top of page

VENÜS İKİZLER BURCUNDA RETRO & BURÇLARA ETKİSİ

Güncelleme tarihi: 31 May 2020


VENÜS 12-13 MAYIS ‘TA DURAĞAN - 14 MAYIS TARİHİNDE RETRO- 26 HAZİRAN’DA İLERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR.

Venüs ilişkiler ve maddi değer gezegeni Mayıs’ın ortasında geri harekete başlayacak. En son Mayıs 2012 de İkizler’de Retro olmuş.


Venüs 10 Nisan’da gölgeli günlerine başlamıştı. Bu dönemde çıkan iş sözleşmeleri, ilişkiler, aşk alım satım adımları veya kararları, maddi konular ve ortaklık fikirleri, ancak 30 Temmuz’dan itibaren netliğe ve açıklığa kavuşabilir. Evlilik tarihlerini 14 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasına almamak bu Venüs gerilemesinin en başta önerisini yapabileceğimiz konusudur.

Venüs İkizler burcunda iletişim, eğitim, yolculuk planları, araç alımı, bilgisayar veya cep telefonu harcamaları kardeşler ve yakın çevre ile ilişkilerde problemler yaşamamıza sebebiyet verebilir. 3 Mayıs tarihinde Venüs Neptün ile kare açı içerisinde olacak. İlişkilerde ve iletişimde henüz Retro başlamadan karışıklıklara sebebiyet verebilir. Anlaşılmakta zorlanabiliriz, iletişim karmaşası ortaya çıkabilir. Bu tarihte ortaya çıkan konular özellikle ilişkilerle ve para ile ilgili benzeş konulara Temmuz sonunda bir kere daha geri döneceğiz veya tarih olarak bu sıralarda çözüme kavuşturacağız.


12 Mayıs özellikle ilginç bir gün çünkü Mars Kova’nın son derecesinde ve değişen ay düğümlerine olumlu açı yapıyor. Bir yandan yeni fikirler ve atılımlar olacak ki çok yoğun iletişimi çok fazla bir döneme giriyoruz, bir yandan da seçenekler arasında kalıp alternatifleri değerlendirmek için kararsız kalıp ilişkileri yönetmek gerekecek.


22-23 Mayıs İkizler burcunda yeni ay olacak ve Merkür ve Venüs R yeniaya eşlik edecek. İnanılmaz hızlı, çevik ve çözüme yönelik davranmak durumundayız. Kafamız tıkır tıkır çalışırken ters giden işlere ilişkilere yüzeysel de olsa günü kurtaracak çözümler bulacak kadar esnek ve kıvrak olacağız. Bu süreçte eskiden gelen ilişki temaları konuşmaları ve kararları bir kez daha önümüze gelebilir. Herkes konuşmak anlatmak ve ne düşündüğünü ne hissettiğini ifade etmek isteyecek. Kaosa odun atmaktan başka bir işe yaramasa da en azından konuşma imkanı olacaktır. Okuma yazma eğitim ve sınav süreçleri bu dönemde tam gaz harekete geçebilir ve öğrenciler için kalem oynatma zamanıdır. Zihinsel olarak oldukça aktif olabileceğimiz bir döneme işaret ediyor. Aynı zamanda yolculuklar ve seyahatleri başlatmak için hepimiz içimizde güçlü bir istek duyabiliriz. Yeniayın ardından 24-25 Mars Ay ve Uranüs olumlu açı içerisinde olacak. Duygusal enerjimiz oldukça fazla olacak. Özlemlerimizi daha derinden hissedeceğiz ve kavuşmak istediklerimizle bir araya gelmek için istekli olacağız.


Mayıs sonu Merkür geri harekette bulunacağı Yengeç burcuna geçiyor daha duygusal nostaljik ve aile ve sevdiklerimize yönelik düşünceler içinde olacağımız Haziran ayına gireceğiz.

Tüm bu gökyüzü göstergeleri ile ilgili yazılara daha sonra ulaşabilirsiniz.


VENÜS RETRO BURÇLARA ETKİSİ

Öncelikle yükselen burcunuzu daha sonra öz burcunuzu okuyunuz.


KOÇ

· İletişim konuları Koçlar için bu retroda odak noktası olacaktır.

· Yolculuk ve seyahat planlarınız varsa bu tarihlerde bir plana yatırım yapmak çok akıllıca olmaz.

· Bilgisayar cep telefonu ve araçlar alınıp satılmaz.

· Kurs ve eğitimler için başlangıç niteliğinde kararlar alınmaz

· Kardeşler ve yakın çevre iletişim ve ilişkilerde pürüzler çıkabilir.

· Zihinsel projeler, web siteleri ve bloglar, satış pazarlama , tanıtım işleri için lansman ve başlangıçlar yapılmamalıdır.

· Kitap dergi vb yayınlar için kesinlikle 12 Temmuz sonrası beklenmelidir.

· Sınavlar ve eğitimle ilgili konularda problemler yaşanabilir.


BOĞA

· Para konuları özellikle bu dönemde Boğalar için odak noktasında olacaktır.

· Alım satım ödemeler krediler ve borçlar gibi konularda yeni adımlar atmamak akıllıca olur, geçmişten gelen bu temalarla ilgili işler varsa bu dönemde tekrar gündeme gelir konuşma iletişim yazışma gerçekleşebilir. Yine de kararı Retro bitimine saklamakta yarar var.

· Mali olarak size külfet getirecek harcamalar çıkabilir, bütçenizi zorlayacak alımlar yapmamak gerekebilir. Yine de yeni bir şey alacaksanız hem fiyat hem işlevi bakımından çok iyi düşünüp karar almak gerekir.

· Bu dönemde iş kurmak ticari atılım yapmak veya ortaklık başlatmak için hiç bereketli olmayacaktır.

· İş ortaklıkları ile ilgili pürüzler varsa bunları halletmek için konuşmalar yapılabilir.

· Bu dönemde estetik ve güzellik ile ilgili kalıcı değişimleri yapmamak gerekir. Venüs burcunuzun yöneticisi olduğu için özellikle burcunuz için bu konularda dikkatli olmak faydalı olur.


İKİZLER

· Venüs burcunuzda geri harekette bulunacağı için özellikle güzellik ve estetik ile ilgili olarak kalıcı değişiklikler yapmak için uygun bir zaman olmayacaktır.

· İlişkilerde iletişim problemleri olabilir. Kişilerle kurduğunuz iletişimde aksaklıklar, gerginlik, telaş ve yanlış anlaşılmalar yer alabilir.

· Bu dönem içerisinde yeni bir ilişkiyi başlamak pek yerinde olmaz Venüs Retro hareketi bittikten sonra aldığınız kararları değiştirme ihtimaliniz olabilir.

· Venüs alım satım parayı değerlendirme ve yatırım yapma araçlarıyla ilgili girişimlerde beklemenizi veya her türlü seçeneği göz önünde bulundurmak zorunda hissettiğinizden ikilemlere uğrayabileceğinizi gösterir bu nedenle bu gibi maddi konularda karar vermek zor bir süreç olabilir.

· Eğitimler, yolculuklar, web siteleri, satış pazarlama, zihinsel projeler vb gibi konularda yeni başlangıçlar yapmaktan ziyade eskiden gelen eksiklikleri tamamlamak daha akıllıca olacaktır.


YENGEÇ

· Bu Venüs Retro döneminde gizli saklı ilişkiler, arkadan konuşmak, dedikodu veya müdahil olmak istemediğiniz konulara dahil olmak gibi duygusal ve zihinsel stresler yaşayabilirsiniz.

· Enerjinizi çok daha fazla iç dünyanıza yöneltmek ve aşırı yorucu iletişimden uzak durmak isteyebilirsiniz.

· İş yerinizde yer alan veya günlük hayat ritminizde çevrenizde yer alan kişilerin sizi anlamadıklarını düşünebilir, iletişimde geri planda durmak isteyebilirsiniz.

· Sözler yazılar evraklar resmi evraklar ve belgeler bu dönemde hele mali değer taşıyan evraklara dikkat etmek gerekir.

·