top of page

VENÜS İKİZLER BURCUNDA RETRO & BURÇLARA ETKİSİ

Güncelleme tarihi: 31 May 2020


VENÜS 12-13 MAYIS ‘TA DURAĞAN - 14 MAYIS TARİHİNDE RETRO- 26 HAZİRAN’DA İLERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR.

Venüs ilişkiler ve maddi değer gezegeni Mayıs’ın ortasında geri harekete başlayacak. En son Mayıs 2012 de İkizler’de Retro olmuş.


Venüs 10 Nisan’da gölgeli günlerine başlamıştı. Bu dönemde çıkan iş sözleşmeleri, ilişkiler, aşk alım satım adımları veya kararları, maddi konular ve ortaklık fikirleri, ancak 30 Temmuz’dan itibaren netliğe ve açıklığa kavuşabilir. Evlilik tarihlerini 14 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasına almamak bu Venüs gerilemesinin en başta önerisini yapabileceğimiz konusudur.

Venüs İkizler burcunda iletişim, eğitim, yolculuk planları, araç alımı, bilgisayar veya cep telefonu harcamaları kardeşler ve yakın çevre ile ilişkilerde problemler yaşamamıza sebebiyet verebilir. 3 Mayıs tarihinde Venüs Neptün ile kare açı içerisinde olacak. İlişkilerde ve iletişimde henüz Retro başlamadan karışıklıklara sebebiyet verebilir. Anlaşılmakta zorlanabiliriz, iletişim karmaşası ortaya çıkabilir. Bu tarihte ortaya çıkan konular özellikle ilişkilerle ve para ile ilgili benzeş konulara Temmuz sonunda bir kere daha geri döneceğiz veya tarih olarak bu sıralarda çözüme kavuşturacağız.


12 Mayıs özellikle ilginç bir gün çünkü Mars Kova’nın son derecesinde ve değişen ay düğümlerine olumlu açı yapıyor. Bir yandan yeni fikirler ve atılımlar olacak ki çok yoğun iletişimi çok fazla bir döneme giriyoruz, bir yandan da seçenekler arasında kalıp alternatifleri değerlendirmek için kararsız kalıp ilişkileri yönetmek gerekecek.


22-23 Mayıs İkizler burcunda yeni ay olacak ve Merkür ve Venüs R yeniaya eşlik edecek. İnanılmaz hızlı, çevik ve çözüme yönelik davranmak durumundayız. Kafamız tıkır tıkır çalışırken ters giden işlere ilişkilere yüzeysel de olsa günü kurtaracak çözümler bulacak kadar esnek ve kıvrak olacağız. Bu süreçte eskiden gelen ilişki temaları konuşmaları ve kararları bir kez daha önümüze gelebilir. Herkes konuşmak anlatmak ve ne düşündüğünü ne hissettiğini ifade etmek isteyecek. Kaosa odun atmaktan başka bir işe yaramasa da en azından konuşma imkanı olacaktır. Okuma yazma eğitim ve sınav süreçleri bu dönemde tam gaz harekete geçebilir ve öğrenciler için kalem oynatma zamanıdır. Zihinsel olarak oldukça aktif olabileceğimiz bir döneme işaret ediyor. Aynı zamanda yolculuklar ve seyahatleri başlatmak için hepimiz içimizde güçlü bir istek duyabiliriz. Yeniayın ardından 24-25 Mars Ay ve Uranüs olumlu açı içerisinde olacak. Duygusal enerjimiz oldukça fazla olacak. Özlemlerimizi daha derinden hissedeceğiz ve kavuşmak istediklerimizle bir araya gelmek için istekli olacağız.


Mayıs sonu Merkür geri harekette bulunacağı Yengeç burcuna geçiyor daha duygusal nostaljik ve aile ve sevdiklerimize yönelik düşünceler içinde olacağımız Haziran ayına gireceğiz.

Tüm bu gökyüzü göstergeleri ile ilgili yazılara daha sonra ulaşabilirsiniz.


VENÜS RETRO BURÇLARA ETKİSİ

Öncelikle yükselen burcunuzu daha sonra öz burcunuzu okuyunuz.


KOÇ

· İletişim konuları Koçlar için bu retroda odak noktası olacaktır.

· Yolculuk ve seyahat planlarınız varsa bu tarihlerde bir plana yatırım yapmak çok akıllıca olmaz.

· Bilgisayar cep telefonu ve araçlar alınıp satılmaz.

· Kurs ve eğitimler için başlangıç niteliğinde kararlar alınmaz

· Kardeşler ve yakın çevre iletişim ve ilişkilerde pürüzler çıkabilir.

· Zihinsel projeler, web siteleri ve bloglar, satış pazarlama , tanıtım işleri için lansman ve başlangıçlar yapılmamalıdır.

· Kitap dergi vb yayınlar için kesinlikle 12 Temmuz sonrası beklenmelidir.

· Sınavlar ve eğitimle ilgili konularda problemler yaşanabilir.


BOĞA

· Para konuları özellikle bu dönemde Boğalar için odak noktasında olacaktır.

· Alım satım ödemeler krediler ve borçlar gibi konularda yeni adımlar atmamak akıllıca olur, geçmişten gelen bu temalarla ilgili işler varsa bu dönemde tekrar gündeme gelir konuşma iletişim yazışma gerçekleşebilir. Yine de kararı Retro bitimine saklamakta yarar var.

· Mali olarak size külfet getirecek harcamalar çıkabilir, bütçenizi zorlayacak alımlar yapmamak gerekebilir. Yine de yeni bir şey alacaksanız hem fiyat hem işlevi bakımından çok iyi düşünüp karar almak gerekir.

· Bu dönemde iş kurmak ticari atılım yapmak veya ortaklık başlatmak için hiç bereketli olmayacaktır.

· İş ortaklıkları ile ilgili pürüzler varsa bunları halletmek için konuşmalar yapılabilir.

· Bu dönemde estetik ve güzellik ile ilgili kalıcı değişimleri yapmamak gerekir. Venüs burcunuzun yöneticisi olduğu için özellikle burcunuz için bu konularda dikkatli olmak faydalı olur.


İKİZLER

· Venüs burcunuzda geri harekette bulunacağı için özellikle güzellik ve estetik ile ilgili olarak kalıcı değişiklikler yapmak için uygun bir zaman olmayacaktır.

· İlişkilerde iletişim problemleri olabilir. Kişilerle kurduğunuz iletişimde aksaklıklar, gerginlik, telaş ve yanlış anlaşılmalar yer alabilir.

· Bu dönem içerisinde yeni bir ilişkiyi başlamak pek yerinde olmaz Venüs Retro hareketi bittikten sonra aldığınız kararları değiştirme ihtimaliniz olabilir.

· Venüs alım satım parayı değerlendirme ve yatırım yapma araçlarıyla ilgili girişimlerde beklemenizi veya her türlü seçeneği göz önünde bulundurmak zorunda hissettiğinizden ikilemlere uğrayabileceğinizi gösterir bu nedenle bu gibi maddi konularda karar vermek zor bir süreç olabilir.

· Eğitimler, yolculuklar, web siteleri, satış pazarlama, zihinsel projeler vb gibi konularda yeni başlangıçlar yapmaktan ziyade eskiden gelen eksiklikleri tamamlamak daha akıllıca olacaktır.


YENGEÇ

· Bu Venüs Retro döneminde gizli saklı ilişkiler, arkadan konuşmak, dedikodu veya müdahil olmak istemediğiniz konulara dahil olmak gibi duygusal ve zihinsel stresler yaşayabilirsiniz.

· Enerjinizi çok daha fazla iç dünyanıza yöneltmek ve aşırı yorucu iletişimden uzak durmak isteyebilirsiniz.

· İş yerinizde yer alan veya günlük hayat ritminizde çevrenizde yer alan kişilerin sizi anlamadıklarını düşünebilir, iletişimde geri planda durmak isteyebilirsiniz.

· Sözler yazılar evraklar resmi evraklar ve belgeler bu dönemde hele mali değer taşıyan evraklara dikkat etmek gerekir.

· Hayatınızda önemli saydığınız kadın figürlerinin dertlerine problemlerine stres veya sağlık problemlerine yönelik yardımcı olmak iyilik etmek gibi bir çabanız olabilir.

· Sanat estetik spiritüel konular ile ilgili okumak anlatmak eğitim almak

· Bilinçaltını rahatlatacak aktivitelere katılmak için istekli olabilirsiniz.

ASLAN

· Bu Venüs Retro dönemi arkadaşlıklar, sosyal çevreler, gelecek faaliyetleri ve umutları alanınızda gerçekleşecek. Dolayısıyla, arkadaşlıklarda gerginlikler, iletişim problemleri yer alabilir. Sözlere dikkat etmeli, yanlış anlaşılmak gibi durumlar söz konusu olabileceği için konuştuğumuz konularda açık ve net olmak önemli olacaktır.

· Eski arkadaşlarla bir araya gelmek ve sosyalleşmek mümkün. Eskiden gelen problemlere tekrar yeni bir ışık altında bakmak gerekebilir.

· Gelecek projeleri planladığınız bir dönemde olabilirsiniz, eğitimler, kurslar, yolculuklar veya topluluk faaliyetleri için yeni başlangıçlar yapmak için uygun değildir, ancak geçmişte konuştuğunuz buna dair konular varsa tekrar gündeme gelebilir.

· Arkadaşlarla iş bağı kurmak iş için bir sosyal çevreye girmek, işle ilgili ekipleri yönetmek bu dönemde gündemde olabilir ancak sağlam temeller atmak ve net adımlar atabilmek için iş ve gelecek planları konusunda Temmuz sonundan sonra ancak netleşebilirsiniz.


BAŞAK

· Bu Venüs Retro dönemi sizin için kariyer konularını sembolize eden alanda gerçekleşecek. Bu dönemde işle ilgili yeni başvuru yapmak veya iş değiştirmek için uygun zaman değildir. Ancak eskiden başvurduğunuz işler varsa onlardan haber çıkabilir.

· Toplumsal alanda veya topluluklar önünde öne çıkmak için her hangi bir girişim veya etkinlik olacaksa, iletişim konuları bu süreçte sıkıntılı ve stresli geçebilir. Kendinizi ifade ederken yanlış anlaşılmakla ilgili veya teknik sıkıntılar yer alabilir.

· Anne veya hayatınızdaki önemli kadınlarla ilgili sıkıntılarla uğraşmak gerekebilir.

· Ebeveynlerinizle ilişkilere dikkat etmek gerekir.

· İşle ilgili kararlar, işle ilgili sözleşmeler veya evraklarla ilgili terslikler ortaya çıkabilir.

· Evde tamir tadilat veya eksikliklere karşı harekete geçmek için acele etmemek gerekir bu dönemde tamiri başlatılacak konular uzun ve zahmetli geçer çok masraflı olabilir.


TERAZİ

· Venüs burcunuzun yönetici gezegeni olması bakımından bu Venüs Retro süreci özellikle sizin için etkili olabilir. Uzaklar yabancılar akademik işler basın yayın baskılı işler hukuki konular ve resmi işleri sembolize eden alanda gerçekleşecek gerileme hareketi ile birlikte bu konuları kapsayan planlarınızda gecikmeler veya ertelenmeler söz konusu olabilir.

· Akademik çalışmalar, sınavlar veya kitap basın yayın baskılı malzemelerle ilgili işleri engebeli ilerletecek bir süreçtir. İçinde sanat estetik görsellik anlatım içeren konular varsa bunlarla ilgili başlangıçları bu dönemde yapmamak gerekir.

· Hukuki süreçler bu dönemde başlatılmamalıdır. Bu dönemde resmi evraklar yazışmalar ve konuşmalar kafa karışıklığı veya gecikme ertelenme içerir. Ya a geçmişten gelen bu tür süreçler varsa sonuçlarını ancak yaz sonu alabilecek olabilirsiniz.

· Uzun yolculukları planlamak ve başlangıç yapmak için uygun dönem değil bir çok değişim ve değişiklik gerekecektir. yabancılar, farklı kültürler ve yaşam biçimlerine uyum sağlamak, bu kültürlerden gelen insanlarla anlaşmak zor olacaktır.

·

AKREP

· Bu Venüs geri hareketi sizlerin krediler borçlar ticari faaliyetler aile ile para paylaşımı alanınızda gerçekleşecek.

· Bu dönemde işlerle ilgili maddi konuları ele alırken zorluklar yaşayabilirsiniz. Kredi kartları, ödemeler ve bankaya borç başvuruları gibi konularda stresler ortaya çıkabilir. Para transferlerinize dikkat ediniz.

· Online sitelerden alışveriş yaparken dikkatli olmakta fayda var.

· İş ortaklıkları ve ticari faaliyetlerde yeni başlangıçlar yapmamak akıllıca olacaktır.

· Ailenizin maddi durumunu desteklemek veya borçlarını ödemek için adım atabilirsiniz.

· Vergi ve sigorta ödemeleriniz varsa ödemeyi zamanında yapmayı unutmayınız

· Bilinç altı ve psikolojik konularda size destek verecek kişilerle bağlantı kurabilir, ruh ve beden bütünlüğü için terapiler alabilirsiniz.

· Genel olarak aileden kişilerle, partnerinizle veya eşle duygusal krizler yaşayabilirsiniz.


YAY

· Bu Venüs gerilemesi sizin ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları alanınızda olacak valla sevgiliniz gitmeyecek, evliliğiniz arap saçına dönmeyecek, eskiler geri dönüp dönüp yine kapı dışarı edilmeyecek, yeni ilişkilere başlayın hiç bitmeyecek . (desem de siz yine dikkatli olunuz)

· İş ortaklıkları, sözleşmeler ve resmi işlemler ve hukuki süreçler başlatmak için uygun bir zaman değildir.

· Arkadaşlıklar ve sosyal gruplarda iletişim ve aktiviteler açısından gecikmeler aksamalar ve iletişim kopuklukları yer alabilir.


OĞLAK

· Bu Venüs Retro sizlerin iş ve çalışma alanınızda gerçekleşecek. Bu dönemde yeni bir işe başlamak veya iş görüşmeleri başlatmak için çok elverişli bir zaman dilimi olmayacaktır.

· İş ve çalışma alanınızda çok yoğun iletişim bombardımanı altında kalabilirsiniz. İletişimde bu anlamda zorlanma ve yanlış anlaşılmalar yer alabilir. Çalışma arkadaşlarınızla iletişimde maksimum dikkatli olmakta fayda var.

· Sağlık konuları şeker, böbrekler, sindirim beslenme, eller parmaklar kollar ve solunum yolları burun nefes alma gibi bölgelerde sağlığınıza özen göstermelisiniz.

· Evcil hayvanlara özen ve bakım önem kazanabilir.

· İşle ilgili yazışmalar artacaktır. Kendinizi iyi net ve anlaşılır ifade etmek için çaba sarf edebilirsiniz.


KOVA

· Bu Venüs gerilemesi sizin aşk ve romantizm alanınızda gerçekleşecek. Eski aşklar geri gelebilir. Yeni ilişkiler başlatma en için en harika zaman değildir.

· Var olan ilişkinizde iletişim problemleri olabilir.

· Kalbi boş olan Kovalar İlişkilerde birden fazla seçenek arasında kalıp hangisini seçmek istediğiniz kim karar veremeyebilirsiniz.

· Hobiler ve yaratıcı çalışmalar içinde sanat estetik ilişkiler danışmanlık iletişim olan her iş ve yaratıcı alan için bu dönemde problemli bir süreç yer alabilir.

· Yine de çok fazla insan arkadaş ve sosyal aktivite içinde olmaktan özle hayatınıza çok vakit ayıramayıp ilişkilerde elektrikli anlar yaşanabilir.


BALIK

· Bu Venüs Retro sizin ev aile ve yerleşim alanınızda gerçekleşecek. Bu dönemde ev taşımak ev almak ve satmak çok akıllıca olmayacaktır. Maddi bakımdan zarar etme durumu söz konusu olabilir. Ancak ikinci el veya kelepir mallar veya taşınmazlar için adım atılabilir.

· Aile içinde aranızda yer alan iletişimde yanlış anlaşılmalar kopukluklar olabilir.

· Evdeki TV elektrik elektrikli ev aletleri telefon veya internet gibi teknolojik donanımlarda aksamalar ve arızalar çıkabilir.

· Ev içinde tadilat tamirat bakım ve değişiklik yapmak için hiç de uygun bir zaman değildir.

· Aile ile para paylaşımı akrabalar ve eşle maddi konularda stres yaşanabilir.

· Evden çalışan Balıklar varsa bu dönemde işle ilgili iletişimi ve trafiği yönetmek zor olabilir.

Hasarsız atlatacağımız ilişkilerimizi akıllıca ele alacağımız bir Venüs gerilemesi diliyorum.


Naz Bayatlı2.710 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page