top of page

ARALIK AYINA GENEL BAKIŞ

Bu ayın en önemli gökyüzü görünümü Satürn Yay, Jüpiter Terazi ve Uranüs Koç arasında gerçekleşecek oldukça güçlü açılarla şekillenecek.


JUPİTER SATURN ARASINDAKİ SEKSTİL AÇI:

Bu açı iki gezegen arasında dostane birbirine destek veren bir enerji ortaya koyuyor. Aralarında yönetici-yücelim ilişkisi ( Satürn Jüpiter’in yönettiği Yay burcunda ve Jüpiter de Satürn’ün yüceldiği Terazi burcunda) aralarında birbirlerinin sözünü ve tavsiyesini dinleyen, ilişkide birbirine destek olan iki arkadaş etkisi yaratıyor. Jüpiter’in idealist yapısı, satürn’ün yapılandıran gerçekleştiren karakteri ile birleşince bizlere düşüncelerimizi hedeflerimizi ortaklıklarımızı umutlarımızı gerçekleştirmek için arkadaşlardan otorite figürlerinden ilişkilerden ve sosyal hayatta yanımızda duran insanlardan yardım alabileceğimize işaret ediyor. Yol yordam bileceğimiz, doğru istikrarlı adımlarla geleceğimizi planlayabilecek ve daha rahat şekillendirebileceğiz. 8 Aralık-4 Şubat arası bu açı kalıbı etkin olacak ve çok işimize yarayacak. Ardından Jüpiter Retro hareketine başlayacak. Bu tarihe kadar halletmek şansa ve fırsata dönüştürmek istediğimiz iş fikirleri, ilişkiler, projelerle ilgili her konuyu ele almak ve yoluna koymak için sebat var gücümüzle çalışmalıyız.


SATURN URANÜS ÜÇGENİ:

Bu ay Satürn ve Uranüs arasında ilk tam olmuş üçgen açıyı göreceğiz. Satürn ve Uranüs aslında hiç de iyi geçinebilen iki enerji kalıbı değildir. İlki yapı kurmakla itidalli ve istikrarlı olmakla diğeri yapıları yıkmakla , biri kısıtlamakla ,öteki özgürleştirmekle alakalıdır. Yine de iki gezegen arasındaki olumlu açı akla daha esnek kararlar almamız dayanıklı olmak için gelecek planlarımızı esnek yapmamız değişkenliğe ve sürprizlere hazırlıklı olup bir B planı yapılması gerektiğine işaret ediyor. Önümüze çıkacak sürpriz değişimlere karşı sakin ve hızlı çözümler üretebilecek yetenekte olmalıyız. Hiç katı olmamalı olmaz olmaz dememeli geri adım atmaz bir tutum benimseyip planlarımızı at gözlükleri ile yapmamalıyız. Bu açı kalıbı 20-24 Aralıkta tam olacak. Bu esnada Jüpiter Uranüs ile karşıtlık yapacak.


JÜPİTER-URANÜS KARŞITLIĞI:

Jüpiter Terazi’de orta yolu bulma özveride bulunma ve barışçıl davranmayı temsil ederken, Uranüs Koç’ta tam tersi barış masasını devirmekle alakalıdır. Demek ki bu iki tutum arasında bir yerlerde gidip geleceğiz ve anlaşma sağlamak için çaba göstermemiz gerekecek. Gelecek yıla da yansıyacak bu açılar bizim Aralık ayında başlayacak temalarımızın seneye de devam edeceğini gösteriyor. 6 aylık bir süreçte uyum sağlamakla ipleri koparmak kafamızın dikine gitmek arasında gidip geleceğiz. Bakalım istediğimiz yolda gitmek isterken İlişkileri bozmadan alttan alabilecek miyiz. Pek sanmıyorum açıkçası ilişkilerde evlilikte ve ortaklıklarda yeni bir oyun planı yapmak şart olacak gibi gözüküyor. Mars 19 Aralığa kadar Uranüs ve Jüpiter ile olumlu açılar yapacak enerjimiz artacak ancak oldukça isyankar ve dik kafalı bir Mars bu lafını esirgemeyen ve geri adım atmak isteyecek bir taraf mutlaka olacaktır.


MERKÜR 19 ARALIKTAN OCAĞIN İLK HAFTASINA KADAR RETRO

İletişim haberleşme ve ulaşım gezegeni Merkür bu ay 19 Aralık’ta Oğlak burcunda geri hareketine başlayacak. Plan bütçe iş görüşmeleri anlaşmalar kariyer hedefleri bu ay engebeli engelli gecikerek ilerleyecektir. En iyisi yeni bir atılım yapmamak yapmak zorunda kalacaksanız da emeğinizin karşılığını almak paranızı tutmak ve bütçenizi planlamak için temkinli davranın . Kemerleri sıkmak gerekecektir. Gerçekçi ve aklı başında gelecek hedefleri belirlemeli çılgın kararlar almamalı önümüzü çok net görebileceğimize inanmıyorum bu Retro süresinde.


Naz Bayatlı


22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page