top of page

21 OCAK 2019 0 DERECE ASLAN’DA TAM AY TUTULMASI


Sevgili Astroloji severler, 21 Ocak 2019 Pazar sabahı saat 08:16 da Ay Aslan burcunun 0 derecesinde tutulacak.

Ay tutulmaları oldukça güçlü birer dolunaydır, bu tutulma ise ekstra güçlü çünkü bir de süper dolunay kategorisinde. Süper Dolunaylar Ay’ın Dünya’ya en yakın olduğu zamanlarda gerçekleşir. Tutulmanın gölgesini biz ülkemizden izleyemeyeceğiz ama kıpkırmızı rengiyle Ay oldukça dikkat çekici olacak. Bu tutulma Aslan serisinde yer alacak son tutulma ve artık 2017 de başlayan Kova-Aslan aksındaki bu tutulma döngüsü son bulmakta. Yılın ilk yarısında artık başka tutulma olmayacak ve Yengeç te yer alacak Güneş tutulmasına gelene kadar yani Temmuz ayına kadar rahat olacağız.

.Ay tutulması hayatımıza güçlü değişimleri getirecektir. Hem duygusal anlamda bir içe dönüş yaşayacağız , hem de duygularımızı gözden geçirip gerçekten ne hissettiğimizi ve duygusal anlamda neye gereksinim duyduğumuzu anlayacağız. Aslan aşk ile romantik duygularla sahiplenmeyle sadakatle dürüst olmakla her şeyden evvel kendimize dürüst olmakla alakalıdır. İçimizdeki çocuğu yaşatmak, eğlenmek, yaratıcı enerjileri açığa çıkarmak, beğendiğimiz bir tarafımız veya yeteneğimizle ortaya çıkmak bununla kendimizi göstermek ve hayat sahnesine çıkma kendimiz için bir şey yapma arzusuyla alakalıdır. Cesaretimizi toplamalı ve yapmamız gerekeni yapmaktan geri durmamalıyız bu her ne kadar zor olsa da zaten hayat akışında tutulma enerjisiyle durmak beklemek imkansız olacak. Bunun bir sebebi de gökyüzünde yer alan ateş elementindeki yoğunluk olacak. Venüs, Mars, Jüpiter, Uranüs hepsi ateş burçlarında ve Ay’a destek veriyor. Hızlı kararlar ev değişimler arifesindeyiz.

Güneş’te artık Kova burcuna geçiş yapıyor, daha zihinseliz, tasarımcı kafası çalışacak, iletişimsel olanakları daha fazla kullanarak gelişmeye yöneleceğiz, yenilikleri ve teknolojik fırsatları kullanmak adına daha istekliyiz. Venüs ile Neptün arasında kare açı olacak. İlişkilerde kör noktalarımız olabilir bazen var olduğunu sandığımız şey gerçekten göründüğü gibi olmayabilir. Tutulma karmaşık yapıların çetrefilli durumların duygusal olarak içimizde çözümlenmesi için bize açıklık getirecektir ancak önce duygusal karmaşayı hissetmeden çözüme kavuşamayacağız tutulmanın 0 derece de olması da bu durumu destekler vaziyette

Burçlara gelirsek;

Yükselen Koçlar bu ay tutulmasını aşk romantizm yaratıcılık çocuklar ve spekülatif yatırımlar

alanında yaşayacak. Aşk konusunda oldukça güçlü duygusal etkiler altındasınız hayatınızda daha fazla aşk ve romantizm olması için bu tutulma size destek veriyor. Ne istediğinizi ne istemediğinizi bilecek ve bunu daha dürüst ve cesaretle ortaya koymaktan çekinmeyeceksiniz. Kalbi boş Koçlar için bu aşk tutulması anlamına gelebilir. Halı hazırda ilişkisi flörtü olan Koçlar için ilişkide daha fazla sevgi almanın tutku dozunu artırmanın tam sırasıdır. Yaratıcı enerji ve fikirlerle dopdolusunuz kreatif konularda zihniniz açılacaktır. Sadece maddi alanda risk içeren atılımlar yapmamakta fayda var bu dönemde gerek çocuklara gerek yaratıcı çalışmalara hobilere veya eğitimler hukuk ve yurt dışı konularına para harcamak mümkün ama sonuçları olumlu olacak girişimler olacaktır bunlar.

Yükselen Boğalar bu ay tutulmasını ev ve aile alanında karşılayacak ev almak satmak taşınmak taşınmazlara yatırım yapmakla ilgili kararlar alabilirsiniz. bu konulardan para kazanmak için atılım yapabilirsiniz. Aileye ebeveynlere ve ev ahalisine karşı daha ilgili olmak gerekecektir onların da sizinle ilgilenmesini bekleyecek ve onlardan duygusal destek görmek isteyeceksiniz. Bazı Boğalar bu dönemde MC noktasının karşısında yer alacak bu tutulma ile kariyer veya iş alanında yeni değişimlere adım atabilirler.

Yükselen İkizler bu ay tutulmasını iletişim zihinsel faaliyetler eğitimler kurslar ve kardeşler ve yakın çevre ilişkileri alanında karşılayacaklar. Bu dönemde kendinizi zihinsel olarak oldukça yaratıcı ve enerjik hissedebilirsiniz. Yeni fikirlerle öne çıkmak ve çevrenizle daha yakın iletişim içinde olmak fırsatınız var. Kardeşlik ve akrabalık bağları bu tutulma sürecinde sizi biraz yorabilir. Kardeşler yakın akrabalar sizden daha fazla ilgi ve alaka isteyebilirler. Taşınmak yer değiştirmek kurslara başlamak ve ticari zihinsel aktivitelerle ilgili gelişmeler yaşamanız mümkün.

Yükselen Yengeçler bu ay tutulmasını para kaynakları ve kazançlar alanında karşılıyorlar. Bu dönemde kazanç arttırıcı yaratıcı çalışmalar içinde olabilirsiniz. Yengeçler için Ay tutulmaları her zaman diğer burçlara göre daha fazla anlam taşır çünkü Ay burcunuzun yönetici gezegenidir ve bu tutulma hayatınızda daha fazla insana duygusal anlamda destek vermeniz için size yük binmesine yol açabilir ancak diğer yandan hayattan daha fazla keyif almak için size adım attıracak gelişmeler de olacaktır. Özgüven duygunuzu artıracak gelişmeler bekleyebilirsiniz. Ne kadar güven duyulduğunuz insanlar için sığınacak sağlam bir liman olduğunuzla ilgili sevdiklerinizden güzel sözler duyabilirsiniz. Kazançlarınızı veya gelirlerinizi artıracak yeni iş fikirleri ile dolu olacağınız fırsatlarla dolu bir dönem içinde olduğunuz görülmekte. Harcamalar da bir o kadar artabilir çocuklarınız varsa onların eğlencesi hobisi veya yeteneklerini geliştirici çalışmalara para harcanabilir.

Yükselen Aslanlar bu ay tutulması sizin burcunuzda gerçekleşiyor ve pırıl pırıl parlamak adına size destek veriyor. Kendinizi öne çıkarmak için bu oldukça iyi bir fırsat. Çevrenizdekiler adına inisiyatif almak sevdiklerinizi korumak ve sevgi vermek için daha kolay enerji bulabileceksiniz. Aşkı arayın romantizmi bulun süslenin eğlenin kendinize bakın yaratıcılığınızla dikkat çekin. Sizin için ilişkilerde , evlilikte, iş ortaklıklarında karar alma zamanı. Duygularınızı iyice inceleme ve ne istediğinizi belirleme zamanı. 2017 den beri hayatınızda yer alan konular bu dönem artık son şeklini alacak ve bundan sonra daha net bir biçimde yolunuzda ilerleyecek kararları alabileceksiniz. Belki bir sayfa kapanacak ve yenisini açmak üzere karar alacaksınız. Belki var olan ilişkinizi daha farklı bir duygusal tutumla ele alacaksınız, kariyer alanında kendinizi ön plana alacak kendi değerinizi bileceksiniz. Vesselam olumlu adımlar atın özgüvenle ilerleyin ve geride bıraktıklarınızın artık size hizmet etmediğinden emin olarak hayatınıza yeni bir yön vermeye cesaret edin.

Yükselen Başaklar bu ay tutulması sizin arka plan konularını bilinç altınızı kendinizle baş başa kaldığınız alanı aydınlatıyor. İçsel bir süreçte olmalısınız kendinizi dinlemek iç dünyanızı yaşamak spiritüel konulara eğilmek ruhunuzu sağlamlaştırmak adına yapmak istedikleriniz olabilir. Çalışma koşullarınızı iyileştirmek biraz dinlenmek ve uzaklaşmak için bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Arkadan iş çevirenlere karşı dikkatli olunuz bu dönemde saklananlar sırlar ortaya çıkabilir siz de çekişmelerden dedikodudan ve sizi zora sokabilecek konuşmalardan uzak durmaya çalışın. Bilinçaltınızı rahatlatacak çalışmalar yapabilirsiniz.

Yükselen Teraziler bu ay tutulması sizin arkadaşlıklar alanınızda yer alacak bu dönemde kendinizi gruplar ekip çalışmaları veya sosyal faaliyetlerde ön plana çıkarmak için fırsatınız var. Yaratıcılığınız organizasyonel yetenekleriniz ile göz dolduracaksınız. Arkadaşlarınız ile kurduğunuz duygusal bağlarda daha sevgi dolu olma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Dürüst sadık ve eğlenceli arkadaşlıklar kurmanın önemini hissedebilirsiniz. Bir arkadaşınız veya grup arkadaşlığı hakkında nihai bir karar alıp kendinizi bundan sonra değişik bir tutum çerçevesinde ifade etmek isteyebilirsiniz. Bazı Teraziler arkadaşlık alanından biriyle yakınlaşma veya flört yaşamaya başlayabilirler.

Yükselen Akrepler bu ay tutulması sizin kariyer alanınızda yer alıyor. Bu dönemde iş ve kariyer konularında aklınızda yeni ve yaratıcı fikirler olabilir. Bir konuda öncülük etmek yaratıcı fikirlerle bir işe başlamak veya kariyer alanında kullandığınız yeteneklerinizi geliştirmek için fırsat yakalayabilirsiniz. Topluluklar önünde kendinizi daha prestijli bir konuma getirecek teklifler alabilirsiniz. Duruşunuzla kariyerdeki seçimlerinizle göz dolduracaksınız. Patronlar ve yöneticilerle veya kariyerinizle alakalı kişilerle kurduğunuz iletişimde kendinizi özgüvenle ve başarılı bir biçimde ifade etmek için bu tutulma size yol gösterecektir. İş değiştirmek isteyen veya yeni bir kariyer atılımı yapmak isteyen Akrepler için ay tutulmasından sonra değişimler hayata geçirilebilir.

Yükselen Yaylar bu ay tutulması sizin uzaklarla kurduğunuz bağlar, yabancılar, basın yayın sosyal medya hukuki işler ve eğitimler alanınızda yer alıyor. Bu dönemde hayatınızda fikirler ideolojiler kültürler ideallerle ilgili kararlar önem kazanıyor. Kendinizi nasıl ifade ettiğinizi düşünmek gerekebilir. Bu anlamda daha yaratıcı olmak özgüvenle anlatmak yazmak çizmek tasarlamak adına yeteneklerinizi ortaya koymak isteyeceksiniz. Fikirlerinizi ön plana çıkarmak için fırsat var. Bazı Yaylar, hukuki konularda, resmi işlerde sorunlara çözüm bulmak için kolları sıvayabilir, hakkınızı aramak düşüncelerinizi savunmak önem kazanıyor. Uzak yolculuklar yapmak ve sınavlar, akademik çalışmalar ayrıca hedefinizde olabilir. Kalbi boş Yaylar yabancılarla veya uzaklardan birileri ile bağ kurabilir yolculuklarda eğitimlerde veya akademik alanda tanışmış olduğunuz biri ile flört etme şansı yakalayabilirsiniz. Online bağlar kurmak ta mümkündür. Manevi konularla ilgilenmek hayatınıza anlam katacak konulara eğilmek için adım atabilir bunun için eğitimler kurslar gruplarla iletişim içinde olabilirsiniz.

Yükselen Oğlaklar bu ay tutulması sizin ortak para paylaşımı krediler borçlar ticaret ve miras işleri alanınızda yer alıyor. Bu konularda gereksinimlerinizi daha net ortaya çıkarmak maddi konularda açık ve objektif bir bakışla bütçenizi değerlendirmek söz konusu olabilir. Gerekiyorsa borç alabilir, miras vergi veya ticari yatırımlarla ilgilenebilirsiniz. Sevdiklerinize veya ailenize maddi anlamda yardım etmek isteyebilirsiniz. Kazançlarınızı artıracak yaratıcı fikirler veya çalışmalara adım atmak için plan yapabilirsiniz. Bu dönemde ödemelerde de artış olabilir ancak bu harcamalardan bir çoğu mecburi harcamalar olabilir ve pek kaçmak olası olmayacağı için bütçe yapmaya karar kılabilirsiniz. Bilinçaltı veya psikolojik metafizik vb temalarla ilgilenmek bilgilenmek için meraklarınızı gideren konuşmalar okumalar yapmak kurslar terapiler almaya karar verebilirsiniz.

Yükselen Kovalar bu ay tutulması sizin ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları alanınızda yer almakta. Bu dönemde evlilik ve özel ilişkileriniz mercek altında olacak. İlişkiler alanınızı pırıl pırıl parlatan bu tutulma ile hayatınıza daha fazla aşk katmak için neler yapabileceğinizi düşüneceksiniz. İlişkilerinizi romantik eğlenceli dinamik kılmak için bu dönemde istekli olacaksınız. İş ortaklıkları yapmak adına adımlar atacak bir çok Kova da olacaktır. Eskiyen ilişki kalıplarını değiştirmek ve hayatınıza daha fazla neşe katmak için partnerinizle konuşabilirsiniz. Gurur ve duygusal çıkışlardan uzak durmalı sevdiğiniz kişiye daha fazla ilgi alaka beklediğinizi dile getirmek istiyorsanız bunu direkt söylemek yerine romantik ve sevgi dolu bir biçimde bunu yapmanın yaratıcı yollarını keşfetmelisiniz. Önemli duygusal konuşmaları tutulma geçtikten sonra yapmak çok daha akıllıca olacaktır.

Yükselen Balıklar bu ay tutulması sizin iş ve çalışma alanınızda yer alıyor. Bu dönemde iş hayatı ile ilgili kararlar almak mümkün çalışma alanınızda değişimler yapmak iş değiştirmek imkanı var. Daha yaratıcı olabileceğiniz sizi daha mutlu edecek bir çalışma düzenine veya günlük hayat düzenine geçmek konusunda istekli olacaksınız. Günlük hayatınıza daha fazla enerji katmak , kendinize daha fazla vakit ayırmak için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Yaratıcı zihinsel konularda veya kreatif sanat kollarında işler yapmak bakımından bu tutulma oldukça destekleyicidir. Bunun yanı sıra sağlığınıza önem vermek kalp mide göğüs ve sindirim sisteminizle yeme içme düzeninizle ilgili şifalandırıcı bakım adımları atmak için de önemli bir zamandır. İnsanlara yardım eli uzatmak hizmet etmek ve bakım vermek için de cömertçe davranmanız mümkün.

Naz Bayatlı

732 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page