklemek için kolları sıvayabilirsiniz ve aynı zamanda kendi yaratıcı yeteneklerinizi ve hobilerinize odaklanmayı ihmal etmemelisiniz. Spekülatif yatırımlar alanında temkinli hareket etmek önem kazanıyor. Aşkta olası krizleri çözmek için uğraş verebilirsiniz,  tutkulu olmak kıskançlıklar ve sahiplenme duygusu ile davranan biri ile uğraşmak veya sizin bu tutumu benimsemeniz de resmin bir parçasını oluşturuyor. Merkür yeniayın ertesinde İlişkiler alanınızda gerileme hareketine başlayacak. Uzun süreli ilişkilerde iletişim zorlaşmaya başlayabilir. Yanlış anlaşılmalar iletişimsizlik yer alabilir. Diğer yandan, iş ortaklıkları, iş birlikleri, hukuki ve resmi işler bu retrodan etkilenen temalardan olabilir. Bu dönemde eski ilişkiler boy gösterebilir, yeni ilişkiler başlatmak hususunda ise dikkatli kararlar almak önem kazanıyor. Önemli sözleşmeler anlaşmalar imzalar vb 2 Ocak’tan sonraya bırakılması akıllıca olacaktır.

 


ASLAN: Bu yeniay sizlerin aşk ve romantizm alanında gerçekleşiyor. İlişkiler önem kazanırken kendinizi daha dinamik ve canlı hissedeceğiniz bir döneme giriş yapacaksınız. Kalbi boş olanlarınız varsa bu yeniay döneminde aşık olmak veya flört etmek yeni bir gönül macerası yaşamak üzere enerji dolu olabilirler. Eğlenmek yeni şeyler keşfetmek çekici birileri ile sosyal yaşam alanlarında karşılaşmak mümkün. Sinema tiyatro ve kültürel faaliyetlere eğilmek, yolculuk yapmak ve yaratıcı becerilerinizi geliştirecek eğitimler veya kurslara başlamak için iyi bir zaman olabilir. Eski arkadaşlarla görüşmek veya yarım kalmış tamamlayamadığınız planları tekrar yürütmek için adım atabilirsiniz. İlişkisi olan Aslanlar için birbirinizle iyimser daha kalender ve eğleneceğiniz bir iletişim içinde olabilir, ilişkiye can katacak bir dinamizmle mutlu olmak için yeni deneyimlere yelken açabilirsiniz. Reklam tanıtım yaratıcı projeler bireysel gelişim konuları ve bilgi aktarımı yapmak, spiritüel konularla ilgilenmek hobileri ele almak ve ilerletmek bakımından oldukça enerjik olacağınız bir zamandasınız. 23 Aralık’tan sonra eski aşklardan haber alınabilir, yarım kalmış tamamlanmamış hobiler kurslar yaratıcı projeler tekrar ele alınabilir. Çocuklarınızın da yaratıcı yeteneklerini geliştirmek ve onların mutluluk alanlarını keşfetmelerine yardımcı olmak adına bu yeniayda adım atabilirsiniz. Spor ve egzersiz yapmak için oldukça elverişli bir zamandır. Kendi çocuk yanınızı ortaya koymak ve içsel çocuğunuzun sesini dinlemek için harika bir zamandasınız. Merkür Retrosu iş sağlık ve günlük yaşam alanınızda yer alacağı için 2 Ocak tarihine kadar işe başlamak yeni bir iş projesine girişmek spora yazılmak ameliyat tarihi almak iş başvurusu yapmak için harika bir zaman olamayabilir. Ev aletleri ve evcil hayvanların iyiliği bakımı yapılabilecek ve genel sağlık konularında kendinize özen göstermek açısından ruh ve beden bütünlüğünüze odaklanacağınız bir aydasınız.BAŞAK: Bu yeniay sizlerin ev aile ve yerleşim alanınızda gerçekleşiyor. Ev ile ilgili işlerinizi ele alabileceğiniz ve yerleşiminizle alakalı kararları harekete geçirebileceğiniz bir zamandasınız. Ebeveynlerle ilgilenmek sağlık bakım ve destek vermek adına kararlar almak ve bunları eyleme geçirmek adına bu yeniay sizlere enerji verecek. Taşınmak yer değiştirmek ev almak ve satmak gibi konuların aktif olabileceği bir döneme işaret ediyor. İlişkiler gezegeni Venüs bu dönemde Akrep burcunda ve yakın çevre ilişkilerinizde krizleri çözmek ve yakınlarınızın sorunlarına destek olmak ve çözüm üretmek için size enerji verecek. Aynı zamanda reklam tanıtım satış pazarlama ve zihinsel proje ve planlama konuları bu ay ön planda olacak. İçinde sosyal medya Basın Yayın yolculuklar eğitimler sosyal etkinlikler olan her işte atılım yapabilirsiniz bu yeniayda ama 13 ünden sonra pek hızlı ilerleyemeyeceğimiz aşikar. Kardeşler yakın akrabalar ve komşular mahalle sakinleri ile ilişkilerin ve iletişimin artış göstereceği bir dönemdesiniz. Yolculuklar ve geziler gündeminizde olabilir. Sosyal medya veya online mecralarda flört yaşamak ta söz konusu. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür bu yeniayda Oğlak burcunda yer alacak ve yeniay ertesinde retro hareketine başlayacak bu geçiş sizlerin aşk ve romantizm yaratıcılık ve çocuklar alanınızda yer alacak. Eski aşklar ve flörtlerden haber çıkabilir. İlişkiler arenasında iletişim karmaşaya düşebilir. Yaratıcı projeler zorlanabilir.  Evde kullanılan internet araç ve gereçler elektronik ve Dijital tabanlı alet ve elektronik sistemlerin korunması veya özenli kullanılması önem kazanıyor.

 

 

 

TERAZİ: Bu Yeniay sizlerin iletişim haberleşme kısa seyahatler ve yakın çevre ilişkileri alanınızda gerçekleşiyor. Bu dönemde hem zihinsel olarak hem de iletişim kurmak anlamında  daha aktif olabileceğiniz bir zamandasınız. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs bu yeniayda Akrep burcunda ve sizlerin maddi kaynaklar alanınızda yer alıyor. Maddi kaynakların korunması, kazançların arttırılması mantıklı bir bütçe yapmak ve yetenekleri doğru değerlendirmek bu ay sizin için önemli olabilir. Yakın çevrenizle, kardeşlerle akrabalarla komşularla görüşmek buluşmak daha fazla iletişim kurmak mümkün. Savaş ve mücadele gezegeni Mars Yeniaya yakın durduğu için bu dönemde tartışmalardan uzak durmalı, fikir ayrılıkları ortaya çıkabilir. Diğer yandan, zihinsel projelere, eğitimlere, satış pazarlama veya sosyal medya işlerine daha fazla odaklanabilirsiniz.  Sizi mutlu edecek yeni deneyimler elde etmenizi sağlayacak kültürel etkinliklerde yer alabilir ve kısa geziler veya kültür turları yapabilirsiniz. Yeni eğitimlere, kurslara başlayabilir, planladığınız zihinsel projeler varsa bunlar için başlangıç adımlarınızı atabilirsiniz. Taşınmak yer değiştirmek veya şehir değiştirmek isteyen sevgili Teraziler bu alanda istiyorlarsa karar alabilir ve harekete geçebilirler. Araç ve gereçleri yenilemek yeni bir bilgisayar almak veya Arabanızı değiştirmek için istekli olabilirsiniz. Entelektüel zihninizi oldukça geliştirecek ve yaratıcı yanınıza açığa çıkaracak bir Yeniay enerjisi sizlere dinamizm katacak. Yine de yollarda ve trafikte dikkatli ilerlemek akıllıca olacaktır. Merkür ev aile ve yerleşim alanınızda yeniay ertesi retro hareketine başlayacağından ev değiştirmek taşınmak kira veya satış sözleşmesi emlak  alım satım yapmak için çok avantajlı bir zaman değildir. 2 Ocaktan sonra bu tür ciddi uzun vadeli veya herhangi bir resmi işe başlamak için daha uygun olacaktır.

 


AKREP: Sevgili Akrepler bu Yeniay sizlerin maddi kaynaklarınızı sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Maddi kazançlarınızı arttırmak kaynaklarınızı daha iyi değerlendirmek sizi mutlu edecek, zihninizi besleyecek, kişisel gelişiminizi destekleyecek konulara da ayrıca para harcamak isteyebilirsiniz. Bu dönemde size yeni umutlar ve hedefler getirecek konulara başlamak üzere planlar yapabilirsiniz. Yolculuklar şehir dışı veya yurt dışı işler bu alanlarda gerçekleşecek ticari atılımlar veya işbirlikleri sizler için önemli olacak

Açıkçası mali durumunuzu önemsediğinizi ve birikimlerinizi daha iyi değerlendirmek istediğiniz aşikar, bunu başarmak için bu yeniay sizlere güzel bir enerji yolluyor ve kaynaklarınızı arttırmak üzere yapmak isteyeceğiniz eylemlerde sizi yaratıcı ve atılımcı kılıyor. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars da bu yeniaya yakın bir kavuşum yaptığı için sizlerin para kaynaklarınızı yöneten  evden geçiş yapmakta, dolayısıyla bu dönemde yoğun bir enerjiyi para konularına, ortak harcamalarınıza,  aile ve ortaklarla para paylaşımınıza ve ticari girişimlerinize odaklayabilirsiniz. . Bu dönemde birden fazla işle ilgilenebilir zihinsel olarak oldukça aktif olacağınız için birçok plan ve proje içerisinde çalışıyor olabilirsiniz. Burcunuzda geçişini sürdüren Venüs bu dönemde sizleri dış dünyada ilişkilere, sosyal yaşama ve gelecek projelerine dair planlar yapmaya ilişkileri iyi yönetmeye ve krizleri çözmeye yöneltiyor. Eğitimler, online mecralardaki işler, satış pazarlama, geziler, taşınmak ve yer değiştirmek, araçlar elektrikli ve elektronik aletlerle ilgili alım satım bakım , kardeşler komşular ve mahalle tanışıklıkları ile ilgili konuların bu yeniay ertesi gündeminizde olabileceği görülüyor. Zira bu alanda Merkür retrosunu karşılayacağınız için, önemli kararlar  vermek durumunda kalacağınız bu yeniay döneminde detaylara dikkat ederek fazla dağılmadan seçimlerinizi yapabilmeniz dileğiyle. Özellikle uzun vadeli planlarınızı 2 Ocak tarihinden sonra harekete geçirmek mantıklı olacaktır.YAY: Sevgili Yaylar bu yeniay burcunuzda gerçekleşiyor , Yaşam yolunuzda belki yeni bir sayfa açmanın zamanı gelmiştir ve dış görünümünüzden sağlığınıza ilişkilerden kariyer konularına kadar geniş bir yelpazede yapacak birçok şeyiniz olabilir. Bunları yapabilmek için enerjinizi toparlamanız gerekecek elbette bunu sağlamanıza yardımcı olacak Mars Yay geçişi sizleri daha canlı ve dinamik kılacaktır. Ancak diğer yandan, Mars’ın savaş ve mücadele gezegeni olduğunu da unutmayalım, bu geçiş sizleri daha tartışmacı hızlı ve öfkeli de yapabilir. Baş bölgenizin kasların bel ve bacakların sağlığına bu dönemde daha fazla özen göstermeyi ihmal etmeyiniz. Gelecek projelerinize ve atılımlarınıza odaklanacağınız bu yeniay ertesi Merkür maddi kaynaklarınızı sembolize eden alanda retro hareketine bağlayacak. Para konularında, banka işlerinde, cüzdan ve kredi kartını korumak konusunda dikkatli olmalıdır. Önemli harcamalarınız varsa bunu 2 Ocak’tan sonraya bırakmak akıllıca olabilir. Eğitimler, geziler ve alım satım işlerini, ilk ödeme yapacaksanız retro dönemine denk getirmemek avantajınıza olabilir. Bu yeniayda ilişkiler ve para gezegeni Venüs  Akrep burcunda yer alıyor ve sizlerin bilinç altını, ruh ve beden bütünlüğünü sembolize eden alanınızda geçiş yapıyor, dolayısıyla özelikle ilişkiler konusunda kendinizi daha stresli hissedebilirsiniz. İlişkileri hem iş hayatında hem özel hayatta iyi yönetmek gerekebilir. Ketum sır saklayan bir tutum benimseyebilirsiniz. Dedikodulara girmemek ve kriz çözümü için ilişkilerde startejik ve etliye sütlüye karışmayan bir tavır benimsemek size iyi gelebilir. Bilinçaltınızı boşaltmak stresi atmak ve toksik duyguları elimine edecek meditatif ve sizi mutlu eden konulara eğilmek size iyi gelecektir.  Yay enerjisi ile yolculuklar yapabilir, eğitsel konulara eğilebilir, kültürel etkinliklere katılabilirsiniz. Merak ettiklerinizi keşfetmek ve yeni maceralara yelken açmak için ne bekliyorsunuz. Gün bugündür. Aklınızı iletişimdeki kazalarından veya boş tartışmalardan uzaklaştırıp yeni bir hedefe ve/veya ilişkiye doğru adım atabilirsiniz. Oldukça çekici olacağınız kendinizi güzel hissedeceğiz ve dikkatleri üzerinizde toplayacağınız bu 15 günlük yeni dönemde kalbinizin götürdüğü yere gidin. Detaylarda kaybolmadan hedefinize konsantre olarak seçimleri mutluluk ile sonuçlanacak yollardan seçerek kolaylıkla amacınıza ulaşmanızı diliyorum.

 


OĞLAK: Bu yeniay sizlerin bilinçaltınızı, ruh ve beden bütünlüğünüzü ve spiritüel dünyanızı sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Kendinizi daha iyi mutlu ve iyimser hissetmek için bu yeniay size enerji verecektir. İçinizde yapmak istediklerinize doğru eyleme geçmek için bir kıvılcım yanabilir. Kişisel gelişim konuları ve ruhunuza iyi gelecek yeni keşiflerle zihninizi ve iç dünyanızı zenginleştirebilirsiniz. Kolektife hizmet ve iyilik yapmak için fırsatlarınız olabilir. İçe yolculuk yaparak, bilinçaltınıza sakladığınız duyguları ve deneyimleri gözden geçirerek negatif yüklerden özgürleşmek için bu yeniay tam bir biçilmiş kaftan. Sizi mutlu eden şeylerin ne olduğu ile ilgili bir değerlendirme yaparak yine yeni yeniden başlamak için güç toparlayabilirsiniz. Yolculuklar, edebiyat, kültürel faaliyetler, kitaplar, film ve konserler ile zaman geçirmek size iyi gelebilir. Kendi alanınızda kendinizle geçirdiğiniz zaman sizin için önemli olabilir. Günlük hayat temposu içerisinde bir nebze nefes almak ve kendinize zaman ayırmak önemli olacak. Spiritüel etkinlikler, hayatın anlamı ve değeri üzerine düşünmek ve ruh ve beden bütünlüğünüze iyi gelmeyen kişi durum veya alışkanlıklardan kurtulmak ve yeni bir bakış açısıyla ilerlemek için bu yeniayı bir fırsata çevireceğinizden eminim. Yeniayın ertesinde, Merkür burcunuzda gerileme hareketine başlayacak. Öncelikle, baş bölgenize, kemik dişler ve dizlere daha fazla özen göstermeyi ihmal etmemeli. Ayrıca dış dünyadan gelecek bir çok bildirim iletişim olacaktır, bunları sakin mantıklı ve planlı bir bakış açısıyla ele almak sizi yanılsamalardan iletişim kazalarından ve yanlış kararlardan koruyabilir. Uzun vadeli olmasını istediğiniz her türlü ilişki ve atılımı 2 Ocak’tan sonraya bırakmak için planlama yapmak avantajınıza olacaktır.

 


KOVA: Bu yeniay sizlerin arkadaşlıklar alanınızda gerçekleşiyor. Sosyal yaşamınızın canlanacağı 15 günlük bir döneme giriş yapıyorsunuz Mars ta bu yeniaya yakın bir kavuşum yapmakta olduğu için Mars’ın enerji desteği ile çevrenizle daha fazla sosyalleşebileceğiniz günlerdesiniz. Arkadaşlarla gezmek eğlenmek kültürel etkinliklere katılmak için plan program yapabilirsiniz. Gelecek planları yapmaya başlayabilirsiniz. Eğitimler yurt dışı geziler uzun yolculuklar basın yayın baskılı malzemelerle ve kitaplarla ilgili işleri projelendirmek için harekete geçebilirsiniz. Sosyal medya alanından veya sosyal çevrenizle yapacağınız aktiviteler sırasında sizi eğlendiren kişilerle bir arada olabilir ve bu alandan sizi neşelendiren bir flört edinme fırsatı çıkabilir. Ekipler ve gruplar içindeyseniz bu alanda daha dinamik olacak ve entelektüel yanınızı ortaya koyacak bir şeyler yapmak isteyeceksiniz ve ideallerinizi gerçekleştirmek için insanlardan destek bulmak ve bir arada bir şeyler yapmak üzere harekete geçeceksiniz. Kalender ruhunuzu iyimser hümanist ve kültürlü tarafınızı neşeyle ortaya koyup dikkatleri üzerinize çekecek bir zamandasınız. Ruh ve beden bütünlüğünüzü sembolize eden alanda, yeniay ertesinde Merkür retrosu yer alacağı için, ruhunuza iyi gelecek konulara yönelmek akıllıca olacaktır. İş alanında ve çalışma arkadaşları ile kurduğunuz iletişime dikkat etmek iyi olur. Bilgiler gecikebilir, yanıltıcı olabilir, Uzun vadeli sözler verirken veya kalıcı olabilecek yükümlülüklerin veya sorumlulukların altına girecekseniz bunları bu dönemde yüklenmemek akıllıca olur, tüm bu ciddi başlangıçları 2 Ocak’tan sonra başlatmak avantajınızadır.

 


BALIK: Bu yeniay sizlerin kariyer alanınızda gerçekleşiyor. 15 gün sürecek bu yeniay döneminde sizler için mesleki başarı elde etmek statü ve prestij kazanmak ve toplumsal alanda dikkatleri üzerinize çekmek önem kazanıyor. Ayrıca yeniaya yakın bir kavuşum yapan Mars ta sizleri atılım yapmanız adına enerji katıyor. Sunumlar yapabilirsiniz , mesleğinizde prestik kazanmak için adımlar atabilirsiniz. İş yolculuklarına çıkabilirsiniz, yabancılarla veya uzaklarla bağlar kurabilirsiniz. Bu dönemde, yeni projelere el atmak ve iş alanında kendinizi göstermek adına yapabileceğiniz ne varsa bunları planlayıp harekete geçebilirsiniz. Anne babanızla, evinizle ve ailenizle ilgilenmek birlikte bir şeyler yapmayı düşünmek ve aile hayatınıza biraz daha gezme eğlenme ve sosyal hayata karışma planı yapmak için harika bir dönemdesiniz. İsteyen Balıklar bu dönemde yeni işlere yelken açabilir iş görüşmeleri yapmak için adım atabilirler. Tüm başlangıçları yaparken, Ailenin desteğini almak ve onlara bu konuda kendinizi iyi ifade etmek önem kazanıyor. Yapmak istedikleriniz ailenizde veya özel yaşamınızda bir takım dengeleri değiştiriyorsa bunları bir arada konuşmadan karar almamak gelecek planlarınızı gönül rahatlığı ile eyleme dökmek bakımından  Yeniay ertesinde, gerçekleşecek olan Merkür retrosunun bitmesini beklemek iyi olur. Arkadaşlıklar ve gelecek projeleri alanınızda gerçekleşecek bu retro 14 Aralıkta başlayacak, bu sebeple  gelecek projelerinizin ve arkadaşlarla ilişkilerin ve iletişimin netameli gecikmeli ve yavaş ilerleyebileceği beklenebilir. Sorumluluk yüklenmek veya uzun vadeli sözler vermek gerekiyorsa bununla ilgili adımları 2 Ocaktan sonraya bırakmak mantıklı olabilir.

 

 

NAZ BAYATLI

 

 
13 Aralık’ta gerçekleşecek olan Yay burcundaki yeniay, yeni hedeflere doğru rotamızı belirlemek adına bize bir başlangıç enerjisi sunuyor.   Yay burcunun sembolize ettiği uzak yolculuklar, yabancı ülkeler ve yabancılar ile ilgili bir planımız ve işimiz olabilir, akademik çalışmalar, eğitimler, kültürel faaliyetler ile meşgul olabiliriz, hayata bakış açımız ile ilgili bir farkındalık yakalayabiliriz ve belki hayatımızda yeni bir trendi benimsemek üzere karar alabiliriz. Basın yayın, baskılı malzemeler, sosyal medya ve dijital platformlarda yapmak istediğimiz işleri harekete geçirebiliriz. Hukuki ve resmi işlerimiz ve yurt dışı ile ilgili konularımız varsa bunlara dair girişimde bulunabiliriz.
YAY BURCUNDA YENİAY 13 ARALIK 2023 

 

156 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page