top of page

İLİŞKİLERDE ARTI VE EKSİLERİ DENGELEME ZAMANI TERAZİ BURCUNDA YENİ AY

İLİŞKİLERDE ARTI VE EKSİLERİ DENGELEME ZAMANI


TERAZİ BURCUNDA YENİAY


DEPREM KORKUSU


Sonbahar Ekinoksundan hemen sonra gelen bu yeniay 5 derece Terazi burcunda gerçekleşiyor. Terazi burcunun sembolize ettiği ilişkiler, sosyal yaşam, paylaşımlar, evlilik ve iş ortaklıkları konusunda yeni kararlar alarak adımlar atacağımız bir süreçteyiz. 14 Eylül’de gerçekleşen Balık dolunayında duygusal kararlar almak zorunda kalmıştık ve ikilemlerimizin ne olduğunu açıkça görmüştük. Bu yeniay geçtiğimiz 15 gün süresince taşıdığımız duygusal yüklerin ve yapmamız gereken fedakarlıkların neler olduğunu üzerine düşünerek geçti, bir anlamda hem ağladık hem gittik ama bu defa Terazi yeniayında çok daha objektif ve mantıklı düşünebileceğimiz bir konumdayız. İlişkileri medeni bir mesafede tutabilecek ve yüzeyde sürdürülebilir seviyede hoş tutarak sorunların üstesinden gelebileceğiz. Ancak Terazi her zaman %50 ci bir burçtur. Ben bir adım attım şimdi sen bir adım at kafasındadır ve rollerin net olmasını talep eder. Ben yemeği hazırlıyorum sen de bulaşıkları yıka der ve bir işin ucundan tutmanı bekler. Herkesin ilişkide üstlendiği görevi yerine getirmesi beklenen bir zamandayız. Üstüne üstlük anlayışlı hoş ve kibar davranmamız gerektiğini biliyoruz. Bu yeniaya Venüs te kendi yönettiği burç olan Teraziden eşlik ediyor. İlişkileri doğru kurduğumuz zaman yürüyeceği veya yürütebileceğimizi gösteriyor. Diplomasi yapmalıyız, barış çubuğu tüttürmeli ve anlaşma imzalamalıyız. Bunu yapabilenler, ilişkide net sınırları belirleyebilecek olanlar kazanacaktır. Venüs Neptün arasındaki 150 lik açı ilişkilerde ayarlama uyarlama yapılması gerekliliğine net işaret ediyor. Bu durumda bir tarafımız bahar bahçe bir tarafımız sonbahar dolayısıyla her türlü ilişki formatında kararsızlık ve ne istediğini bilmemek kesinlikle kaybettirecektir.


Merkür-Jüpiter arasındaki sekstil açı çok keyifli iş ticaret alım satım eğitim yolculuklar iletişim alanında girişimler daha kolay ilerleyecek , bu açı kalıbı bana göre tango gibidir iki kişi gerektirir bir elin nesi var iki elin sesi var gibi işler, dolayısıyla çevremizin arkadaşlarımızın akrabalarımızın kardeşlerin ve yakın arkadaşların bize verdiği destek önemli olacak. 15 gün boyunca bu alanlarda hızlı ilerleme şansı elde edeceğiz.


Diğer yandan, bildiğiniz gibi 26 Eylül’de saat 13:59 da İstanbul’da güçlü bir deprem meydana geldi hepimiz hem çok korktuk hem de çoğumuzda eski korkular depreşti. Biraz bu depremin astrolojik görünümünden bahsetmek isterim. Öncelikle deprem anında Türkiye’nin doğum haritası üzerinden günümüze ilerletilmiş haritasında yükselen Yengeç’ten Başak burcuna geçmiş ve Mars deprem anında tam yükselen derecesi ile kavuşumda yer alıyor. Bu tip doğal afetlerde veya önemli toplumsal olaylarda an haritasına baktığımda genellikle hızlı hareket eden Ay ve Merkür’ün olayı tetikleyen unsurlar taşıdığını görüyorum. Zaten Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu depremde , ilerletim haritasının Merkür ve Ay’ı ile zorlu açılar yapıyor. Depremleri sarsıntıları hava muhalefetini iklimleri sembolize eden Neptün ilerletim haritasında Venüs ve Uranüs ile kavuşumda ve bu kavuşuma Jüpiter zorlu açı yapmakta. Ay ve Merkür üzerinde transit Satürn var kavuşumda gerilimi arttırıyor. Velhasıl bu etkiler daha tetiklenecek henüz bir oh diyebileceğimizi sanmıyorum zira, 21 Kasım’da Satürn tam yükselen yöneticisi Merkür ile kavuşumda olacak ve transit Plüton , Türkiye’ nin haritasındaki Merkür ve Satürn ile kare yapmaya başlayacak. Aralık 26 da ise yüzyıllarda bir gelen bir Oğlak Güneş tutulması olacak ki en son M.S 1000 li yıllarda bu gezegen kombinasyonları ile gerçekleşmiş bir tutulma eşi benzeri yakın tarihte yok J Öyle ya da böyle sarsıntılar ve yer hareketleri böyle güçlü gökyüzü etkileri altında tetiklenebiliyor. Tutulma etkileri 1 ay öncesinden daha net biçimde görülmeye başlar aslen Temmuzdan beri tutulma mevsimindeyiz zaten. 13 Ekim Plüton kareli bir Koç dolunayı olacak, ve Türkiye Mars dönüşünü yaşayacak, demek ki Ekim ortaları ile Kasım sonuna hatta Aralık sonuna kadar risk taşıyan bir süreç var. Korkunç yıkım falan olacağını tahmin etmiyorum inşallah sağ salim akılla aklı selim ile her şeyi atlatırız. Tedbiri elden bırakmadan tevekkül etmek en mantıklısı olacaktır.


Şimdi gelelim Burçlara;

YÜKSELEN BURCUNUZU ÖNCELİKLE OKUYUNUZ, DAHA SONRA ÖZ BURCUNUZU OKUYABİLİRSİNİZ.


KOÇ: Bu yeniay sizin ilişkiler alanınızda gerçekleşiyor. Bu süreçte yeni ilişkiler başlatmak, eski ilişkileri kırpıp kırpıp yıldız yapma şansınız var. İş ortaklıkları, evlilik, sosyal hayat aktiviteleri, hukuki konular gibi alanlarda adımlar atabilir girişimler yapabilirsiniz. İlişkilerde denge kurmak ve kararlarınızı yürürlüğe koymak için eliniz güçlü. Sevildiğinizi istendiğinizi bilmek sizi mutlu edecektir. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars halen Başak burcunda yer alıyor olacak, sağlık iş ve çalışma koşullarını ele almak derlemek toparlamak , çabanızı emeğinizi harcamanız gereken başlangıçlar olacaktır , çalışkan becerikli ve iyi ilişkilerle bu dönemi rahat atlatabilirsiniz, özellikle iş konularında ortak çalışmalar iine girecekseniz mantıklı ve çıkarınızı düşünen bir tutum takınmak işinize yarayacaktır. Spor diyet check -up yapmak için tam zamanıdır.


BOĞA: Bu yeniay sizin iş ve çalışma alanınızda yer alacak. İş hayatınızda iş ortaklıkları ortak projeler sosyal çalışmalar veya etkinlikler yapmak için iyi bir dönem olacaktır. Sağlığınıza bakmak ve kendinizi bedenen iyi hissetmek için adımlar atabilir sağlıkla ilgili kontroller yaptırmaya karar verebilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs bu yeniaya eşlik ettiği için günlük hayatınızda sizi mutlu edecek değişimleri yapmak için yenilikler yapabilirsiniz. Yeniayda Merkür Plüton karesi olacağı için uzaklarla bağlar, yabancılarla görüşmeler, ithalat ihracat işleri, akademik konular ve eğitimler, basın yayın matbaa işleri ile uğraşmak mümkün. Yolculuk planları yapabilir yeni kültürler ve felsefelerle ilgilenmeye başlayabilirsiniz.


İKİZLER: Bu yeniay sizin aşk ve ilişkiler alanınızda yer alıyor ve bu yeniaya Venüs gibi ilişkilerle alakalı bir gezegenin eşlik etmesi ile yeni bir ilişki başlangıcı çok muhtemel. Hayatınızda daha fazla aşk romantizm mutluluk flört eğlence olması için isteklisiniz ve bu yönde yeni adımlar atabilirsiniz. Var olan ilişkinizde daha fazla aşk cinsellik ve romantizm dolu günler yaşamak çok mümkün. Diğer taraftan, aşk sizi ıskalamışsa ki bu dönemde pek mümkün değil, yaratıcı çalışmalar , güzel sanatlar, sahne projeleri, eğlence mekanları veya oyunlarla ilgili fikirler üretebilir , varsa bu konuda girişimleriniz ve çalışmalarınız size güzel başlangıçlar getirebilecek fırsatı rahatlıkla elde etmek mümkün . Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür bu yeniayda Plüton ile kare yapıyor. Maddi kaynakların paylaşımını kredileri borçları ticari gelirleri mirası ve aile ile paylaşılan bütçeyi sembolize eden alandan gelen bu çabalı açı sizi ticari anlamda geliştirecek adımlar girişimler ve kararlarla meşgul edecek, ortaklıklar konusunda karar almanıza sebebiyet verecek iş konuları yer alabilir. Daha rahat akışta ilerlediğiniz bir dönemdesiniz yine de Neptün Ocak ayına kadar geri harekette olduğundan her türlü girişimin netleşmesi toparlanmanız yıl sonunu bulabilir.


YENGEÇ: Bu yeniay sizin ev aile yerleşim alanınızda yer alıyor. Burcunuzun yönetici gezegeni Ay Terazi burcunda ve yeniay konumunda olacağı için bu süreçte hem aile hem ev alanında kendinizi dengelemek güzellikler yaşamak evin keyfini sürmek için kararlar alabilirsiniz. Ev yenilemek ,dekorasyon değiştirmek, evde misafir ağırlamak, aile üyeleri ile bir araya gelmek gibi konularda yoğun olabilirsiniz. Kariyer konusunda veya çalışma alanınızla ilgili de başlangıçlar yapmak mümkün. İnsanlarla orta yolu bulmak paylaşımlarda uyum ve denge yaratacak düzenlemeler yapmak hakkınızı aramak ve adil kazanımlar elde etmek için şansınız var. Evlilik ve ilişkilerde uyumu yakalamak için bu dönemde normalden daha fazla çaba göstermek durumunda kalabilirsiniz. Ancak ticari konularda şans sizden yana arkadaş ve yakın çevre desteği ile iş alanında güzellikler yakalamak çok mümkün.


ASLAN: Bu yeniay sizin kısa geziler, yolculuklar, yakın çevre ve akraba ilişkileri alanınızda yer alacak. Kardeşler akrabalar komşular ile bu dönemde daha fazla görüşme imkanı yakalayabilirsiniz. Gezilere katılabilir iyi arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Güzel konuşmak yazmak üretmek yeni yaratıcı fikirlerle dolu olmak zamanıdır. Araç gereçlere yatırım yapabilir, sosyal medya ve pc işleri web siteleri, el işi, sanat ve estetik gerektiren işlerle uğraşabilirsiniz. Eğitimler ve kurslar bu dönemde aklınızda olan işlerden olabilir. Yeteneklerinizi geliştirecek eğitimler almak için adım atabilirsiniz. Eller, kollar, parmaklar ve genel olarak hareket etmekle ilgili zorluklarınız varsa bununla ilgili doktor görüşmeleri yapabilir estetik ve güzellik için de bilgi toplamak başvuru ve görüşmeler yapmak mümkün. İş arkadaşları ile dengeli ve uyumlu bir işbirliği yapmak için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Daha rahat ve etkin bir iletişim kurmanın yollarını keşfedeceğiniz bir dönemdesiniz.


BAŞAK: Bu yeniay sizin maddi kaynaklarınızı ve yeteneklerinizi sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Gelirinizi artırmak, kaynaklarınızı sağlamlaştırmak için yaratıcı fikirlerle dolu olmak zamanıdır. Maddi konularda harcamalarınızı dengeye oturtmak harcamaların önüne geçmek ve bütçenizi aşmamak için kararlar alabilirsiniz. Aile ve eşinizle maddi konularda yardımlaşma aileye ve sevdiklerinize yardım etmek veya yardım istemek gibi bir durum söz konusu olabilir. Beklenen paralar varsa bunları almak için girişimde bulunabilirsiniz. Ortak işlerden para kazanmak da mümkün. Özellikle bu dönemde insanlarla kurduğunuz ilişkilerin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha farkına varabilirsiniz, tatlı dilli olmak fedakarlık yapmak, uyum yaratan konuşmalar yapmak ve uzlaşmak gibi yeteneklerinizi ortaya koyarsanız kazançlı çıkacağınız çok aşikar. Sanat estetik güzellik ve el becerisi gerektiren işlerden para kazanmak veya işinize böyle bir perspektif katacak çalışmalar yapmak bu dönemde sizi destekleyecektir. Çocuklarınızın yaratıcı çalışmalarına hobilerine ve yeteneklerini geliştirici konulara para harcamak mümkün kurslar ve eğitimler önem kazanacak. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür bu yeniayda Plüton ile kare açı içerisinde yer alıyor, iletişim konularında olduğundan daha hassas ve dikkatli ilerlemek gerekiyor. Sevgiliniz ile iletişimde bu dönemde ekstra alttan alan ve fedakarlık yapıp özveride bulunmanız ilişkinizi daha ılımlı ve uyumlu kılacaktır.


TERAZİ: Bu yeniay bu sizin burcunuzda gerçekleşiyor, burcunuzun yönetici gezegeni Venüs te bu dönemde Terazi burcunda yer aldığı için bu dönemde ilişkilerde aşkta evlilikte ve iş ortaklıklarında oldukça şanslı bir süreçtesiniz. Yeniayla birlikte kalbi boş olan Terazilerin hayatına bir flört girebilir en azından dikkatinizi çeken biri olacaktır. İlişkisi olan veya evli Teraziler de ilişkilerinde sıcak uyumlu keyifli anlar yaşayabilirler. Güzelleşmek estetik yaptırmak süslenmek ve kendinize bakmak için bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Kendinizi bu süreçte daha fazla mutlu edecek size hayattan keyif aldıracak konulara yönelmeniz mümkün. Çevrenizden ve sevdiklerinizde ilgi alaka görmek ne kadar sevildiğinizi anlamak size iyi gelecek.


AKREP: Bu yeniay döneminde iş ve çalışma konularında aklınızda kimseye paylaşmadan ilerlettiğiniz bir takım projeler olabilir. Özel alanınızda kendi başınıza çalışıyor planlar yapıyor olabilirsiniz. Spiritüel konular, manevi konular, yoga meditasyon ve metafizik konularla daha yakından ilgilenmeye başlayabilirsiniz, zihninizi boşaltmak bilinçaltınızı resetlemek için istekli olacaksınız. Rüyalar ve bilinçaltınızla ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. Kendi başınıza daha fazla kalmak ve kafanızı dinlemek için adım atabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars halen Başak burcunda ve gruplar ekip çalışmaları ve arkadaşlıklar alanınızda yer alıyor. Bir çok gelecek projeniz olmalı ancak şimdilik planlamak ve araştırmak aşamasındasınız. Ekim sonunda yer alacak Akrep yeniayı ile birlikte dış dünyaya taşıyacağınız planlarınız ile başarıya ulaşabileceksiniz. İş yerinden bir ilişkisi olan Akrepler özellikle dikkatli olmalı dedikodu veya sır saklamak gibi konular başınıza dert getirebilir.


YAY: Bu yeniay sizin arkadaşlıklar topluluklarla faaliyetler gelecek planları ve umutları alanınızda yer alacak. Bu dönemde hayatınıza yeni arkadaşlar girebilir, arkadaşlıklardan bazıları aşka flörte dönüşebilir veya bulunduğunuz gruplarda karşınıza hoşlandığınız biri çıkabilir. Yeniayda arkadaşlar candır diyeceksiniz. Bu dönemi oldukça sosyal hareketli aktiviteli geçirmeniz beklenir Venüs gibi sosyalliğin gezegeni sosyal hayat alanına geldiği vakit mutlaka gezme eğlenme birlikte bir şeyler yapma topluluklarla hareket etme olasılığı artar. Bir arkadaşınızla geleceğe yönelik plan ve projeler içinde olabilirsiniz ve bu konuda konuşmalar görüşmeler planlar yapıyorsunuzdur. Burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter de bu süreçte Venüs ve Merkür ile iyicil açı içinde olacağı için ekiplerle gruplarla yapacağınız çalışmalar size hem keyif verecek hem başarı getirecek hem de ticari bir eyleminiz varsa şans getirecektir.


OĞLAK: Bu yeniay sizin kariyer ve toplumsal duruş ün şan alanınızda duruyor. Kariyer konusunda uyumlu başlangıçlar yapmak, daha görünür olmak sevilmek beğenilmek ve alkış almak bakımından şanslı olduğunuz bir süreç. Kariyer alanınızda kendinizi daha fazla göstermek öne çıkmak olanağı var. Patronlar veya üstlerle ilişkiler daha dengeli ve olumlu ilerleyebilir. Anne baba olan sevgili Oğlaklar bu dönemde ev ve aile arasında daha fazla vakit geçirmek çocuklarla aile büyükleri ile ilgilenmek durumunda olabilirler. Yeni iş başvuruları yapmak kariyerde terfi veya ücret artışı gibi konularda haberler de alabilirsiniz. İş arkadaşları ile güç mücadelesi yer alabilir böyle durumlarda oldukça diplomatik medeni objektif ve alınganlıktan uzak kalarak davranmak günün sonunda size kazandıracaktır.


KOVA: Bu yeniay sizin uzakları yabancıları akademik işleri hukuki veya devletle işlerinizi yolculukları ve basın yayın matbaa konularını içeren alanda yer alacak. Tüm bu konularda yeni kararlar alabilir ve başlangıçlar yapabilirsiniz. Yolculuklara çıkmak vize pasaport işleri resmi evraklarla uğraşmak üniversite konuları yüksek öğrenim sınavları master veya yurt dışı başvuruları ile ilgili işleriniz varsa süreç olumlu ilerleyecektir. Uzaklarla bağlar ve iletişim bu dönemde hareketlenebilir. Ancak mesafeler ve uzaklık bu yeniayda sizi engellediğini düşündüğünüz bir tema olabilir. Kalbi boş Kovalar bu yeniay döneminde yabancı biri veya online veya sosyal medya aracılığı ile bağ kurabilir. Sevdiğinizi yurt dışında ziyaret edebilir veya sevdiğiniz kişiyle uyumlu bir iletişim konuşma veya yazışma potansiyeli yakalayabilirsiniz. Basın yayın matbaa kitap dergi vb gibi konularda işleri olan Kovalar için nu dönem basmanın yaymanın fikirleri ortaya koymanın zamanıdır. Hukuki , eğitsel veya devletle işleri olan Kovalar bir takım elde olmayan gecikmelere beklemelere ve plan değişikliklerine maruz kalabilirler.


BALIK: Bu yeniay sizin ortak para paylaşımı aile ve eşle kullandığınız ortak bütçe krediler ve borçlar alanında gerçekleşiyor. Kaynaklarınızı artırmak için girişimler yaptığınız bir dönemdesiniz. Krediler alabilir veya başvuru yapmaya niyetlenebilirsiniz. Ticari girişimleri olanlar iş veya çalışma ortaklıkları yaparak veya eşe destek olarak veya eş ile bir iş konusunda adım atarak başlangıçlar yapabilirler. Kredi veya borçlanma için başvuracaksanız bunu yapmak için olası bir zaman dilimindesiniz. Müşterileri artırmak için kendinizi daha fazla tanıtmak ve reklam yapmak imkanı var. Ruh ve beden sağlığınızı düşünerek eğer ilgiliyseniz eğitimler aldığınız terapiler yaptırdığınız veya siz bu konularda girişim yapmak ve gelir elde etmek için doğru zamandasınız. Aile ile miras veya para konularında harcamalarda vb orta noktayı bulma paylaşma adil olma ve sevecen davranma imkanı yakalayabilirsiniz girişimde bulunun. Diğer taraftan cinsellik ve çekicilik için Venüs ün burada olması size fark yaratacak şekilde destek vermekte .MUTLU BAŞLANGIÇLAR DİLİYORUM,

NAZ BAYATLI

805 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page