top of page

BİR OĞLAK OLMANIN 10 TEMEL ÖZELLİĞİ

BİR OĞLAK OLMANIN 10 TEMEL ÖZELLİĞİ

1. Oğlaklar; çalışkan, başarı odaklı, sabırlı, tedbirli, disiplinli, zorlukların üstesinden gelebilecek sebata sahip, sorumluluk duygusu yüksek insanlardır.

2. Kendi dünyalarında olmaktan, kendi işlerine bakmaktan mutludurlar, yalnızlık onları korkutmaz. İstemediklerine sevmediklerine karşı mesafeli yüzlerini takınırlar ve duvarlarını geçilmez kılabilirler. Sevdiklerine karşı iyi günde ve kötü günde destek verir ve yanlarında sağlam bir kale gibi yer alırlar.

3. Kuralları, sınırları ve çizgileri bellidir. Geleneksel ve tutucu bir yanları vardır. Kendi kurallarına göre yaşamaktan hoşlanırlar. Başkalarının da bu çizgiler çerçevesinde davranmalarını isterler.

4. Kariyer yaşamları ve işleri oldukça önemlidir. Ebeveynlik rollerini de iyi üstlenirler ve çocuklarını iyi yetiştirmek için ellerinden geleni yaparlar. Aşırı sevgi gösterisi yapmaktan duygusallıktan pek hoşlanmazlar ama görevlerinin gerektirdiği neyse eksiksiz yapmak isterler. Çocuklarını da bir profesyonel gibi yetiştirir eğitimlerinden hayat tarzlarına kadar başarı odaklı olmalarını hedeflerler.

5. Bu burçtan kişilerin bir hedefi olduğunda yollarına çıkan engelleri aşmadan içleri rahat etmez. Planlamak başarının yarısıdır diye düşünürler ve uzun vadeli planlar yapabilirler. Zamanlarını iyi değerlendirmek isterler ve boş işlerle amaçsız hedeflerle vakit kaybetmek istemezler.

6. Oldukça zekidirler ve matematik kafaları olduğu için hesap kitap işlerinden anlarlar. Finans, kurumsal işler, planlama, bütçe yapmak ve paranın değerini korumak konularında akıllı olurlar. Yönetme kabiliyetleri de olduğu için iyi birer yönetici veya organizatör olabilirler.

7. Esprileri ironiktir, incedir isteyince çok eğlenceli olabilirler. Sakin gülümsemeleri ile karizmatik olabilirler. Dünyada bir çok Oğlak stand-up çı Oğlak var unutmayalım.

8. İlişkilerde Oğlak kişisinin ölçütleri bellidir. Standartları yüksektir ve hemen bir ilişkiye atlamak onlara göre değildir. İlişkiye uzun süreli bir birliktelik olarak bakarlar ve yatırım yapacakları bir alan olarak gördükleri için de emek ve zaman harcamak niyetinde olurlar. İlişki hayatları canlı biri de olsalar, ser verip , iz belli etmezler. Özel hayatları özeldir ve kendilerine aittir.

9. Oğlak; güvene sadakate liyakate hiyerarşiye önem verir. Ayakları yere sağlam basar, hayallerin peşinde koşmaz, kararlıdır ve ne istediğini bilir. Ne istediğini küçük yaşlardan itibaren bildiği için o yolda nasıl ilerlemesi gerekiyorsa adımlarını ona göre atar ve başarı kaçınılmazdır.

10.Oğlak burcunun ilgi çekici, zarif kemik yapısı ve klasik güzelliği/yakışıklılığı her daim bakışları çeker. Yaşlandıkça gençleşen özellikleri ile gittikçe havalı olurlar. Ağırbaşlı ama istedikleri zaman çok çekici olabilecek ruhları ile soğuk ama içten ateşli kişiliklerini zamanla tanıyacağınız ve güven duyup bırakmak istemeyeceğiniz kişiler olurlar.


OĞLAK BURCU ÜNLÜLERİNDEN BAZILARI;


DENZEL WASHINTON, BRADLEY COOPER, ORLANDO BLOOM, DİANE KEATON, JIM CARREY, KATE MIDDLETON, BETTY WHITE, JOHN BELUSHI, KEVİN KOSTNER, BETTE MIDDLER, STEVEN SPİELBERG, ELVİS PRESLEY, ANNIE LENOX, TRACY ULMAN.


NAZ BAYATLI


60 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page