top of page

EVLİLİK DÖNEMLERİ İLE İLGİLİ ASTROLOJİK GÖSTERGELER ANALİZİ

NAZ BAYATLI İLE ASTROLOJİ

EVLİLİK DÖNEMLERİ İLE İLGİLİ ASTROLOJİK GÖSTERGELER ANALİZİ

Bu çalışmamda size incelemiş olduğum birçok örnek harita üzerinden kişilerin evlilik zamanında aktif olan astrolojik göstergeleri inceleyerek topladığım verileri göreceksiniz. Bu değerlendirmelerim sonucunda, evliliklerin çoğunlukla ortak göstergeler çerçevesinde gerçekleştiğini gördüm. Haritaların %80 i gösteriyor ki, evlilik zamanı olması gereken göstergeler doğru yerlere yerleştiği dönemde evleniyoruz. Hatta harita sahipleri ile yaptığım sohbetlerde evlilik gerçekleştiği zaman yaşadıkları durumları evliliklerin niteliğini vb de çok doğru analiz edebileceğimiz göstergelerin varlığını gördüm.

Aşağıda örnek haritaları görebilirsiniz. Evlilik gününe göre Natale gelen transitler, İkincil İlerletime gelen transitler , Nikah tarihi gökyüzü haritası ve evlilik yılı Güneş dönüşü haritaları ile göstergeleri inceledim. Örneklerin hepsini buraya almadım ama gösterge şablonu bölümünde bu haritalarda gördüğüm gezegen açı ve kombinasyonlarını da dahil ettim. Dolayısıyla size özet bir gösterge analizi hazırladım.

EN ÇOK KARŞILAŞTIĞIM EVLİLİK GÖSTERGELERİ;

· EVLİLİKLERDE NATAL VE İKİNCİL İLERLETİM AKSLAR HER ZAMAN EN HAREKETLİ ALAN OLUYOR. BU HARİTALARIN EVLİLİKLE İLGİLİ ALDIKLARI TRANSİTLER ETKİLİ.

· İNCELEDİĞİM HARİTALARDA ÖNCELİKLİ OLARAK SIRALARSAK EN ÇOK 7. EV , SONRA YÜKSELEN, SONRA 4. EV , VE SONRA 10. EV OLMAK ÜZERE EVLİLİK YÖNETİCİSİ VEYA BU BAHSETTİĞİM EVLERİN YÖNETİCİ GEZEGENLERİ BU ALANLARA GELİNCE EVLİLİK AKTİF OLUYOR.

· EVLİLİK EVİ YÖNETİCİSİ TRANSİTTE NATAL 7. EVE GELİYOR.

· EVLİLİK EVİ YÖNETİCİSİ TRANSİTTE DİĞER KÖŞE EVLERE GELİYOR.

· EVLİLİK EVİ YÖNETİCİSİ TRANSİTTE 4/10/1. EV YÖNETİCİLERİ İLE AÇI İÇİNDE OLUYOR.

· EN İLGİNCİ EVLİLİK HARİTALARINDA 2. EV ÇOK BELİRGİN ÖNE ÇIKIYOR. 4. EV YÖNETİCİSİ 2. EVDE, 7. EV YÖNETİCİSİ 2. EVDE TRANSİTTE YER ALDIĞINI GÖRDÜĞÜM BİR ÇOK HARİTA VAR.

· AY DÜĞÜMLERİ YİNE YA NATAL KONUMUNA TRANSİTTE GELİNCE, YA DA ASC/DSC VE MC/IC İLE KONTAKTA OLDUĞU ZAMAN EVLİLİK OLUYOR.

· EVLİLİK NOKTASI YÖNETİCİSİ VE EVLİLİK ALMÜTENİ GEZEGEN BİR BAŞKA AKTİF ROL OYNAYAN GEZEGENLERDEN, BİR ÇOK HARİTADA BUNU GÖRDÜM.

· GÜNEŞ DÖNÜŞÜ HARİTALARINDA; PROGRESS ASC VEYA 7. EV YÜKSELİYOR. NATAL 2/8 EVLER YÜKSELİYOR.

· EVLİLİK GÜNÜ GÖKYÜZÜNDEKİ AY YA 7. EVDE YA ASC DE VEYA EVLİLİK YÖNETİCİSİ GEZEGENLE KAVUŞUMDA VEYA YAKIN AÇIDA YER ALIYOR Kİ OLDUKÇA TESADÜFİ SEÇİLMİŞ TARİHLERDE BİLE BU BÖYLE.

1. ÖRNEK CT VE EVLİLİK GÖSTERGELERİ
İNCELEME:

Natal haritasında evlilik evi Kova burcunda. Satürn evlilik göstergesi. Natalde Satürn 4. Derece İkizlerde, Satürn İkincil’de 6 derece İkizlerde. MC/IC noktası 22 derece Koç ve Terazi aksında.

İkincil haritasında yükselen Başak ve 7. Ev Balık burcunda , yöneticisi Jüpiter Oğlakta.

4. Evi natalde Akrep ve yöneticisi Mars 13. Derece İkizlerde, Plüton’a da bakıyorum ben, İkincilde 4. Ev Yay burcunda. MC/ IC derecesi 5 derece Yay /İkizler aksında yöneticisi Jüpiter 8 derece Oğlak’ta .

10. evi natalde Boğa, ikincilde İkizler burcunda dolayısıyla Venüs ve Merkür’ün de , transitlerle birlikte natale gelen ve ikincile aldığı veya getirdiği etkilere bakmamız gereken diğer önemli iki gezegen.

Evlilik almüteni: Merkür

Evlilik Noktası: 29 derece Balık ve yönetici gezegeni Jüpiter.

EVLİLİK ZAMANI GÖSTERGELERİN İNCELENMESİ:

· Natal 7. Ev göstergesi Satürn 28 Kovada 7. Eve yani evlilik evine transit yapmış. Bu dereceden 10. Ev göstergesi Venüs ile partil üçgen açıda.

· Progress Ay Balık, Progress haritanın evlilik evine gelmiş.

· Hem evlilik almüteni olan hem de progress asc Başak yöneticisi olan progress Merkür natal MC ile partil kavuşumda. Merkür 22 derece Koç’ta. Progress Merkür, Transit Merkür’e partil kare.

· Progress Haritanın 7. Ev yöneticisi Jüpiter Terazide. Bu durumda, Progress haritada 2. Eve gelmiş. 10 derece Teraziden, progress MC/IC ye üçgen ve sekstil yapıyor. Natal Jüpitere kare açısı var. Progress Venüs’e üçgeni var. Venüs natal IC ve natal 10. Ev yöneticisi konumunda.

· Transit Ay Düğümleri; 10 derece İkizler Yay aksında ve progress MC/IC aksı ile kavuşumda. Dolayısıyla kişinin 4/10 progress aksında o yıl tutulmalar.

· Natal 4. Ev yöneticisi Mars, transitte progress asc nin içinde transitte.

· Natal 4. Ev yöneticisi Plüton 29 derece Balık burcunda yer alan Evlilik Noktasına partil karşıt.

· Güneş Dönüşü haritasında progress asc yükseliyor, natal 2. Ev yükseliyor. Progress 7. Ev yöneticisi 2. Evde. Aynı zamanda Jüpiter Solar 4. Ev göstergesi. Bu durumla çok sık karşılaştım. Ay Satürnle Kovada kavuşum. Evlilik günüde transitte kavuşumdalar. Natal 7. Evde duruyorlar. Güneş 8. Evde yer alıyor. Mars bu haritada 28 derece Yengeçte, Transit Mars ile Başaktan partil sekstil. Mars solar haritada da ASC de transitte.

· Evlilik günü gökyüzündeki Güneş 11 derece Aslan’da ve kişinin asc derecesi ile kavuşumda, Ay ise Kova’da ve 7. Evde duruyor. Dolunayda evlenilmiş.

2. ÖRNEK H.A VE EVLİLİK GÖSTERGELERİ

İNCELEME

Natal haritasında Terazi yükseliyor yöneticisi Venüs 4 derece İkizlerde. Natal evlilik evinde Koç burcu var. Yönetici gezegeni Mars natalde 4 derece Balık burcunda. İkincilde yükselen Akrep ve yöneticisi Mars 21 derece Akrep burcunda. İkincil evlilik evi Boğa burcunda , yöneticisi Venüs progresste 17 derece Yengeç burcunda yer alıyor.

Natal 4. Evi Oğlak burcunda ve yöneticisi Satürn natal haritada 13 derece Yengeç’te duruyor.

Progress Ay Yay burcunda.

Natal Ay düğümleri 1 derece İkizler/Yay aksında, Progress Ay Düğümleri 0 derece İkizler ve Yay aksında. Transit Ay Düğümleri 17 derece Akrep/Boğa aksında.

Eldeki en önemli göstergeler Venüs Mars ve Satürn ile ilgili transitler olacak çünkü bunlar natal ve ikincil ilerletim haritalarında evlilikle ilgili alanların yönetici gezegenleri. ( 1/7/4. Evlerin)EVLİLİK ALMÜTENİ : MARS

EVLİLİK NOKTASI: 3 DERECE ASLAN

MARS VE GÜNEŞ EVLİLİKLE İLGİLİ ÖNEMLİ ALANLARDA OLMALI EVLİLİK ESNASINDA . ASC VE 7. EV BİRİNCİL ÖNEMDE, 4. VE 2. EVLERDE DE AKTİF ROL OYNAYABİLİRLER.EVLİLİK ZAMANI GÖSTERGELERİN İNCELENMESİ:

· Evlilik evi Koç ve Boğa burçlarında yer alan natal ve progress evlerdeki göstergeler: Venüs ve Mars , transitte kavuşumda ve evlilik evinde natal 7.evde yer almakta.

· Progress Venüs ve Satürn natal 10. Evde kavuşumda.

· Progress 2. Eve natal Ay Düğümleri ile aynı burçta İkizler ve Yay aksında düğümler yerleşmiş. Kişi Ay Düğümleri dönüşünü yaşıyor ve natal derecesi ile partil dereceye gelmiş.

· Transit Satürn Akrep burcunda ve natalde 2. Evde. Natal veya progress ; 4. Evin yönetici gezegeni bir kez daha 2. Evde duruyor ve bu transit örneği ile yine karşı karşıyayız. Ayrıca Satürn progress haritanın yükseleni Akrep olduğu için kişinin yükseleninde seyir ediyor.

· İkincil ilerletim Ay progress 2. Evde.

· Transit Satürn natal Ay ve Satürne üçgen açı yapıyor.

· Evlilik Noktası 3. Derece Aslan ve bu noktaya progress Mars 7 evden yani evlilik evinden, 3 derece Koç’tan olumlu açı yapıyor.

· Evlilik gününde Ay Kovada natalde 5. Evde, Progress te 4. Evde iken evlilik yapılmış.

· Güneş Dönüşü haritasında Yay yükseliyor evlilik yılında. Yine progress haritanın 2. Evi yükseliyor. ASC ve 4 . ev yöneticisi Jüpiter 7. Evde evlilik evinde durmakta. Ay 8. Evde Natal derecesi ile aynı Yengeç burcunda ve Güneş 5. Evde Mars ile partil kavuşumda Koç burcunda yer almakta.

Naz Bayatlı

27.627 görüntüleme3 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

3 comentários


Hocam ayrıca ikincil ilerletimde yukselenim ikizler. Tutulmalar burcumda olacak. 7. Evim yay. Lordu jupiter natal 11deydi 10. Eve gelmiş ikincil ilerletimde

Curtir

Bu da natal ve transit karşılaştırması hocam.


Curtir

Hocam bahsettiğinize göre Ağustos 2023te 7. Ev lordum mars ve ay 7. Ev çizgimde kavusacaklar. Progress güneş de 2021-2022de natal venusle kavusacak ve natal jupiterime üçgen, natal marsima karşıt. Transit neptun natal jupiterimle kavusuyor. Transit cupido natal neptunumle kavusacak ve ay ve merkurume karşıt yapacak. Ay düğümü Güneş burcuma gecti. 2-8 aksinda. 1-7 aksina geciyor yil sonuna dogru. Güney ay dugumu 2021de juno ve saturnumle kavusacak. Ay düğümü gunesimle 1. Evde kavuşacak.


Curtir
bottom of page