top of page

PLUTO TRANSİTLERİ

Tracy Marks

Çeviren Naz Bayatlı

Pluto yumruğu patlatıverir. Size çarptığında anlarsınız. Haritanızda nereye değerse değişime uğrar. Pluto ölüm ve yeniden doğumdur, çürüme ve yenilenmedir. Eğer Pluto elinizden birşeyi alacaksa ona sıkı sıkı tutunmanız imkansız olacaktır. Bazen en iyisi bırakmaya razı olmaktır. Bu gezegenin olumsuz tarafı stresli açılarda ortaya çıkar. Üçgen ve sekstil gibi uyumlu açılarda nereye dokunursa ona güç kazandırır.

Pluto Güneş sisteminin en ağır hareket eden gezegenidir ve doğum haritanızdaki gezegenlere yaptığı transitler iki ya da üç yıl sürebilir. Horoskoptaki her 12 evden geçişi 12 yılın üzerinde bir zaman alır. Pluto’nun etkisi her zaman güzel bir bahar temizliği yapmak gibidir. Evet Pluto nereye giderse siler, süpürür, yeniler ve yeniden doğarsınız. Ancak önce herşey ölmek ve çürümek zorundadır. Haritanızda hangi evinizdeyse o evle ilgili konulara dikkat etmelisiniz. Bu önemli bir nokta çünkü genelde Pluto işin başında gizli gizli çalışır. Bir volkan gibi yıllarca basınç birikir ve patlama yapmasından önce yıllar geçebilir. Negatif açıdan düşünürsek Pluto yer altı dünyasını ve yasadışı işleri yönetir. Pluto bir evinize geldiğinde bu yöne gitme dürtüsüne karşı koymalısınız.

PLUTO 1. EVİNİZDEN GEÇERKEN Bu Pluto’nun yükseleninize kavuşum yapmasıyla başlar fakat etkisi yıllarca sürebilir. Bu transitle genellikle kendinize daha güven duyan bir hale gelirsiniz. Bu sanki bir “var mı bana yan bakan” durumudur. Diğer yandan bastırmış olduğunuz duygu ve arzuları yüz üstüne çıkarır, ki bunlar aslında yüzleşmek istemediklerinizdir. Bazı kişiler baskın bir kişiye dönüşürler. Bazıları bunu bastırıp göstermemeye çalışırlar ama bu sefer de baskı kuran kişilere karşı çekim duymaya başlarlar. 1. evinize transit yapan Pluto sayesinde çevrenizde olan bitene karşı daha duyarlı ve farkında hale gelirsiniz. Diğer insanların niyetlerini bilir ve anlarsınız. Aslında herşey de değişmiş olamaz değilmi?

PLUTO 2. EVİNİZDEN GEÇERKEN: Paranıza ve mal varlığınıza dikkat edin, özellkle Pluto natal gezegenlerinize stresli açılar yapmaktaysa ( birleşim, kare ve karşıt açılar). Stresli açılarda Pluto’nun yıkım etkisi vardır Elbette herşey yeniden kurulabilir, ama herşey önce dibe vurmalıdır. Gözünüzü açık tutun. Özellikle dürüstlükten uzak yollardan para kazanmak konusunda. 2. ev aslında sadece mal varlığımızı temsil etmez , değer yargılarımızı ve kendimize duyduğumuz saygıyı da içerir. Bu transit neticesinde sadece sahip olduklarımız değil, değer yargılarımızda değişime uğrayabilir. Evinizi temizlemeye hazır olun.

PLUTO 3. EVİNİZDEN GEÇERKEN: Bu transit ile konuştuğunuzda insanlar sizi dinler. İstesenizde istemesenizde bunu yapacaklardır. Pluto konuşmalarınıza güç verir. Önce fark etmesenizde insanların sizing söylediklerinize farklı tepkiler vermeye başladıklarında bunu anlarsınız. 3 ev kardeş ve komşuları yöneten evdir. Pluto transiti ile birlikte derinlerden çıkıp gelen bazı konular gündeme gelir.Eğer stresli açılar varsa bu alanda dertler ortaya çıkabilir. Komşular veya kardeşler arasında anlaşmazlıklar bu dönemde ortaya çıkar ve uzun zaman sürer. Diğer yandan eğer dikkatli davranırsanız ilişkileriniz değişime uğrayıp güçlenebilirde. Eğer satış, reklam yazarı , veya terapist gibi mesleklerde çalışıyorsanız bu transit size yardımcı olur. Sözleriniz le insanları etkilersiniz.

PLUTO 4. EVİNİZDEN GEÇERKEN: Bu transitle beraber Pluto haritanın dibinden yani “Nadir” den geçmektedir. Pluto bunu yaptığında aynı zamanda Tepe noktasınıza da karşıt açı yapar. Bu nedenle bir iki yıl boyunca iş ve ev hayatınızda değişim yaşarsınız. Evde ve iş yerinde erş, patron ve ebeveynlerinizle yaşayabileceğiniz güç savaşlarına karşı dikkatli olun. Pluto alınganlıkların içe atılmasına neden olabilir. Bu duyguları patlayana kadar içinizde biriktirebilirsiniz. Pluto nadir noktasını geçince kariyar alanındaki etkisi geçer ve sadece ev hayatını etkiler. Ev sigortanızın ödenmiş olduğuna emin olun. Pluto eşyaların kırılmasına neden olur. Yine de ev tamiratları için harika bir zamandır. Pluto transitleri rehabilitasyon için harika bir dönemdir. Çok dikkatli olmanızda fayda var çünkü evde dıştan bir problem yokmuş gibi gözükür ama görünmeyen sorunlar ortaya çıkabilir. Su tesisatı arızaları veya tahta kurdu sorunları gibi.

PLUTO 5. EVİNİZDEN GEÇERKEN: Bu ev aşkın, yaratıcılığın,çocukların, kumar ve spekülatif yatırımların evidir. Pluto aşırılıklar ve takıntılara neden olabilir. Eğer kumar oynamayı seviyorsanız özellikle bu transite dikkat edin, içinizdeki kumar ateşini canlanabilir ve büyük kayıplara uğrayabilirsiniz. Aynı uyarıyı borsa için de yapabiliriz. Astrolojiyi bir kenara bırakın zaten emeklilik günleriniz için bir kenara birşeyler ayırmak iyi fikirdir. Özellikle Pluto 5 . evinizden geçerken stresli bir açı yapıyorsa . Bu dönemde kumara kafayı takabilirsiniz. Spor, oyunlar ve hobiler de buna dahildir. Keyfinize bakın ama aşırıya kaçmadan yapın. Ama yaratıcı bir sanat dalında çalışıyorsanız ona diyeceğimiz birşey yok. Ozaman bütün frenleri kaldırın. Harika birşeyde başarabilirsiniz. Elbette aşk da 5. ev konusudur. Bu dönemde ilişkiler şip şak ilişkiler olmaz. Daha çok tutkulu ve takıntı halindedir. Bir diğer Pluto problemi olan kıskançlığa dikkat edin. İlişkilerin bu dönemde terapi yapan bir etkisi de olabilir. Ya da sizi terapiye gönderebilir. Çocuklarla aranızda güç çatışmaları olabilir. Pluto ortalardayken fazla baskı kurmamaya dikkat edin.

PLUTO 6. EVİNİZDEN GEÇERKEN: Bu günlük işler ve sağlık evidir. Kitapların size söylemediği Pluto bu evden geçerken uzun sürecek sağlık problemleri ortaya çıkmasıdır. Ve sonuçlarını yıllar sonra ancak anlayabilirsiniz. Hatta bazen bu sağlık problemleri Pluto 7. eve geçerken ortaya çıkabilir. Bu nedenle düzenli controller yaptırmanızda fayda var. Pluto aynı zamanda rehabilitasyon demektir. Vücudunuzla ilgili bir sorununuz varsa bu zaman tedaviye başlamak için en uygun zamandır. Pluto takıntıyı da arttırır, aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Hani o hızlı kilo vermek için yaptığınız diyet gibi. 6 ay kendinizi açlığa mahkum etmeyin. Eğer aşırıya kaçacaksınız en iyisi ılımlı olmakta aşırıya kaçın. Bu transit sırasında ofis arkadaşlarınız ve ofis politikaları konusunda dikkatli olun. Pluto üst düzeydekileri de temsil eder ve yönetir, aniden iş yerinde küçülmeye gitme kararı alabilirler. Kendi işinizi yapıyor olsanız bile , içinde bulunduğunuz endüstride olabilecek değişikliklere dikkat edin ki işsizler ordusuna katılmayasınız. Eğer iş sahanız Plutonyan bir alansa örneğin inşaat sektöründe hafriyat veya renovasyon ya da terapi veya rehabilitasyon gibi işlerse korkmanıza gerek yok.

PLUTO 7. EVİNİZDEN GEÇERKEN: Pluto 7. evden geçerken ortaklıklara girerken dikkatli olun. Negatif açıdan bakarsak Pluto güç savaşları ve el altından yürütülen işler demektir. Diğer taraftan her ortaklık size karşı olacak ya da her karşılaştığınız kişi size zarar verecek demek değildir. Yine de bu transit sırasında bu tip şeylerin ortaya çıkma ihtimali vardır. Ortaklarınızla ya da eşlerinizle iletişim kurarken oldukça açık olmaya gayret gösterin. Alınganlıklar, kırgınlıklar bu dönemde içe atılır. Acısı sonradan çıkacaktır. Evlilikte ise tutkular artış gösterir. Eşlerden biri daha tutkulu olmaya başlar. Formunuzun yerinde olduğundan emin olun.

PLUTO 8. EVİNİZDEN GEÇERKEN: Vaayyy! Seks gezegeni seks evinden geçiyor. Pantalonunuza sıkı sıkı sarılın! Bu aynı zamanda başkalarının parasını temsil eden bir evdir. Borçlarınızı süresi içerisinde ödemeye gayret edin yoksa iflas edersiniz. Pozitif düşünürsek eğer işiniz için büyük miktarlarda kredi gerekiyorsa , şimdiye kadar yapamadığınız kadar güzel imkanlar ayarlayabilirsiniz. Bir kötü ihtimal, borç verenler altınızdaki halıyı almasınlar diye gözünüzü dört açmalısınız. Bu transit bazı işleri halletmek sonuca ulaştırmak için iyi zamandır. Evinizden vücudunuza kadar herşeye bakım yapabilirsiniz. Yine de Pluto haritanızdaki diğer gezegenlere stresli bir açı yapıyorsa dikkatli olun.

PLUTO 9. EVİNİZDEN GEÇERKEN: Bu din felsefe yüksek bilinç ve uğruna yaşadığımız prensiplerin temsil edildiği evdir. Pluto aşırılıklar ve takıntılardır demiştik. Pluto geldiğinde herşeyi farklı hissetmeye başlarız. Varolan inançlarınız konusunda daha bir fanatik hale gelebilirsiniz. Bazen bu inançları bir kenara atabilir ve tamamen farklı birşeye inanmaya başlayabilirsiniz. Genel prensipleri ilgilendiren konularda tartışmalara girebilirsiniz. Silah satışlarını kontrol ya da aynı cins arası evlilikler hakkında hararetli tartışmalar yapabilirsiniz yine de bilin ki bu konular ölüm kalım meselesi değiller. 9 ev uzun yolculuklar ve yüksek öğrenim evidir. Kursa başlamak için iyi bir zaman özellikle Pluto yu ilgilendiren bir alandaysa örneğin: Psikoloji, sosyoloji, biyoloji, arkeoloji, antropoloji ve paleontoloji gibi konular. Eğer bu konulardan biri size göre değilse ozaman dedektif romanı okumaya başlayabilirsiniz. Ya da yaşam ve ötesi ile ilgili konular sizi çekebilir. Uzun Bir yolculuğa çıkacaksanız bu gizemli bir yere doğru yapılabilir. Belki içinde arkeolojik kalıntılar olan bir yer. Eğer Pluto haritanızdaki bir gezegene stresli açı yapıyorsa dikkatli olun yolculuklarda hoş olmayan insanlar karşınıza çıkabilir.

PLUTO 10. EVİNİZDEN GEÇERKEN: Bu transit Pluto haritanızın Tepe noktasından geçerken başlar ve kariyer hayatınıza büyük değişiklikler getirir. Bir müşterimin işi distribütörlük dağıtmak için en uygun zamandaydı, Pluto 10 evine transit yapıyordu ve bu genişlemek için en uygun zamandı ancak o değişim istemedi ve işleri olduğu gibi bıraktı. Pluto transitinin başlamasından kısa bir sure sonra kira kontratının süresi bitti ve ev sahibi kirayı ikiye katladı . Müşterim bunu ödeyemedi ve bu nedenle iş yerini kapatmak zorunda kaldı. Pluto’yla ya büyürsünüz ya ölürsünüz. Bütün riskleri göze alıp büyümeye de dikkat edin tabi. Bu transitle birlikte herkeste fazlalıkları kesip kısıntıya gitme eğilimi vardır veya kanun ve kuralları hiçe sayan davranışlara eğilim gösteririz. Unutmayın Pluto aşırılıktır. En yüksek ve en alçaktır.

PLUTO 11. EVİNİZDEN GEÇERKEN: Bu arkadaşların, umutların ve dileklerin evidir. Bir çok kitabın bahsetmediği şey ise bu evin grupları yönettiğidir. Bu transit esnasında bir gruba karşı çekim hissetmeniz kuvvetle muhtemeldir. Pluto takıntılarımızı yönetir. Kült gruplara karşı dikkatli olun. Diğer taraftan pozitif amaçları olan bir gruba dahil olup zamanınızın büyük bir kısmını burada harcayabilirsiniz. Böyle olsa bile yine de aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Arkadaşlıklar bu transit süresinde değişir. Eski arkadaşlarınız dan bazılarını eskisi kadar size çekici gelmeyecek , bazı dostluklarınızında etkisi artacak. Eğer Plutu natal haritanızdaki bazı gezegenlerle stresli bir açı kuruyorsa bazı arkadaşlarınız tarafından aldatılabilirsiniz. Umutlarınız ve dilekleriniz de etkilenecektir. Bazı umutlarınızı bir kenara bırakabilirsiniz ve başka hedeflere hevesle yönelebilirsiniz. Pluto size başarmanız için gerekli olan enerji ve konstrasyonu sağlar. Yine de kendinizi acile servise yoğun bakıma kaldırılana kadar yormamaya dikkat edin.

PLUTO 12. EVİNİZDEN GEÇERKEN: Bu bir dağılma sürecidir. Bu ev natal haritamızın çöplüğü gibidir istenmeyen şeyler buraya atılır. Pluto ise çöplükleri dolaşmaya bayılır. Bu transit süresince eski psikolojik problemleriniz tekrar ortaya çıkabilir ve dikkatinizi çeker. Panik olmayın. Yüzleşin. ( söylemesi kolay tabi) bunu yapmak zorundasınız. Burası aynı zamanda gizli düşmanların evidir. Hayır siz kendi işinizle meşgulken bu insanlar gelip sizi rahatsız etmiyor. Kendi davranışlarınızı kontrol edin bakalım siz ne kadar bu konuda kabahatlisiniz.

PLUTO NATAL GÜNEŞİNİZE AÇI YAPARSA: Transit yapan Pluto Güneşinizle stresli bir açı içerisindeyse ( kavuşum, karşıtlık ve kare) ilk farkedeceğiniz şey kendinizi çok yorgun hissetmenizdir. Tüm enerjiniz çekilmiş gibidir. Bu bana olduğunda hatırlıyorum. Pluto’nun buna sebep olduğundan emindim ama bir arkadaşımı arayıp ona da sordum çünkü bir kaç yıl önce oda aynı transiti yaşamıştı. “oh evet” dedi “ o yıl kendimi lanetlenmiş gibi hissetmiştim” dedi. Pluto yavaş hareket eden bir gezegen olduğu için etkisi iki yıl sürer. Görmezlikten geldiğiniz ufak tefek şeyler birdenbire önemli olmaya başlar. Gerçekten kendinizi bitmiş tükenmiş hissedersiniz. Fakat bu durum ne kadar kötü hale gelirse çevrenizdekiler size okadar harika göründüğünüzü söylemeye başlarlar. Bu Pluto’dur. İçten içe kendinizi berbat hissedersiniz oysa dıştan harika görünürsünüz. Boşuna aşırılıkların gezegeni dememişler ona. Ayrıca gözlemlerime göre bu transiti yaşayanların 3 te birinde uykusuzluk ortaya çıkıyor. Pluto bilinçsiz ya da savunmasız olmanıza izin vermez. Peki size çarpınca ne olur? Herşeye olan yaklaşımınızda emniyeti elden bırakmayın. Unutmayın ki Dünya Pluto gelmeden öncede böyleydi. Değişen sizsiniz. Eğer sizi sinirlendiren bir şey varsa kendinize şunu sorun “ bu beni daha önce böyle kızdırıyormuydu?” eğer cevap hayır ise bilin ki Pluto sizinle biraz eğleniyor demektir. Yapabileceğiniz bir başka şeyde bazı şeyleri ya tamir ettirin ya da atın gitsin .Pluto enerjisi rehabilitasyon ve ortadan kaldırmak açısından harika bir enerjidir. Uykusuzluk çekmeye gelince , W.C Fields’in bir keresinde dediği gibi, “en iyisi uykunuzu ihmal etmemek ve bıl bol uyumaktır” Transit esnasında oluşan üçgen ve sekstil açılarında durum oldukça farklıdır. Bu açılar sizi enerjik kılar, neşeniz yerine gelir, güçlenirsiniz, korkularınız azalır. Bütün iyi açılarda olduğu gibi biraz tembelleşebilirsiniz. Herşey istediğiniz yönde gelişiyorsa neden uğraşıp durasınız ! Fakat unutmayın ki asıl bu zaman fazladan çaba göstermek için güzel zamanlardır , çünkü iyi açılar size kapıları açar. Bu yeni bulduğunuz enerjinin avantajlarından yararlanın. Bir şey daha hatırlatmak isterim, başkaları üzerinde baskı kurma dürtüsüne karşı koyun, hatta onlar bunu isteseler bile yapmayın. Eğer genelde pasif bir insansanız Pluto yaşamınıza sizi kontrol altında tutmak isteyen insanlar getirecektir. Bazen de birdenbire agresif olma eğiliminde olursunuz. Bu duyguları kendine güven gibi olumlu bir duyguya dönüştürmeye gayret edin.

PLUTO NATAL AY’INIZA AÇI YAPINCA: Ay duygularınızı, evinizi, bilinç altını ve kadınları kontrol eder. Pluto aşırılıklar , ölmek ve yeniden doğmak, güç savaşları ve eşyalardan insanlardan ve birşeylerden kurtulmaktır. Uyumlu açılar size değişim arzusu ve ilişkilerinizdeki duygu seviyesi hakkında derin bir farkındalık verir. Stresli açılar ise bilinç altımıza açılan kapıları yerinden söker ve içerde tuttuğumuz küçük şeytanları ortaya döker. Çocukluktan beri saklamış olduğunuz korkular ve öfkeli duygular yüzeye çıkar. Psiko terapiye başlamak için en uygun zamandır çünkü harika bir ilerleme kaydedebilirsiniz. . Eğer terapiye başlayamıyorsanız birşeyleri atmaya başlayın. Evinizi temizleyin. Kendinizi değiştirin.

PLUTO NATAL MERKÜR’ÜNÜZE AÇI YAPINCA: Pluto derin ve göze çarpan şeyleri sever. Sığ olmak silik olmak size bu transitte yaramaz. Bu transit esnasında yeni fikirlerle ilgilenin, ciddi ciddi eğitime başlayabilirsiniz. Özellikle Plutonyan konularda; psikoloji, sosyoloji, biyoloji ,paleoantoloji, arkeoloji gibi. Pluto zaten ölüm ve yeniden doğum ile ilgili her konuyla alakalıdır. Bu transit kapıyı çalınca fikirlerden başka bir ilham almaya başlarsınız, geride gizli kalanlara bu fikirlerin uygulamalarından çıkacak sonuçlara karşı daha hassas duruma gelirsiniz. Plutu sırları açığa çıkarmakta gayet başarılıdır ve kelimelerin etkisi artar. Sarfettiğiniz her kelimenin çevrenizdekileri etkilediğini göreceksiniz. Ayrıca duyduğunuz ve okuduğunuz her kelimede sizi aynı şekilde etkileyecektir. Eğer Pluto stresli bir açı yapıyorsa , dediklerinize dikkat edin. Konuşma biçiminiz can yakıcı olabilir, siz bunun farkına varmasanız da karşınızdaki insanlara böyle gelecektir. En masum söz bile sert olarak algılanabilir. Pluto nerede yara açacağını bilir.

PLUTO NATAL VENÜS’ÜNÜZE AÇI YAPINCA: Pluto değdiği herşeyi yoğunlaştırır. Ümit ediyoruz ki bu transit geldiğinde eli yüzü düzgün bir ilişki içerisindesinizdir. Eğer bir ilişki yaşamıyorsanız bu dönem zor olabilir çünkü seksüel enerjinizde bir artış olacaktır. Hem de çok. Pluto en içten bilinç altınızda yer alan ve en derin arzularınızı yönetir. Bu transit ile eğer stresli bir açı oluşmuşsa, içte sakladığınız her duygu ortaya çıkar. Bu aşk hayatınızı etkiler. Pluto gelir geçer şeylerle uğraşmaz. Derinlik ve yoğunluk arar. Hatta takıntı bile diyebiliriz. Stresli bir açınız varsa güç savaşlarına dikkat edin. Partenerleriniz sizin ya da siz onların üzerinde baskı kurmaya eğilim gösterebilirsiniz. Eğer bir sanatçıysanız veya yaratıcı konularla ilgili bir işiniz varsa, içten içe çarpıcı ve çok etkileyici birşeyler üretme ihtiyacı duyarsınız. Bu duygunun peşini bırakmayın. Uyumlu açılar altında bu yoğunluğu daha kolay yaşarsınız. Venüs’ün natal haritanızda hangi evde yer aldığına bakın. Örneğin bu 4. evse evde bazı değişiklikler yapma veya hatta taşınma gereksinimi olarak ortaya çıkabilir. Aynı zamanda ev girişleri Terazi ve boğa olan evlere de bakın. Bu evler de etkilenecektir. 9. evinizi Terazi kesiyorsa ( uzun seyahatler ve yüksek öğrenimle ilgili ev ) Uzak, egzotik ve gizemli biryerlere seyahat etme isteğine sahip olabilirsiniz. Ya da sanatla ilgili bir kurs almak isteyebilirsiniz.

PLUTO NATAL MARS’INIZA AÇI YAPIYORSA: Pluto derinde yer alanları yüzeye çıkarır. Bu yazıyı yazmadan bir iki gün önce sakin sessiz bir müşteri geldi. Pluto tam Mars’ının üzerinden geçiyordu ve kendisinin morali oldukça bozuktu , çünkü aniden içinden herkesin haddini bildirmek geçiyordu. Arkadaşlarına bile. Hayır , Pluto onu öfkeli yapmamıştı. Sadece yıllarca içinde tuttuğu duyguları yüzeye çıkarmıştı. Bundan bir iki yıl önce , benim de Mars’ımın üzerinden Pluto geçmişti. Pizza salonunda bir adama paranın üzerini eksik verdiği için öyle bir bağırmıştım ki sokağın karşısından bile duyulmuştu. Mars enerjiyi temsil ediyorsa Pluto bunu super bir biçimde şarj eder. Sonucu iyi de kötü de olsa bu gerçekleşir ve stresli açılarda içe atılmış öfkeyi patlatabilir buda doğrudur. Açı ne olursa olsun aslında Pluto Mars açısı size enerji verir. Bu enerjiyi yapıcı bir yöne aktarmaya dikkate din yoksa unutmayın Pluto Volkanları da yönetir. Patlayan siz olabilirsiniz. Eğer bu enerjiyi tutarsanız, bastırırsanız hayatınıza baskıcı ve ne olduğu belli olmayan insanları çekersiniz. Karanlık sokaklardan sakının.

PLUTO NATAL SATÜRN’ÜNÜZE AÇI YAPIYORSA: Eğer zor bir açı altındaysanız, kendinizi güven ve korunma konularında yetersiz hissedebilirsiniz. Hatta bu konularda herşeyin paramparça olmakta olduğunu hissedebilirsiniz, bu aslında doğru olabilir , ama çoğunlukla sadece kendinizi böyle hissediyorsunuzdur. Satürn korkunun gezegenidir. Pluto bunu ortaya çıkartır. Satürn disiplin ve irade verir, Pluto bu konuları harekete geçirir. Bu dönemde uzun vadeli bir değişim programına başlamakta fayda vardır. Evinizi mi yaptırmak istiyorsunuz ya da kilo kaybetme programlarına ve spora mı yazılmak istiyorsunuz? Zaten hayatın yönü sizi buna zorlamaktadır. Sizi zorlayana kadar beklemeyin.

PLUTO NATAL URANÜS’ÜNÜZE AÇI YAPIYORSA: Her iki gezegende değişikliği temsil eder. Haritanızda hangi evlerinizde bulunduğuna ve aynı zamanda hangi evleri yönettiğine de bakın. Bu alanlar büyük değişimin olacağı alanlardır. Doğal olarak, stresli açılar haliyle başa çıkması daha güç durumlar yaratır. Hayatınıza arkadaşlar girip çıkabilir. Uyumlu açılar değişiklikleri daha kolay hale getirir.

PLUTO NATAL NEPTÜN’E AÇI YAPIYORSA: Zor açılarda Pluto hayallerinizi, fantazilerinizi ve inançlarınızı yok edebilir.( Bu yüzyılda doğanlar endişelenmesinler , karşıt açı ancak 125 yaşına kadar yaşarsınız başınıza gelecek) Bu transitler altında inananlar ateist olabilir, ve ateistler inançlı olabilir. Pluto’nun umurundamı. O sadece değiştirir. Bir kez daha Pluto’nun ve Neptün’ün yönettiği evlere bakın o alanlar en çok değişime açık olacaklardır. Uyumlu açılar sezgilerimizi ve hayal gücümüzü arttırır.

PLUTO NATAL PLUTO’NUZA AÇI YAPIYORSA: Pluto yörüngesinin hızlı kısmında yer aldığı için karşıtlığı deneyimlemek mümkün, eğer 80 lerinize 90 larınıza kadar yaşamak istiyorsanız, kare 40 lı yaşlarınızda gerçekleşir. Hayatınızda yaşadığınız en güzel sekse hazır olun. Hayatınız alt üst olabilir ama kim dinler. Pluto’nun haritanızda yönettiği evlere baktığınız gibi elbette transit yaptığı eve de bakın ve girişinde Akrep bulunan evi de unutmayın.Hayatınızın bu alanları etkilenecektir. Sağlığınıza dikkat edin çünkü Pluto saklı kalan ve gizli gizli gelişen hastalıkları da yönetir.(illaha böyle bir hastalığa yakalanacağınız söylemiyorum ama yine de kontrollü olmakta fayda vardır) Ani öfkelenmelere ve takıntılara karşı dikkatli olun . Herzaman ki gibi bu transit esnasında tamir edin eskileri atın kendinize bakın. Harika sekside unutmayın! Uyumlu açılar size zorlanmadan değişiklikler yapmanıza neden olur.

PLUTO NATAL YÜKSELENİNİZE AÇI YAPIYORSA: Pluto yükseleninizden geçerken, yeni bir insane olursunuz. Seveceğiniz biri olmaya özen gösterin. Bu transite ben “ var mı bana yan bakan” transiti diyorum. Daha emreden, kontrol eden biri olmaya eğiliminiz artar. Eğer bu eğilimi bastırmaya çalışırsanız bu sefer bu tip insanları hayatınıza çekmeye başlarsınız. Kare ve karşıt açılarda bu olur ancak daha çok fırtınalı ilişkiler görülür. Bir pembe dizi yazarını bile şok edecek güç savaşları ve baskınlıklardan kaçının.

PLUTO NATAL HARİTANIZDAKİ TEPE NOKTASINA AÇI YAPIYORSA Bu açılar kariyerinizde değişikliklere neden olabilir. Ev ve arkadaş çevreniz hatta patronunuzla olan ilişkilerinizde bile . İş yerindeki ayak oyunlarına ev hayatındaki tartışmalara dikkat edin. Evde değişiklikler yapmak, iş ,kariyer değiştirmek harika bir zamandır. Yine de hazır olmadığınız değişiklikler yapmamaya dikkat edin.

32.330 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page