top of page

SATÜRN RETRO NELERİ YAPILANDIRMALIYIZ?

SATURN RETRO 23 MAYIS-12 EKİM 2021


Satürn Geri harekete başlayınca iş ve kariyer konuları, hayatımızda ilerlemek için harekete geçtiğimiz ne konu varsa tekrar gözden geçirilmek, değerlendirilmek için yavaşlar beklemeye geçer ve gerekiyorsa yeniden yapılandırılmak ve yeni bir bakış açısıyla ele alınmak üzere üzerinde düşünülmeye başlanır.

Satürn gibi bir gezegen R olunca bunu hissetmemek elde olmaz, kendi gerçekliğimizi gözden geçirmek, profesyonelce davranamadığımız noktaları görmek zorunda kalırız. Hayatımızın önemli alanlarında doğru noktada mıyız, planlarımız sağlam mı, yeteneklerimiz veya becerilerimiz yeterli mi kalıcı adımlar atacak planları yapabildik mi gerçekliğimizi net ve objektif görebiliyor muyuz gibi sorular sorarız hatta kaçındığımız görmemek istediğimiz eksik kaldığımız konularda burnumuzun dibinde bitmeye başlar. Ekim ayının ortalarına kadar iş hayatında ve kariyer konularında tamamlamak için uğraş vereceğimiz işler mutlaka olacaktır.

Satürn aynı zamanda Karmayı simgeleyen, Akaşik kayıtlarımızı tutan, kader planımızda sorumluluklarımızın ne olduğunu anlatan gezegendir. Bağlarımızı kurarken nasıl bir tutum benimsediğimizi anlatır. Kova burcunda bireysel özgürlüklerinize sahip çıkmanız, özel hayatınız, sınırları nerede nasıl çizdiğiniz gibi konulardaki eksiklikleriniz düşünülmeye başlayacaktır. İlişkilerde hayata bakış açınız ve kafaca ne kadar nasıl kiminle uyum sağladığınız veya sağlayamadığınızı düşüneceksiniz. En önemlisi dostluklar arkadaşlıklar masaya yatırılacaktır. Bir ekip ruhu yakalamak dostlukları pekiştirmek veya yeniden kurmak söz konusu olacaktır.


KOÇ : ARKADAŞLIKLARINI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRECEK. KİMLER ÖNEMLİ KİMLERLE HAYAT GÖRÜŞÜ FARKLI DEĞERLENDİRECEK. ARKADAŞLARLA İŞ PROJELERİ OLABİLİR BUNLARI İNCE DETAYLARDA ŞEKİLLENDİRECEK. ESKİDEN BAŞLAMIŞ AMA TAMAMLAYAMADIĞI İŞ KONULARINA EL ATACAK.GRUP FAALİYETLERİ YAPACAK VE ESKİ KÖYE YENİ ADET GETİRECEK.


BOĞA: İŞ VE KARİYER KONULARINA EL ATACAK VE KENDİNİ DAHA PROFESYONEL VE TEKNİK OLARAK TA GÜÇLÜ KILACAK ÇALIŞMALAR YAPACAK. ANNE VEYA ÇOCUKLARLA İLİŞKİLERİ GÖZDEN GEÇİRECEK. ÖZGÜRLÜKLERİN ÖNEMLİ OLDUĞU VE BİREYSEL YARATICILIĞININ SERBESTÇE İFADE EDİLMESİ İÇİN ÇABA SARF EDECEK.


İKİZLER: HAYATA BAKIŞ AÇISI ÖĞRENDİKLERİ KENDİNİ NASIL İFADE ETTİĞİ VE FİKİRLERİNİ NASIL AKTARDIĞI İLE İLGİLİ BİR FARKINDALIK YAŞAYACAK. HUKUKİ VEYA RESMİ İŞLERDE EKSİK GEDİK NE VARSA TAMAMLAMA ZAMANIDIR. YURT DIŞI İŞLERİ, YABANCILARLA KURULAN BAĞLAR AKADEMİK İŞLERDE TAMAMLAMAK İÇİN GÜZEL BİR DESTEK VAR. BASIN YAYIN MATBAA İŞLERİ KÜLTÜREL VE FELSEFİ KONULARDA KENDİSİNİ UZMANLAŞTIRACAK EĞİİTMLER VEBİLGİ PAYLAŞIMLARI İLE GÜÇ KAZANACAK. DİJİTAL İŞLERDE VEYA SOSYAL MEDYA ALANINDA YENİDEN YAPILANARAK İLERLEYECEK.


YENGEÇ: MADDİ KONULAR KREDİLER VE BORÇLARIN AİLEYLE PARA PAYLAŞIMININ VERGİ SİGORTA VEYA TİCARİ İŞLERİN EKSİK GEDİK TARAFLARINI TAMAMLAMAK İÇİN UĞRAŞ VEREBİLİRLER. BİRAZ KEMER SIKMAK VE HARCAMALARI DARALTMAKLA İLGİLİ KARAR ALABİLRİLER. BİR İŞ OLUŞUMU VARSA BU KONUYU SOMUTLAŞTIRMAK İÇİN ÇABA HARCAYABİLİRLER.


ASLAN: İLİŞKİLER ALANINDA GERÇEKÇİ OLMAK VE NETLEŞMEK İÇİN ÇABA HARCAYABİLİRLER. EVLİLİK UZUN SÜRELİ İLİŞKİLER VEYA İŞ ORTAKLIKLARI İÇİN GÖZÜNÜZE BATAN KONULARI ELE ALMAK İÇİN UĞRAŞ VEREBİLİRSİNİZ. İLİŞKİLERİ KALICI KILMAK VEYA SAĞLAMLIĞINI TEST ETMEK İÇİN DURUMLAR ORTAYA ÇIKABİLİR. HAYATA GEÇİRMEK İSTEDİĞİNİZ BİR İŞ VEYA KARİYER PROJESİ VARSA BU KONUDA NE KADAR BECERİKLİ VE YETENEKLİ OLDUĞUNUZU DÜŞÜNEBİLİR UZMANLAŞMAK İÇİN ÇABA GÖSTEREBİLİRSİNİZ.


BAŞAK: İŞ HAYATINIZDA VEYA İŞ ORTAMINIZDA BİR TAKIM ELE ALINMASI GEREKEN İŞLER OLACAKTIR. İŞTE KURULAN BAĞLAR EKİP ÇALIŞMALARI VEYA DOSTLUKLAR ELDEN GEÇİRİLMELİDİR. SAĞLIĞINIZA BAKMAK ZORUNLULUĞU HİSSEDEBİLİRSİNİZ. KALP DAMAR OMURGA VARİS VE BACAĞIN ALT KISIMLARI İLE İLGİLİ ÖZEN VE BAKIM GÖSTERMEK GEREKEBİLİR.


TERAZİ. AŞK İLİŞKİLERİ BU DÖNEMDE ELE ALINABİLİR. İLİŞKİLERDE HAYAT GÖRÜŞÜNÜZ VE GELECEĞE NASIL BAKTIĞINIZ UYUŞUYOR MU? NE KADAR İLİŞKİLERDE ÖZGÜRSÜNÜZ VEYA ÖZGÜR BIRAKMAK BIRAKILMAK İSTEDİĞİNİZ SINIRLAR NELER. YARATICI YANINIZI ORTAYA YETERİ KADAR KOYABİLİYOR MUSUNUZ? HOBİLERDE UZMANLAŞMAK İŞ KURMAK VEYA PARA KAZANMAK İÇİN ATILIM YAPTINIZ MI YAPACAK MISINIZ NE KADAR UĞRAŞ VERDİNİZ VB GİBİ KONULAR ÖN PLANDA OLACAKTIR. ÇOCUKLARINIZLA KURDUĞUNUZ İLİŞKİYİ VE BAĞI ELE ALMAK GÖZDEN GEÇİRMEK VE NET BİR ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME YAPMA ZAMANIDIR.


AKREP: EV AİLE VE YERLEŞİMLE İLGİLİ KONULARDA PLANLARINIZI TEKRAR GÖZDEN GEÇİREBİLİRSİNİZ. EV ALMAK VE SATMAK İÇİN ŞU ANA KADAR NE YAPTIĞINIZI VE NEYE KARAR VERMEK İSTEDİĞİNİZİ DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ. EVLENMEK EV KURMAK VEYA AİLE OLMAK İÇİN NELER YAPMALISINIZ VE GELECEĞE SAĞLAM KÖKLERLE NASIL İLERLEMEK İSTİYORSUNUZ DÜŞÜNME ZAMANI. EV SATMAK İÇİN DEĞİL AMA ALMAK İÇİN İYİ BİR ZAMAN OLABİLİR. YERLEŞİMLE EVLE İLGİLİ EKSİK GEDİK İŞLERİ TAMAMLAMAK İÇİN DE ADIM ATILABİLİR.


YAY: İLETİŞİM VE ZİHİNSEL İŞLER ALANINIZDA YER ALAN SATÜRN GERİLEMESİ NEDENİYLE BU DÖNEMDE BİLGİNİZİ NASIL PAYLAŞTIĞINIZ İLETİŞİMDE BULUNDUĞUNUZ KENDİNİZİ NASIL İFADE ETTİĞİNİZ İLE İLGİLİ KENDİNİZİ DAHA NET VE OBJEKTİF OLARAK DEĞERLENDİREBİLİRSİNİZ. ZİHİNSEL PROJELERİN ÖNE ÇIKACAĞI BİR ZAMANDIR. PROJELERİ VE İŞ ATILIMLARIN ELE ALACAĞINIZ VE TAMAMLAYICI BİRİ ÇALIŞMA İÇİNDE OLACAĞINIZ BİR DÖNEM. EKSİK EĞİİTMLER VARSA TAMAMLANABİLİR. TAŞINMAK VE YER DEĞİŞTİRMEK İÇİN HAREKETE GEÇEBİLİRSİNİZ. KARDEŞLER KOMŞULAR VE YAKIN ÇEVRE İLİŞKİLERİ İÇİNDE İLİŞKİLERİ DAHA SAĞLAMLAŞTIRMAK VE SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN UĞRAŞ VEREBİLİRSİNİZ.


OĞLAK: MADDİ KONULAR YATIRIMLAR BİRİKTİRİLEN PARALAR ALANINIZDA GERİ HAREKETTE BULUNACAK OLAN SATÜRN SİZLERE PARA KONULARINDA KENDİNİZİ DERLEMEK VE TOPARLAMAK İÇİN FIRSAT VERECEKTİR. NEREYE PARA HARCADIĞINIZI VEYA MASRAFLARINIZ KONUSUNDA SİZE YENİDEN BİR DEĞERLENDİRME VE YAPILANMA VEREBİLECEK BİR DÖNEMDESİNİZ. SİZE KATMA DEĞER KATAN VEYA KATMAYAN GELİR MODELLERİNİ VE BUNA BAĞLI TUTUM VE BECERİLERİNİZİ PEKİŞTİRMEK DEĞİŞTİRMEK VEYA DEĞİŞİK BİR BAKIŞ AÇISIYLA ELE ALMAK İÇİN ÖNEMLİ BİR DÖNEMDESİNİZ.


KOVA: HAYATA BAKIŞ AÇINIZI GÖRÜNÜMÜNÜZÜ İLİŞKİLERİ VE ORTAKLIKLARI YENİDEN DEĞERLENDİRMEK SİZE GERÇEKÇİ GELMEYEN NET OLMAYAN VE GİTMEK İSTEDİĞİNİZ HEDEFE SİZİ ULAŞTIRMAYACAK İŞLERLE VEYA KİŞİLERLE ARANIZA MESAFE KOYMAK İÇİN DEĞERLİ BİR FARKINDALIK VE GÖZLEM ZAMANI OLACAKTIR. FİZİKSEL OLARAK SAĞLIĞINIZI VE GÖRÜNÜMÜNÜZÜ YENİDEN ELE ALMAK VE İSTEDİĞİNİZ FORMA KAVUŞMAK İÇİN SATÜRN SİZE NE YAPMANIZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜRECEKTİR.


BALIK : SİZİ SIKAN STRESE SOKAN GÜNLÜK HAYAT VEYA İŞ VE ÇALIŞMA ORTAMI İLE VAR OLAN SORUNLARI NET GÖREBİLMEK İÇİN ZAMAN HARCAYACAĞINIZ BİR SÜREÇTESİNİZ. RUH VE BEDEN BÜTÜNLÜĞÜNÜZÜ DENGELEMEK ÇOK ÖNEMLİ OLACAK. ÖZGÜR KALMAK İSTEDİĞİNİZ KENDİ BAŞINIZA HAREKET ETMEK İSTEDİĞİNİZ KONULARA DERİN BİR BAKIŞ GETİREBİLİRSİNİZ. ÇALIŞMAK VEYA KENDİNİZ İÇİN ÇALIŞMAK ALANINDA SİZİ GERİDE TUTAN ZORLUKLARIN NE OLDUĞUNU NET BİR ŞEKİLDE GÖRÜP SAĞLAM BİR İŞ VE HAYAT PLANI YAPMAK GEREKLİLİĞİNİ FARK EDEBİLİRSİNİZ. SAĞLIĞINIZA ÖZEN GÖSTERMEK BU DÖNEMDE ÖN PLANDA OLMALIDIR.


NAZ BAYATLI

510 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page