top of page

MARS YENGEÇ BURCUNA GEÇİYOR ! GÜVENDE HİSSETMEYE ÇOK İHTİYACIMIZ OLACAK.


23 NİSAN-11 HAZİRAN ARASI BU BURÇTA KALACAK.


Savaş ve mücadele gezegeni Mars’ın ateşli, tutkulu ve atak enerjisi, duygusal Yengeç’in sularına girince enerjimiz haliyle duygulara ve bizi duygulandıran konulara odaklanacak. Her şeyden bir hassasiyet kasacağımıza eminim. Duygular incinecek alınganlık somurtkanlık artacak ve ilişkilerde havadan nem kapacağız. Mars Yengeç burcunda debil kabul edilir yani Mars bu burçta doğası gereği rahat etmez. Kendimizi daha fazla savunma ihtiyacı duyarız ve bu savunmayı duygusal çıkışlarla, kendimizi acındırarak veya karşımızdakinin yumuşak karnına oynayarak dikkat çekmeye veya kendimizi affettirmeye çalışırız. Bu yerleşimde Mars ruh hali değişen huysuz ve kolay hırçınlaşabilecek ve bu durumda içine kaçacak çekilecek kendi kendine içlenecek bir tutum benimseyebileceğimize işaret ediyor. Durup dururken eski anılar canlanabilir, geçmişte kimlerin sizi üzdüğü kırdığı incittiği aklınıza gelir. Bu dönemde güvenlik konuları ön plana çıkacak vatanseverlik, güvende olmak, güvenlik ağları yaratmak ve sınırları korumak önemli olacak. Aile ve çocuklarla ilgili duygusal temalar duyacağız.

Mars Açıları;

Nisan’ın bitmesine 1 hafta kaldı , bu bir haftada Mars herhangi bir majör açı yapmayacak, ne olacaksa Mayıs’ta olacak.

11 Mayıs’ta Mars Uranüs Sekstili var; Değişimler getirebilecek zamanlardayız. Bu açı etrafında ev aile yerleşim ve maddi konularla bize daha fazla güvence vereceğini düşündüğümüz konulara doğru ilerlemek üzere kalıcı değişimler yapmaya doğru adım atmak isteyebiliriz. Ancak hala bir yanımız duygusal nedenlerle bırakamama gidememe vaz geçememe sancıları çekiyor olabilir. Mars bugün ayrıca Kiron ile kare yapacağı için uzun süredir devame den bir takım konuların veya duygusal yaraların üzerindeki bantı aniden çekip çıkarabilir ve yara tekrar kanamaya başlayabilir. Katarsis zamanı olduğu kesin bol gözyaşlı günler selpak verenimiz eksik olmasın.

Mayıs ile tutulma mevsimi açılıyor zaten ve Mars’ın da Yengeç’te olması hepimizin ilişkilerinde dile getirilmesi gereken meselelere el atacağımızı anlatıyor. Ya konuşacağız ya konuşmayacağız işte bütün mesele bu. Bazılarımız duygularla savaşacak, bazılarımız zihinle ama hangisi ile savunacaksak kendimizi mutlaka bir içli melankolik melodramatik tarafımız olacak. Şimdiden içim şişti.

Mars ay sonuna doğru dış gezegenlerle açılar yapmaya başlayacak Neptün ile üçgen Plüton ile karşıtlık yapacak. İşte bence buralarda dananın kuyruğu kopacak fırtına da kopabilir tabi.

Hem içsel hem dışsal faktörler Mayıs sonuna doğru karman çorman belli belirsiz bizi aptala çeviren neye inanacağımızı şaşırtan etkilere taşıyor. Aldanma yanılma aldatılma veya kendimizi kandırma etkisi fazla olacak, aşırı fedakarlık ettiğimiz kişi veya durumları fark edeceğiz , yine de statükoyu korumak adına akışta kalma ve kıpırdamama arzusu bir yandan içimizi sararken değişime direneceğiz. Bazen akacak kan damarda durmuyor. Haziran ayı içinde Mars Plüton karşıtlığı var buna da o ay değinirim ama Mars’ın en zor halini Mayıs sonu Haziran başı deneyimleyeceğimizi söyleyebilirim. Şimdiden diyebilirim ki agresyon artacaktır ve öfkeli olan kaybeder.

BURÇLARA GÖRE MARS YENGEÇ GEÇİŞİ


KOÇ: Ev aile ve yerleşim alanında kurduğunuz bağları sizin için öne çıkaracak bir dönem. Anılar evle ilgili konular ebeveynlerle ilgilenmek çocukları korumak ve ihtiyaçlarına cevap vermek öncelikli olacak. Evinizi sevmek güven ve konforunuzu düşünmek isteyeceksiniz. Eviniz kaleniz olmalı diyeceksiniz. Evde daha çok çalıştığınız ve işlerinizin daha arttığı bir süreçte olabilirsiniz. Aile üyeleri ile duygusal çatışmalardan kaçınmakta fayda var.

BOĞA: Yakın çevre iletişiminde daha fazla duygusal konuşmalar yer alabilir. Özellikle kardeşler yakın akrabalar komşular ve okul arkadaşlarınızla iletişimde dengeyi kurmak için uğraş verebilirsiniz. Dinlemek ve anlamak empati kurmak için çabalayabilirsiniz veya siz anlaşılmak isteyeceksiniz. Taşınmak yer değiştirmek için çaba gösterenleriniz olacaktır. Yeni bir çevreye gitmek aşinalık ve alışkanlık geliştirmek te gerekebilir. Anılar anneyle kurulan bağlar ve kendinizi mahallenizde çevrenizde ne kadar güvende korunaklı hissediyorsunuz bu konu önemli olabilir. Bilgisayar cep tlf ve araçlara özen gösterilmelidir.

İKİZLER: Maddi konuları sembolize eden alandan geçecek olan Mars size para konularına fazlaca odaklandığınız bir iki ay getirebilir. Paranızı korumak güvene ve sağlama almak sizin için önemli olabilir. Bu dönemde harcamalar da artabilir. Anne baba aile veya eşle maddi paylaşımlar ön plana çıkabilir. Kazançları artırmak için daha hırslı ve atak olacağınız ve bunun için çok çaba sarf edeceğiniz bir zaman. Krediler borçlar vergi sigorta miras ve tazminat gibi konular gündeme gelebilir ve bu alanda gerekeni yapmak için aksiyona geçebilirsiniz.

YENGEÇ: Mars ‘ın burcunuzdan geçişi 2 ay sürecek, bu dönemde olması gerektiğinden daha hassas kırılgan ve öfkeli hissedebilirsiniz. Sözlere kolay alınıp kırılabilirsiniz. Kendinizi daha fazla ifade etme ve savunma ihtiyacı duyabilirsiniz. Baş , mide ve göğüs bölgenize dikkat etmeli, sindirim sisteminizi yormamalı ve stresi azaltacak şeylere yönelmelisiniz. İlişkiler, iş ortaklıkları ve evlilik hayatında bu dönemde biraz daha fazla mücadele içeren bir konu olacaktır. Bu dönemde estetik veya kalıcı estetik değişimler yapmak için dikkatli adım atılmalı çok emin değilseniz yaptırmamalı. Memnuniyetsizlik olabilir.

ASLAN: Mars sizlerin bilinçaltınızı sembolize eden alandan geçiyor olacak. Bu dönemde normalden daha fazla yorgunluk veya içe çekilmek isteyebilirsiniz. Duygularınızı analiz etmek isteyeceksiniz ve içinizde hissettiğiniz kırgınlık veya incinme varsa ilişkileri soğutmak ve geri çekilmek için istekli olabilirsiniz. Günlük düzende ve ritimde aileye ve çocuklara daha fazla zaman ayırmak onların iyiliği sağlığı ve beslenmesi ile ilgilenmek gerekebilir. İş alanınızda duygusal tartışmalar çıkabilir veya eski sorunlar güvensizlik veya kırgınlıklar su yüzüne çıkabilir. Duygusal stresleriniz olabilir sizi rahatlatacak Yoga Meditasyon Pilates enerji çalışmaları ve buna benzer rahatlatan alanlara yönelebilirsiniz.

BAŞAK: Mars Yengeç geçişi sizlerin arkadaşlıklar gruplar topluluklar alanınızda gerçekleşiyor. Arkadaşlıklarda bu dönem dikkatli ilerlemekte fayda var. Gruplar içinde sosyal ağlarda ve grup projelerinde güven sorunu veya gelecek planları içinde duygusal kırgınlıkların yer alabileceği etkiler olduğu için ilişkilerde ekstra hassas davranmakta fayda var. Eleştirel davranmak ve empati kurmamaktan ötürü ilişkiler yıpranabilir. Ekip çalışmaları ve takım aktiviteleri için birlik beraberlik duygusunu ve motivasyonu artıran çalışmaları yapılabilir.

TERAZİ: Mars geçişi sizin iş ve kariyer alanınızda gerçekleşiyor. Bu dönemde iş ve kariyer konularında çok daha fazla çaba ve mücadele göstermek zorunda kalabilirsiniz, işyerinizdeki arkadaşlarla veya otorite figürleri ile duygusal çatışmalar içerisine girebilirsiniz , ailenize annenize babanıza ve çocuklarınıza bu dönemde daha fazla ilgi ve alaka gösterme ihtiyacı hissedeceksiniz, bir iş projesine daha fazla emek enerji ve zaman harcamak gerekebilir , kendinizi kariyer konularında rahat konforlu ve güvenli hissetmek için uzun zamandır el atamadığınız değişimleri yapmak üzere harekete geçebilirsiniz.


AKREP: Burcunuzun yönetici gezegeni Mars 2 ay boyunca kendini zorda hissettiği Yengeç burcunda kalacak . Bu geçiş sizlerin uzakları yabancılarla ilişkileri akademik çalışmaları resmi ve hukuki işleri sembolize eden alanınızda yer alacak. Bu dönem içerisinde fikirlerinizi ve ideallerinizi hayata geçirmek için daha fazla çaba sarf edebilirsiniz, Eğitimler sınavlar daha fazla enerji gerektirecek. Basın Yayın sosyal medya konuları ve burada kurduğunuz iletişim Sizin için ön plana çıkacaktır. Dedikleriniz bir duyarlılık yaratabilir ya da siz hassas hissettiğiniz konularla ilgili fikirlerinizi açıklayabilirsiniz. Bu dönemde daha fazla Hak hukuk adalet arayabilirsiniz kendi fikirlerinizi savunmak ve hayata bakış açınızı karşı tarafa anlatmak için tartışabilirsiniz. Resmi kurumlarla veya hukuki işlerle ilgili pürüzleri halletmek veya resmi kurumlarla işleriniz varsa bu konunun üzerinde çalışabilirsiniz.


YAY: Mars Yengeç sizler için kredileri borçları vergi sigorta tazminat ve miras işlerini sembolize eden alanda 2 ay boyunca geçişini sürdürecek. Bu dönemde harcamalarınızı kontrol etmek bütçenizi sağlamlaştırmak veya ailenizle dengeli bir para paylaşımı sağlamak için daha fazla mücadele verebilirsiniz. Bu dönem içerisinde ödenmesi gereken paraların takibin iyi yapmalısınız bazı Sevgili Yaylar bu dönemde kredi veya borç almak için girişimde bulunabilirler Tüm bu işleri Mayıs sonuna kadar halletmeniz akıllıca olacaktır. iş kurmak işte ilgili yatırım yapmak gelirlerimizi doğru değerlendirmek sizin için bu ay oldukça önemli olabilir. Bu alan duygusal ihtiyaçlarımızı krizleri ve korkuları ile sembolize eden alan olduğu için Marsın bu alandaki geçişi sizi normalden daha fazla alıngan kırılgan yapabilir yakınlarınızla ve ailenizi iletişimi bozmamak üzere duygularınızı net ve objektif bir şekilde ifade etmeye çalışmalısınız.


OĞLAK: Sevgili oğlaklar Mars yengeç geçişi sizler için önemli bir 2 aya işaret ediyor ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları alanınızda gerçekleşecek olan Mars geçişi sizleri ilişkiler konusunda oldukça hassas dengeler içerisinde olmaya davet ediyor. Bu dönemde ilişkilerle ilgili eski anılar yaralar duygusal incinmeler alınganlıklar ve küslükler ortaya çıkabilir. Kendinizi normalden daha fazla ilişkilerin duygusal yönünü değerlendirmeye yöneltebilirsiniz. Bir ilişki size ne kadar güven veriyor koruma sağlıyor ya da size duygusal konfor alanı yaratıyor bu konuları düşünüp ilişkilerin geleceği hakkında kararlar alabilirsiniz. Sosyal Çevrenizde veya yakınlarınıza kurduğunuz ilişkide sevdikleriniz bu dönemde olması gerektiğinden daha fazla duygusal olabilir tepkileri duygusal olabilir karşılıklı anlayış hoşgörü ve empati kurarak bu geçişi sizin için mümkün olduğu kadar sakin ve huzurlu kılmak için çaba gösterebilirsiniz. İş ortaklıkları da bu dönemde aynı etkiler altında kalacağından anı dikkat ve hassasiyet burada da geçerli.


KOVA: Mars'ın yengeç geçişi sizlerin iş ve çalışma alanınızda yer alacak günlük düzeninizi sağlığınızı çalışma ritminizi ve günlük alışkanlıklarınızı sembolize eden alandan Mars'ın geçişi sizi daha yorucu bir çalışma temposu içerisinde sokabilir. bu dönemde başınıza mide ve sindirim sisteminizi Özen göstermelisiniz arzu ederseniz detoks yapabilir spora başlayabilir kilo vermek beslenmenizi dengelemek için adım atabilirsiniz. İş yerinde iş arkadaşlarınızla kurduğunuz iletişim bu dönem içerisinde önem kazanıyor ilişkiler normalden daha fazla hassasiyet içerisinde yürütülmelidir durup dururken duygusal konular açığa çıkarak alınganlık ve küslükler olabilir. Günlük düzeniniz içerisinde daha fazla hareket edeceğiniz tembellikten uzak durmanız gereken metabolizmayı çalıştıran bir beslenme ile bağışıklığınızı korumanız gereken bir dönemdesiniz.


BALIK: Mars'ın Yengeç geçişi sizlerin aşk ve romantizm alanınızda yer alacak. Bu dönem içerisinde aşk hayatınız daha fazla ön plana çıkabilir ve ilişkilerde daha tutkulu ve sahiplenici davranabilirsiniz. İlişkinizde daha fazla duygusal paylaşıma romantik etkileşime ihtiyaç duyabilirsiniz. Hayatında şu anda bir ilişkisi olmayan sevgili Balıklar bu dönem içerisinde bir ilişkiye adım atmak için daha fazla istekli olabilirler. İlişkisi olan sevgili Balıklar bu dönem içerisinde ilişkilerinde duygusal hassasiyetlere önem vermeleri gerekir,çiftler normalden daha fazla duygusal ne alıngan hissedebilirler. yaratıcı projeleri olan veyahobilere yönelmiş olan balıklar için de bu dönemde sezgilerini yaratıcılıklarını kullanarak el becerilerini ortaya dökebilecekleri çok güzel bir dönem. çocuk sahibi olmak hamile kalmak annelikle ilgili veya çocuklarla ilgili konularla ilgilenmek için de öne çıkan bir zaman dilimidir.


Naz Bayatlı


588 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page