top of page

EVLİLİK DÖNEMLERİ İLE İLGİLİ ASTROLOJİK GÖSTERGELER ANALİZİ

NAZ BAYATLI İLE ASTROLOJİ

EVLİLİK DÖNEMLERİ İLE İLGİLİ ASTROLOJİK GÖSTERGELER ANALİZİ

Bu çalışmamda size incelemiş olduğum birçok örnek harita üzerinden kişilerin evlilik zamanında aktif olan astrolojik göstergeleri inceleyerek topladığım verileri göreceksiniz. Bu değerlendirmelerim sonucunda, evliliklerin çoğunlukla ortak göstergeler çerçevesinde gerçekleştiğini gördüm. Haritaların %80 i gösteriyor ki, evlilik zamanı olması gereken göstergeler doğru yerlere yerleştiği dönemde evleniyoruz. Hatta harita sahipleri ile yaptığım sohbetlerde evlilik gerçekleştiği zaman yaşadıkları durumları evliliklerin niteliğini vb de çok doğru analiz edebileceğimiz göstergelerin varlığını gördüm.

Aşağıda örnek haritaları görebilirsiniz. Evlilik gününe göre Natale gelen transitler, İkincil İlerletime gelen transitler , Nikah tarihi gökyüzü haritası ve evlilik yılı Güneş dönüşü haritaları ile göstergeleri inceledim. Örneklerin hepsini buraya almadım ama gösterge şablonu bölümünde bu haritalarda gördüğüm gezegen açı ve kombinasyonlarını da dahil ettim. Dolayısıyla size özet bir gösterge analizi hazırladım.

EN ÇOK KARŞILAŞTIĞIM EVLİLİK GÖSTERGELERİ;

· EVLİLİKLERDE NATAL VE İKİNCİL İLERLETİM AKSLAR HER ZAMAN EN HAREKETLİ ALAN OLUYOR. BU HARİTALARIN EVLİLİKLE İLGİLİ ALDIKLARI TRANSİTLER ETKİLİ.

· İNCELEDİĞİM HARİTALARDA ÖNCELİKLİ OLARAK SIRALARSAK EN ÇOK 7. EV , SONRA YÜKSELEN, SONRA 4. EV , VE SONRA 10. EV OLMAK ÜZERE EVLİLİK YÖNETİCİSİ VEYA BU BAHSETTİĞİM EVLERİN YÖNETİCİ GEZEGENLERİ BU ALANLARA GELİNCE EVLİLİK AKTİF OLUYOR.

· EVLİLİK EVİ YÖNETİCİSİ TRANSİTTE NATAL 7. EVE GELİYOR.

· EVLİLİK EVİ YÖNETİCİSİ TRANSİTTE DİĞER KÖŞE EVLERE GELİYOR.

· EVLİLİK EVİ YÖNETİCİSİ TRANSİTTE 4/10/1. EV YÖNETİCİLERİ İLE AÇI İÇİNDE OLUYOR.

· EN İLGİNCİ EVLİLİK HARİTALARINDA 2. EV ÇOK BELİRGİN ÖNE ÇIKIYOR. 4. EV YÖNETİCİSİ 2. EVDE, 7. EV YÖNETİCİSİ 2. EVDE TRANSİTTE YER ALDIĞINI GÖRDÜĞÜM BİR ÇOK HARİTA VAR.

· AY DÜĞÜMLERİ YİNE YA NATAL KONUMUNA TRANSİTTE GELİNCE, YA DA ASC/DSC VE MC/IC İLE KONTAKTA OLDUĞU ZAMAN EVLİLİK OLUYOR.

· EVLİLİK NOKTASI YÖNETİCİSİ VE EVLİLİK ALMÜTENİ GEZEGEN BİR BAŞKA AKTİF ROL OYNAYAN GEZEGENLERDEN, BİR ÇOK HARİTADA BUNU GÖRDÜM.

· GÜNEŞ DÖNÜŞÜ HARİTALARINDA; PROGRESS ASC VEYA 7. EV YÜKSELİYOR. NATAL 2/8 EVLER YÜKSELİYOR.

· EVLİLİK GÜNÜ GÖKYÜZÜNDEKİ AY YA 7. EVDE YA ASC DE VEYA EVLİLİK YÖNETİCİSİ GEZEGENLE KAVUŞUMDA VEYA YAKIN AÇIDA YER ALIYOR Kİ OLDUKÇA TESADÜFİ SEÇİLMİŞ TARİHLERDE BİLE BU BÖYLE.

1. ÖRNEK CT VE EVLİLİK GÖSTERGELERİ
İNCELEME:

Natal haritasında evlilik evi Kova burcunda. Satürn evlilik göstergesi. Natalde Satürn 4. Derece İkizlerde, Satürn İkincil’de 6 derece İkizlerde. MC/IC noktası 22 derece Koç ve Terazi aksında.

İkincil haritasında yükselen Başak ve 7. Ev Balık burcunda , yöneticisi Jüpiter Oğlakta.

4. Evi natalde Akrep ve yöneticisi Mars 13. Derece İkizlerde, Plüton’a da bakıyorum ben, İkincilde 4. Ev Yay burcunda. MC/ IC derecesi 5 derece Yay /İkizler aksında yöneticisi Jüpiter 8 derece Oğlak’ta .

10. evi natalde Boğa, ikincilde İkizler burcunda dolayısıyla Venüs ve Merkür’ün de , transitlerle birlikte natale gelen ve ikincile aldığı veya getirdiği etkilere bakmamız gereken diğer önemli iki gezegen.

Evlilik almüteni: Merkür

Evlilik Noktası: 29 derece Balık ve yönetici gezegeni Jüpiter.

EVLİLİK ZAMANI GÖSTERGELERİN İNCELENMESİ:

· Natal 7. Ev göstergesi Satürn 28 Kovada 7. Eve yani evlilik evine transit yapmış. Bu dereceden 10. Ev göstergesi Venüs ile partil üçgen açıda.

· Progress Ay Balık, Progress haritanın evlilik evine gelmiş.

· Hem evlilik almüteni olan hem de progress asc Başak yöneticisi olan progress Merkür natal MC ile partil kavuşumda. Merkür 22 derece Koç’ta. Progress Merkür, Transit Merkür’e partil kare.

· Progress Haritanın 7. Ev yöneticisi Jüpiter Terazide. Bu durumda, Progress haritada 2. Eve gelmiş. 10 derece Teraziden, progress MC/IC ye üçgen ve sekstil yapıyor. Natal Jüpitere kare açısı var. Progress Venüs’e üçgeni var. Venüs natal IC ve natal 10. Ev yöneticisi konumunda.

· Transit Ay Düğümleri; 10 derece İkizler Yay aksında ve progress MC/IC aksı ile kavuşumda. Dolayısıyla kişinin 4/10 progress aksında o yıl tutulmalar.

· Natal 4. Ev yöneticisi Mars, transitte progress asc nin içinde transitte.